SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naturalne nie znaczy bezpieczne.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 4186 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 50565
Wypowiedziałeś się negatywnie na temat czosnku jak zresztą ogólnie na temat ziół, więc kolega Solaros podał Ci badania które przeczą temu że czosnek szkodzi i nic poza tym.

A pisząc "przeziębienie" miałem na myśli ogólnie choroby górnych dróg oddechowych takich jak np. ból gardła a za taki stan nie odpowiadają wyłącznie wirusy ale i bakterie na które działa właśnie czosnek.

Zresztą podałem Ci przykład wirusa na którego akurat czosnek działa, czy działa na wirusy grypopodobne nie wiem, ale absolutnie nie można napisać że czosnek to placebo i nic więcej.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2226
Po pierwsze nie wypowiedziałam się negatywnie na temat ziół. To twoja naciągana interpretacja. Wymieniłam tylko możliwe skutki uboczne ich stosowania.

Przeziębienie jest wywoływane przez wirusy. Według ciebie to jest także ból gardła powodowany bakteriami, które są wrażliwe na czosnek. Sorry nie znałam tej “naukowej definicji“, poza tym nie umiem czytać w myślach i naprawdę nie wiem co miałeś na myśli. Poza tym przeziębienia owszem ulegają nadważeniom bakteryjnym ale tylko w ok. 1%.

Podałeś mi badanie przedstawiające działanie czosnku przeciwko ludzkim cytomegalowirusom, in vitro. I twoim zdaniem jest to jednocześnie dowód na jego skuteczność wobec rhinowirusom, wirusom grypy i adenowirusom? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie (podążając twoim logicznym tokiem myślenia), żeby stwierdzić, że jest skuteczny także w przypadku innych wirusów np.: wirus HIV, wirus choroby Heinego-Medina, wirus Ebola, wirus dengi, wirus opryszczki, wirus odry, wirusy HAV, HBV, HCV. Nie mam pojęcia dlaczego lekarze w przypadku zarażenia tymi wirusami nie stosują czosnku? Wystarczy wklepać do wyszukiwarki Pubmed garlic i już znamy lekarstwo na wirusy, antybiotykooporne bakterie, zakarzenia grzybicze, choroby serca i cukrzycę. Alkohol ma też szerokie spektrum działania, niszczy bakterie, wirusy, grzyby, to dopiero uniwersalne lekarstwo!

Żeby uznać czosnek za lek skutecznie modyfikujący przebieg przeziębienia i grypy, trzeba wykonać badania, które wykażą, że jest skuteczniejszy niż placebo. Poczytaj jak wygląda procedura badań klinicznych nowych leków a później ich rejestracja. Takich badań, które przytoczyłeś, dziennie ukazuje się pewnie setki. Nawet nie sposób być w swojej dziedzinie obeznanym ze wszystkimi. Metodykę i sposób finansowania już nawet pomijam, bo często nie jesteśmy w stanie tego rzetelnie zweryfikować. O tego typu badaniach ( takich, które podał Solaros ) można powiedzieć co najwyżej obiecujące i czekać na ich dalszą kontynuacje. Można mówić o przesłankach ale nie można stwierdzić, że czosnek np.: leczy zakażenia adenowirusowe ! Niewiele, nawet obiecujących preparatów, w konsekwencji przechodzi całą drogę badań klinicznych.

Czosnek, ani jego preparaty, nie są jak na razie zarejestrowane jako skuteczne leki a tylko jako środki spożywcze specjalnego przeznaczenia.
To, że tobie pomaga, wybacz ale dla mnie nie jest przekonującym dowodem:) Zalecam sporą dawkę krytycyzmu w celu nie traktowania wszystkich badań na Pubmedzie jako wyroczni:).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2226
poza tym kolega solaros nie podał mi badań, które przeczą temu, że czosnek szkodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2226
djfafa a o co ci chodziło z tymi murzynami i ateistami, bo cytowane przez ciebie badania byly przeprowadzane in vitro, że niby światopogląd i kolor skóry badających miał wpływ na wynik badania?-:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2575 Napisanych postów 29963 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 200172
to taki sarkazm z jego strony


pewnie szkodzi - wszystko szkodzi - nawet woda szkodzi


temat dający do myslenia - niestety w mojej skromnej opinii zarówno jedna jak i druga strona - może nie że się spina - ala zachodzi nadinterpretacja z 1 jak i 2-iej strony

......co do czosnku i jego wlasciwosci - ta rycina przedstawia to doskonale:'Dzisiaj dowody na działanie czosnku możemy znaleźć w ponad 2500 publikacjach naukowych!'

nawet jesli nie pomoze w przeziebieniu to czy nalezy eliminowac czosnek?
Albo powiedziec ze nie działa!?

'Czosnek jako lek roślinny zmniejsza szereg czynników ryzyka odgrywających decydującą rolę w powstawaniu i rozwoju miażdżycy, a mianowicie: poprzez obniżenie całkowitego i LDL-cholesterolu, wzrost HDL-cholesterolu, zmniejszenie stężenia trójglicerydów i fibrynogenu surowicy, obniżenie ciśnienia krwi tętniczej, wspomaganie ukrwienia narządów, zwiększenie fibrynolizy, hamowanie agregacji trombocytów oraz zmniejszenie lepkości osocza.'

do tego działanie:
przeciwbakteryjne,przeciwgrzybicze,przeciwpasożytnicze, przeciwdrobnoustrojowe,przeciwwirusowe - czy przeciwnowotworowe - o ktorych mowa strone wczesniej.pozdro

Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-07-07 00:20:08

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Usunięty przez faftaq za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 4186 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 50565
andraste nie bardzo wiem z czym Ty masz teraz problem.
Napisałeś "No i korzyści ekonomiczne:) USA produkuje 65 tyś rocznie wartych 180 milionów dolarów. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się leków ogólnodostępnych" - więc Twoja konkuzja była taka że korzyści ze stosowania czosnku mają wyłącznie firmy go produkujące, więc podałem Ci pierwsze lepsze 2 badania które potwierdzają skuteczność działania na bakterie i wirusy, napisałem że chodzi o cytomegalowirusa i bakterie powodujace próchnicę. Kolega Solaros przedstawił Ci całą masę badań o skuteczności czosnku na bakterie czy grzyby.

Ja pisząc przeziębienie miałem na myśli to co ma na myśli 100% społeczeństwa bez wykształcenia medycznego czyli ogół objawów takich jak ból gardła, ból głowy, podwyższona temperatura itp. Oczywiście masz rację że książkowo przeziębienie to infekcja wirusowa ale statystyczny Kowalski taki jak ja nie zna się na tym i jak boli mnie gardło i leci mi z nosa po wypiciu czegoś zimnego mówię że się przeziębiłem ale czy to na pewno wirus? Nie mam pojęcia ales ądząc po tym że pomaga mi wg Ciebie nieskuteczny mix mleka z miodem i czosnkiem to śmiem twierdzić że to była infekcja bakteryjna wywołana np. paciorkowcami.

I nie pisze że jest skuteczny bo mi pomaga tylko jego działanie jest potwierdzone badaniami naukowymi z którymi mam nadzieję, że się zapoznałeś. Tak samo nigdzie nie napisałem że jest skuteczny na wirusa grypy czy inne wirusy niż tylko ten na którego podałem link, napisałem że nie wiem czy działa na inne, nie wiem bo nie szukałem takowych informacji, więc proszę nie nadinterpretuj tego co napisałem.

A z murzynami to Ci Solaros wytłumaczył o co chodzi :)

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2226
Badania, które podałeś to są badania in vitro i interpretowanie ich w taki sposób jak ty to robisz jest nadużyciem. Dlaczego czosnkiem leczysz tylko przeziębienie? Ciekawe czy byłbyś taki skory do leczenia czosnkiem nowotworu prostaty, ciężkiego grzybiczego zapalenia płuc albo HCV. Piszę, że nie ma badań klinicznych (randomizowanych, podwójnie ślepych, kontrolowanych placebo), które pokazują skutecznośc czosnku w modyfikowaniu przebiegu przeziębienia. Jak są takie badania to proszę je podać.
To ty nie zapoznałeś się z tymi badaniami i jak widać nie wiesz co to jest in vitro a próby kliniczne.
Gdyby czosnek był taki skuteczny w zwalczaniu tych wirusów już dawno znalazł by się w standardzie postępowania.
Puki co możesz nim leczyć przeziebienie bo leczone trwa 7 dni a nieleczone tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 4186 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 50565
Piszesz strasznie chaotycznie i do tego podałeś jakieś skrajności o których ani ja nie podałem ani nikt w tym wątku. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie leczył nowotworu prostaty czosnkiem tak samo zapalenia płuc itp., więc nie wiem skąd takie przykłady i na podstawie czego wyciągasz takie wnioski.
Nie bardzo wiem też o co Ci chodzi z tekstem dlaczego lecze tylko przeziębienie, czego oczekujesz że napisze że lecze czosnkiem nowotwory czy zapalenie płuc? Chyba pomyliłeś fora i forowicza.
I też nie rozumiem dlaczego uczepiłeś się tych wirusów, oczekujesz że czosnek wyleczy HIV, żółtaczkę czy inne wirusy na które mimo miliardowych nakładów skutecznego leku nie opracowały koncerny farmaceutyczne? No to chyba takie rzeczy tylko erze (której już nie ma).

A przeziębiony już dano nie byłem, a jak byłem to trwało to 1 dzień, tylko trzeba wiedzieć jak je wyleczyć, no ale fakt wg Ciebie to nie możliwe więc nie ma sensu żebym pisał.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2226
Poza tym nigdzie nie napisałam, że ogólnie czosnek nie działa i nie nalezy go jeść. Prosze czytać ze zrozumieniem.
Djfafa pokaż mi chodź jednego odpowiedzialnego lekarza leczącego nowotwór albo HIV czosnkiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie co do zestawu supli.

Następny temat

Dorian nox pump extreme Nowa wersja ?

Fruzelina