SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naturalne nie znaczy bezpieczne.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11246

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
jedynybos - żegnaj gino
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2226
dziecko chore na padaczkę, z napadami zatrzymania akcji serca i oddychania, zmarło na skutek odstawienia leków przeciwpadaczkowych na rzecz "medycyny niekonwencjonalnej"
zgona na skutek zatoru płucnego u dziecka z zaburzeniami krzepnięcia po odstawieniu antykoagulantów na rzecz "czary - mary"
dziecko z kwasicą ketonową po zaprzestanie podawania insuliny
skrajne niedorzywienie na skutek leczenia "dietą" egzemy

stosowanie "medycyny alternatywnej" w leczeniu nowotworów uważam, za podłe rzerowanie na ludzkim cierpieniu i nazywam to sk....syństwem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Podałeś bardzo poważne schorzenia co do których medycyna alternatywna nie miała prawa pomóc co do tego jesteśmy zgodni.

Tylko nie bardzo zgodze się z porównianiem ziołolecznictwa do jakiś czarów marów.

jak chcesz poczytać o sile ziół poczytaj ten dział i tematy Solarosa.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2226
No właśnie, sile. Podając przykłady możliwych skutków ubocznych ziół chciałam pokazać, że zioła powinny byc traktowane tak jak leki (maja plusy i minusy) a nie jako nieszkodliwe preparaty, które można zarzywać bez ograniczeń.

Sam napisałeś, że w tych przypadkach medycyna niekonwencjonalna nie miała prawa pomóc, bo medycyna niekonwencjonalna pomaga tylko w takich przypadkach, które ulegają samoistnemu ograniczaniu się. Tzn, że jak masz ból krzyża to nie ważne czy sie obłożysz psim smalcem czy założysz na plecy kosmodysk, ból krzyża w końcu i tak minie sam.

Oprócz ziołolecznictwa wszystkie wymienione przez mnie pseudoterapie uważam za czary mary ponieważ nie znalazłam żadnych naukowych przesłanek co do sensu i skuteczności ich stosowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Nie widzę tutaj żadnej analogii, bo podałeś jakieś skrajne przykłady, które są oderwane od rzeczywistości. Przykład pierwszy z brzegu, w naszym kraju rocznie zjada się zapewne kilka ton tabletek walerianowych ile jest UDOKUMENTOWANYCH przypadków uszkodzeń wątroby? Masz takowe dane?

Podałeś skutek: wstrząs anafilaktyczny, przecież to dotyczy niemal wszyskiego co
może nas dotyczyć, i dotyczy to ziół, leków syntetycznych, żywności czy substacji. Czy pszczoły należy zlikwidować tylko dlatego że mogą wywołać takowy wstrząs?

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ja rozumiem topik andraste, jako rodzaj przestrogi przed beztroskim spożywaniem środków pochodzenia ziołowego. Faktycznie w przekonaniu wielu osób, zioła są bezpieczne - bo są naturalne, a dodatkowo utwierdzają "nas" w tym przekonaniu producenci preparatów ziołowych. Tymczasem stosowanie w/w niesie za sobą ryzyko działań niepożądanych, interakcji, a także przedawkowania. Informacja na ten temat nie tyle ma odstraszyć ludzi od ziół, co skłonić do refleksji, ja to przynajmniej tak rozumiem.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2011-07-06 13:55:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2226
A czy ja napisałam, że należy zlikwidować ziołolecznictwo? Nie wiem jakim sposobem wyciągnołeś te wnioski. Przypisujesz mi intencje, których nie mam. Badania pokazują, że madycyna niekonwencjonalna nie równa się bezpieczna. A takie jest powszechne mniemanie wsród pacjentów. Tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2226
faftaq i taka byla właśnie moja intencja. To, że zwracam uwagę na możliwe skutki uboczne preparatów ziołowych nie znaczy, że je demonizuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
No dla mnie też to jest dość komunikatywne. Choć faktycznie, jeśli w jednym zestawieniu ujęłaś urynoterapię i ziołolecznictwo, to entuzjaści tego drugiego mogli się poczuć sprowokowani do protestu przez samą topografię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
andraste dokładnie o to mi chodziło nie można wrzucać ziołolecznictwa do np. leczenia za pomocą różdżki. Także skutków ubocznych, ile było zgonów wj akimś okresie z powodu przedawkowania leków ziołowych?

bo np:
W kanadyjskiej prowincji Ontario przebadano śmiertelność będącą następstwem uzależnienia od przeciwbólowych środków narkotycznych, na podstawie danych z biura koronera. W latach 1991-2004 odnotowano ponad 7 tys. zgonów z powodu przedawkowania tych substancji, co oznaczało trzykrotny wzrost. W analizowanym okresie, wzrosła też liczba leków wydawanych na receptę, np. na oksykodon – 8,5 razy więcej i 5-krotny wzrost zgonów po jego zażyciu.

Całość: http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/Czy-przeciwbolowe-leki-narkotyczne-sa-bezpieczne-Tak-ale,17053,6,drukuj.html

To pierwszy lepszy link z google, liczba zgonów po przedawkowaniu innych leków jest pewnie podobna i postaw na szali możliwe skutki uboczne po przedawkowaniu silnych leków p. bólowych a np. karczocha.


Zmieniony przez - djfafa w dniu 2011-07-06 14:23:18

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie co do zestawu supli.

Następny temat

Dorian nox pump extreme Nowa wersja ?

WHEY premium