SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Nareszcie dieta na masę :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9192

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 420 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 19986
Ułożyłem sobie tak: Co o tym powiecie?

O mnie:
Waga 80 kg, wzrost 180cm, wiek 30 lat, BF trochę ponieżej 15%. Zapotrzebowane 3600 kcal wg kalkulatora, sprawdziłem również że przy tej kaloryce waga stoi w miejscu lub minimalnie spada.
Suple: kreatyna 5g, białko 15g, witamina C 80mg.
Dieta jest tylko na moje dni robocze (mam ciężką pracę fizyczną w godzinach 12-19, trening jest o 9.30)

Zmieniony przez - flash616 w dniu 2018-11-25 07:39:30

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2290 Napisanych postów 4690 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 213970
Bardzo slabo - 2000 kcal nadwyzki??? zaleje cię od razu . zbyt duzo tłuszczy , kiepskie źródła tłuszczy , ogólnie bardzo slabo . Poczytaj o układaniu diet o razkaldzie makro itp .

Posiłek 3 oraz 7 jest OK na tle reszty

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-11-25 08:29:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Czemu kiepskie źródła tłuszczu? No właśnie z tego co czytałem to mam doskonałe źródła tłuszczu. A te 2000 kcal, tak, wiem, próbowałem na 4400 ale byłem głodny. W głowie mi się to nie mieści że przez pół dnia mam mieć apetyt na masie.

Zmieniony przez - flash616 w dniu 2018-11-25 08:59:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 45 dni Przeczytanych tematów 2717
majonez, masło orzechowe? Tez jestem na masie a tych produktów unikam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Masło orzechowe mam zamiar zamienić na domową nutellę (orzechy laskowe, masło, kakao, miód cynamon). Czemu majonezu unikać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
nie traktuj mojej wypowiedzi jako porade tez sie nie znam diete miałem ułożoną i zelaznie jej przestrzegam. wydaje mi sie ze majonezem sie nie najjesz a ma dużo kcl stąd walisz ponad 4000 .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ja się bardziej najadam jak dowalam tłuszczu (wtedy mogę zjeść mniej chleba) i jestem dłużej syty.
Tak ogólnie postaram się jeszcze miesiąc wytrzymać na niższej kaloryce, zobaczę co się będzie działo, ale już zaczynam myśleć nad powyższym.

Zmieniony przez - flash616 w dniu 2018-11-25 09:11:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
pozatym tluszcz a tluszcz tak samo wegle trzeba je czerpać z dobrych żródeł oilwki czy orzechy a masło orzechowe ? chętnie bym dodał do diety ale tu masz kolejne puste kcl . zamiast chleba masz inne produkty którymi się najesz i dostarczysz sporo wartościowych rzeczy. np. ryż kasza. Ja miałem problem w niektore dni zeby gotowac więc zastąpiłem w te dni ryż i kasze makaronem tao tao robi sie w trzy minuty a ma mega dużo węgli .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Bardzo chętnie bym jadł kaszę, ale ani nie mam czasu jej sobie szykować, ani chęci jeść jej na zimno w pracy, i jeszcze ten kłopot z pakowaniem jej. Mówisz że orzechy są dobrym źródłem tłuszczu, a masło orzechowe już nie? Jak to jest że orzechy laskowe są dobre, a jak je zmielę i dodam trochę masła klarownego i kakao to już są złe? Czemu makaron tao jest lepszy od chleba żytniego razowego?
Dlaczego masło orzechowe z orzechów ziemnych to puste kalorie (ma ponad 20% białka, tłuszcze nienasycone, dużo potasu, cynku, witaminy B3 i wiele innych...)

Zmieniony przez - flash616 w dniu 2018-11-25 09:27:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
ogólnie rzecz biorąc nie wszystko co tłuste jest dobre zeby dostarczyć tłuszczy . zajadasz majonez a ztego co wywnioskowałem z Twojej ostatniej wypowiedzi martwisz sie że Cie zaleje po makaronie? może żle zrozumiałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Wydaje mi się że makaron jest bardziej "pustą kalorią" niż majonez. No i makaron ma wysoki indeks glikemiczny. Zauważ że po godzinie 10 rano najwyższy indeks glikemiczny jaki u mnie występuje wynosi 64 i jest z brązowego ryżu. Podobno się wolno trawi a ja po nim i tak po dwóch godzinach jestem głodny. Zwykły makaron jest na pewno zalewający jak diabli, sprawdziłem co to takiego ten tao, on pewnie jest lepszy.

Zmieniony przez - flash616 w dniu 2018-11-25 09:33:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA DLA EKTOMORFIKA