SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Napoje typu 'light' a odchudzanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 323
Jak w temacie. Wiem, że nie powinno się ich pić ze względu na aspartam i inne 'wspanialosci', ale ciekawi mnie czy wypijanie 2-3 litrów np. Coli Light tygodniowo ma jakiś wpływ na efekty spalania tłuszczu(przy diecie redukcyjnej , aerobach i wspomagaczu). Prosze o odpowiedzi tylko na temat, że te napoje to jeden wielki syf dla zdrowia to wiem :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 273 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3517
kiedys spotkalam sie z opinia , ze nawet cola light przez swoj slodki smak moze zaburzyc ketoze. tak sie to ma do CDK, a jak w innych dietach...nie wiem mnie osobiscie cola bardzo zapycha ale nie jest to raczej dobry sposob
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 218 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5296
pare dni temu porzadnie wdrazylem temat, ale zrodel szukac mi sie nie chce, bo stron przelecialem chyba z setke, sporo pisze na jakims forum "dobradieta" czy "dietadobra" i tam sporo odnosnikow do opracowan naukowych samych slodzikow, bo to one wywoluja w sumie najwiecej halasu;

fakty, z tego co sie dowiedzialem sa nastepujace :

ZA
1. walory smakowe;
2. zawsze wiecej plynow;
3. brak wplywu na bilans kaloryczny;
4. nie zaburza ketozy, poniewaz nie zawiera wegli (nie posiada wartosci odzywyczch);

PRZECIW
1. zgaga - jak wszystkie napoje gazowane pite w duzych ilosciach;
2. cena;
3. wywoluje laknienie na wiecej;
4. slodziki - trucizna, miedzy innymi metanol (ale w tak malych ilosciach, ze musialbys pic z 20L dziennie, jak wszystko inne na tym swiecie "mleko zabija", "kurczak razi ptasia grypa", "jajka zly cholesterol" itd w nieskonczonosc;

w skrocie - jak Cie stac to mozna sobie wypic, byle nie za czesto :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 3983 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25216
sog za fatygę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 323
No właśnie mi chodzi tylko o to czy picie takich napojów ma jakiś wpływ na efekty odchudzania(np. czy hamuje przemiane materii, spalanie tłuszczu itd). Więc z tego co zrozumiałem wpływu na odchudzanie nie ma(tylko zdrowotny), więc można się czasem napić w trakci redukcji, czy tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 2286 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21699
mozna. tylko nie wiadro a puszke raz na jakis czas.

Student Turystyki i Rekreacji

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olej kujawski dobry do picia??

Następny temat

Obcinamy wegle

Zestaw 1