SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nakierowanie w treningu (masa)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Moja waga : 90 kg
Mój wzrost : 187
obwód klatki piersiowej : 110
obwód bicepsa : 37
obwód uda : 58
obwód łydki : 39


Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17

Waga : 90

Wzrost : 187

Cel treningowy : Zwiększenie siły i masy ciała

Staż treningowy na słowni (domowej) : 1 rok

Uprawiane inne sporty : nie
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : ławka,od miesiąca atlas,gryf ślimakowy, 2 małe gryfy(hantle)

Dieta : Bez diety

Przeciwskaznania medyczne : żadne

Zażywane suplementy : na sucho, nigdy nie brałem odżywek

A więc chodzi mi o pewną sprawę ... mianowicie od roku ćwiczę 4 dni w tyg. 1 dzień ćwiczeń, jeden odpoczynku. Mój trening wygląda następująco (nie znam profesjonalnych określeń danych ćwiczeń):
Barki:
-wyciskanie na barki gryfem długim
-potem 2 małymi hantlami na boki
-kaptury
Klata:
(od miesiąca robię tylko na atlasie ale pewnie znowu na ławkę wrócę bo większa pompa)
-wyciskanie na klatę w pozycji siedzącej
-rozpiętki
Plecy:
-ściągam z górnego wyciągu
Biceps:
-podnoszenie na gryfie ślimakowym
-potem hantlami
-modlitewnik
Triceps
-z górnego wyciągu ściągam na dół
-w pozycji siedzącej ściągam mały hantel zza pleców i podnoszę do prostych ramion

No i na tym kończy się mój trening. Każde ćwiczenie robię po 8 powtórzeń przez 4 serie (8x4).
Z tego co słyszałem to nie jest najlepszy trening na masę ... choć zaczynając rok temu ważyłem 70kg, a w pół roku z łapy 29 dojechałem do 37, dojechałem do 90kg. Wiadomo jak robiłem wszystko w 1 dzień to pompa była ... ale wolałbym się skupić na danych mięśniach w dane dni ... stąd moja prośba do Was o pomoc w nakierowaniu mnie jaki trening powinienem stosować,jakie ćwiczenia i w jakie dni, bądź wypowiedzenie się na temat mojego starego sposobu, czy należy go zmienić czy też poprawić/udoskonalić.
Z góry dziękuje i pozdrawiam użytkowników sfd.pl
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
"a w pół roku z łapy 29 dojechałem do 37" ponieważ przez pierwsze pół ćwiczyłem źle i niesystematycznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 532 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4869
Dieta : Bez diety

Przytyłeś 20 kg w rok? i w pół roku 10 cm Ci wita urosła to Ty kozak jesteś,
W palnie nie ma nóg - rozumiem, że chodzisz na siłownie 100m i wystarczy treningu nóg? Plecy też skromnie robione,
wyciskanie na klate w pozycji siedzącej - pierwszy raz słysze.

No skoro masz takie postępy to nie rozumiem czym się martwisz Ludzie 20kg masy robią latami a Ty zrobiłeś w pół roku - masz zadatki na Mr.Olympia

Nie wiem, może Ci się miarka w praniu skurczyła, i sprężynka w wadze rozciągła czy cuś takiego?
No chyba, że już możesz podlewać ogródek 4literami jak coś pijesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
nie 10cm tylko 8, na siłownie nie chodzę ... mam taką "domową",a z tą pozycją siedzącą chodziło o wyciskanie na klatkę na atlasie ... a co do tych 20kg ... ostatnio byłem ważony w szpitalu (89kg) więc nie wiem o co Ci chodzi ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Niecałe 20kg w rok ... a nie w pół roku , właściwie po co ja się Tobie tłumacze (sorry za 2 komentarze ale nie ma tutaj opcji edytuj)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 532 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4869
Jest opcja edytuj - obok daty itp taka kartka z pisakiem - ale mniejsza o to.
20 kg przytyc jak juz psialem to kwestia kilku lat. 10 cm - 8cm w poł roku to niesamowite - normalnie ludzie wyrabijają 1 cm i się cieszą - także nie wiem co o tym sądzić może ktoś się jeszcze wypowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
dzięki za info na temat edycji, a co do twojej wypowiedzi dobra nawet jeślibym ważył 5kg i miał 5cm w łapie mi chodzi tylko o TRENING a wymiary podałem żeby ktoś mógł mniej więcej zorientować się jaki trening będzie dla mnie najlepszy ... i nie wracajmy do tego ...

Zmieniony przez - battle17 w dniu 2009-02-22 00:28:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 532 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4869
No to Ci odpowiadam, skoro do tej pory masz takie postępy to nie ma potrzeby nic zmieniać. Mimo, że trening beznadziejny i diety nie ma. Skoro wchodzi (jakimś cudem) no to git.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 311 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4261
jak masz takie postepy to nie widze potrzeby zmiany planu

.tutaj chodzi o pasje
..tutaj chodzi o siłe
...tutaj chodzi o moc

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW 5 x 5 do oceny

Następny temat

Powrót na siłownie

WHEY premium