SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najważniejsze sprawy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1698

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 238
mianowicie, pytania są takie

1-w jakich produktach jest najwiecej białka?
(chodzi o mieso np ze jak jest kupcze to ma biłko które sie nie przysfaja itp, jakies mleka i sery białe ze sklepu ogulnie mowią ze to białko sie nie przysfaja) czyli co jeść by miec tego białka wiecej;]
2-jakie jeszcze żeczy jesc by za bardzo nie dorobic sie tłuszczu a dostarczać mięsniom odpowiednie jedzonko wymiencie produkty
3-ile razy dziennie powinno sie jesc i czy w nocy można
4-czy słodycze coś dają?


najbardziej chodzi o białko bo ja nie chce przytyc bardzo bo i tak mam brzuch juz spory, chce zebym mugł dobrze dokarmiac miesnie i chce wiedziec co im robi dobrze
szukałem wiele info i je znalazłem ale akurat tych nie wiec jesli ktos by napisał był bym wdzieczny ;p
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
1. w kolejności potreningowy>przedtreningoqy>ostatni>rano>pozostałe
2. wszystko zależy od bilansu
3. 5-6 razy będzie odpowiednio, w nocy możesz popijać białko
4. nie- puste kaloriie

nie można zdobywać mięśni bez tłuszczu na brzuszku albo masa albo redukcja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
jedz 5-6 posiłkow dziennie. ryz, makaron, kurczak, wołowina, ryby, twarogi itp. słodycze nie dają nic

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 291
1- Produkty pochodzenia zwierzęcego vel. mięso (rybie też), mleka, sery, jaja. W tych produktach przyswajalnośc białka jest bardzo duża. Natomiast w produktach białkowych pochodzenia roślinnego ta przyswajalnośc jesd dużo słabsza... chocby białko soi.
2- Za dużo na ten temat można by się rozwodzic... ale może gdybym powiedział że produkty powszechnie uważane za zdrowe??? może tak??
3- jak kolega 5-6 w nocy białko
4- wiesz podobno można sobie nimi poprawic samopoczucie. A np czekolada jest doskonałym źródłem magnezu (prawdziwa)

Przez ból do sukcesu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Bedziesz mial na pewno wiecej pytan jesli niczego nie poczytasz.

1Chude miesa,jaja,ryby,,twarog.Z naturalnych produktow najszybciej trawione jest bialka jaja,pozniej miesa,a powoli,ale dobrym zrodlem bialka (szczegolnie na nic) jest twarog
2-https://www.sfd.pl/Wstęp_do_odżywiania-t50408.html I znajdziesz tam inne przydatne rzeczy
3-Wiecej,ale mniejszych posilkow poprawia metabolizm.4-6 do dobra ilosc.Przed snem powinno sie jesc unikajac weglowodanow
4-Pozytycznego? Tylko walory smakowe


1- Produkty pochodzenia zwierzęcego vel. mięso (rybie też), mleka, sery, jaja. W tych produktach przyswajalnośc białka jest bardzo duża. Natomiast w produktach białkowych pochodzenia roślinnego ta przyswajalnośc jesd dużo słabsza... chocby białko soi.
Bialko mleka jak i innego nabialu jest powoli przyswajalne,a jego wieksza ilosc ma twarog.Kefir,jogurt,maslanka,mleko to dodatki a nie zrodlo bialka gdzie jest jego podobna ilosc co cukru.
W produktach roslinnych chodzi o niepelna ilosc aminokwasow potrzebna do stworzenia wartosciowego bialka.

Zmieniony przez - Hihihehe w dniu 2009-01-08 17:31:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 291
To że białko mleczne jest wolno przyswajalne ma chyba tez swoje dobre strony :)
Tam miało byc napisane produkty mleka czy jakos tak, przepraszam.
A jeśli chodzi o produkty roślinne to poza sporą rozbierznością od białka wzorcowego miałem na myśli też składniki antyodrzywcze, czy błonnik. Chyba nie klepię glupot?? Jak co to mnie poprawiaj, ucze się

Przez ból do sukcesu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Tez sie ucze.
Antyodzywce sa np.lektyny w roslinach straczkowych,ale dluzsze gotowanie je usuwa.
Blonnik jest dobry,ale w czasie gdy potrzebne jest szybkie chloniecie bialka-nalezy go unikac

https://www.sfd.pl/BIALKA_ROŚLINNE-t329346.html

Zmieniony przez - Hihihehe w dniu 2009-01-09 07:31:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka ciekawych i przydatnych informacji - wejdź !

Następny temat

Dieta na masę + bjj

WHEY premium