SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najszybsi ludzie świata

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16223

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 323


Moze i to inna dyscyplina ,ale Jan Zelezny rowniez jest najszybszym czlowiekiem na swiecie.Niesamowicie szybki - 10,9 na 100m i silny - rwanie 125 kg.Wzor jesli chodzi o polaczenie szybkosci i sily.

The Heartless

The Heartless

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 323


No i fenomenalny rekord swiata - 98.48 m w wieku 30 lat.To robi niesamowite wrazenie.

The Heartless

The Heartless

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Najszybsza prędkość osiągnięta przez człowieka to około 45km/h coś koło 60metra.Jutro sprawdze dokładnie i kto tyle nabiegał ale z tego co pamiętam to chyba był to Carl Louis.Co do Maurica Greena to najprawdopodobniej przed ustanowieniem rekordu świata brał sterydy. Mój kumpel studiujący i trenujący w USA mówił ,że rozmawaił z kolesiem który startował wiele razy na zawodach z Greenem.Opowiadał o tym jak 3 lata przed rekordem wygrywał z nim na zawodach jak chciał.Po 2 latach tak nagle poprawił swój wynik na 100metrów ,że dostał się do kadry ,a w 1999 roku ustanowił obecny rekord świata.Nie wiem czy to prawda to jednak prawdą jest jak ktoś wcześniej powiedział,że sporo z nich bierze i nie mówie tu o tych w kadrze ale o zwykłych studentach którzy chcą zazwyczaj tym sposobem utrzymać stypendium.

"Człowiek musi coś traktować poważnie, jeśli chce mieć jakąś rozrywkę w życiu."

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Poprawka-sorki nie 45km/h tylko jak już ktoś wcześniej napisał 43km/h

Analiza czasów poszczególnych odcinków dziesięciometrowych finałowego wyścigu na 100m podczas Igrzysk Olimpijskich w Seulu(24 września 1988),wygranego przez Bena Johnsona(Kanada)w czasie 9,79 sek.(uzyskał średnią prędkość 36,77km/godz.,lecz został zdyskwalifikowany za używanie sterydów anabolicznych)przed Carlem Lewisem(USA)9,92 sek.,wykazała ,że obydwaj(odpowiednio Johnson między 40 a 50m a Lewis między 80 a 90m)uzyskali maksymalną prędkość 0,83sek/10m czyli 43,37km/godz.
Być może ktoś już ich pobił.

"Człowiek musi coś traktować poważnie, jeśli chce mieć jakąś rozrywkę w życiu."

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
apropo znacie moze wymiary biegaczy-sprinterów???
Bo z reguly wygladaja na napakowanych.

Ojciec Chrzesny Mafii Bravo-Porady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
No właśnie z regóły bo jak wiadomo TV powiększa.Ktoś już mówił na forum ,że widział Ato Boldona live i napweno nie wyglądał na takiego jak w TV jedynie rzeżbe miał super.

"Człowiek musi coś traktować poważnie, jeśli chce mieć jakąś rozrywkę w życiu."

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
chyba takim naprawde napakowanym biegaczem byl M. Johnson, koles mial ramie jak moje udo...
wsrod kobiecych biegaczek tezjest kilka mocno napakowanych, wiekszosc jednak jest proporcjonalnie zbidowana z ladna rzezba, a zdarzaja sie nawet chudzielce ;)
mowie oczywiscie o sprintach, bo w dluzszych dystansach to juz o napakowaniu nie ma, generalnie rzecz biorac, mowy


- - - - - - - - - - - - - - -
"...żyć z ciągle szeroko otwartymi oczami dla wszystkiego, co piękne... zapomnieć, skąd i dokąd idziesz, jak masz na imię i patrzeć oczami noworodka..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A np wzrost, jak to jest z wzrostem.
Czy raczej sa wysocy czy niscy?
Bo jak jak mowilem od kiedy rozpoczne studia od razu chce isc do sekcjii lekkoatletycznej i nie wiem czy sie nadaje, bo marza mi sie sprinty.
A cale zycie prawie spedzilem na silce , a za wysoki to chyba nie jestem


Ojciec Chrzesny Mafii Bravo-Porady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 319 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4326
sprinterzy raczej są średniego wzrostu, ale jak jesteś wysoki to nie ma co sie martwic, bo np taki carl lewis mial cos ok. 188cm i byl swego czasu najszybszy

Buckie

Buckie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3345
Mam pytanie, które od pewnego czasu mnie nurtuje. Znacie może czasy tych najlepszych sprinteórw w wieku kiedy jeszcze nie zaczęli trenować (powiedzmy 15-16 lat)?? Jestem ciekaw czy ci najlepsi od razu byli geniuszami w bieganiu (powiedzmy poniżej 11 sekund bez treningu)czy może mieli podobne wyniki do naszych i tylko ciężką pracą załatwili reszte
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak biegać (itp.) aby nie spalać mięśni?

Następny temat

siatkówka

WHEY premium