SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najprostszy trening push - pull na 4 dni do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2748

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

22

Waga

83

Wzrost

191

Staż treningowy na siłowni

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ogólnie stycznośc od 2009 z brakiem wiedzy i podejścia

Dieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6478
Witam. Zaczynam budowanie jak najczystszej masy mięśniowej po długim okresie redukowania.
Proszę o ocenę.

TRENING A)
1. Przysiady przednie/tylne/Karlsena 3 serie + od razu wspięcia na palce 3 serie (+20 kg do przysiadów)
2.Wyciskanie sztangi głową w dół 3 serie
3. Wykroki ze sztangą 3 serie (lub, do wyboru: przysiady bułgarskie, wchodzenie na podwyższenie)
4. Wyciskanie sztangielek na skosie, głową w górę 3 serie
5. Wyciskanie sztangi z klatki (żołnierskie) 3 serie
6. Pompki na poręczach(pod triceps) 3 serie


TRENING B)
1. Podciąganie na drążku nachwytem 3 serie (do wyboru chwytem neutralnym/podchwytem)
2. Wiosłowanie sztangą oburącz lub jednorącz 3 serie
3. Martwy ciąg klasyczny lub sumo 3 serie
4. Uginanie nóg leżąc 3 serie (lub "żuraw" / dzień dobry, RDL lub inne ćwiczenie na tył uda; uwzględnij wykonanie MC jako 3-go ćwiczenia)
5. Uginanie ramion ze sztangą 3 serie (lub dowolne ćwiczenie na bicepsa, np. zottman curl)
6. Szrugsy 3 serie (lub podciąganie sztangi wzdłuż tułowia chwytem rwaniowym)

Poniedziałek – TRENING A – PUSH (pchanie/wyciskanie) ciężko 3x6
Wtorek – TRENING B – PULL (ciągnięcie) lekko 3x10
Środa – WOLNE
Czwartek – WOLNE
Piątek – TRENING A Lekko 3x10
Sobota – TRENING B Ciężko 3x6
Niedziela - WOLNE

Dokładane ciężaru co dwa tygodnie metodą progresji liniowej.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6478
źle się wyraziłem
chodziło mi, że jeśli mam w kolejności dwa ćwiczenia na całkiem inne nie biorące razem żadnego udziału partie to czy jest sens robić między tymi ćwiczeniami przerwy
np dwuglowy uda na maszynie+ biceps
wykroki + wyciskanie sztangielek na skosie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Plan okej jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych. W B daj żurawia albo uginanie na tył uda. Dodałbym wszędzie po jednej serii oprócz ćwiczeń na biceps/triceps i MC dał jako pierwsze ćwiczenie.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2015-11-16 21:11:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6478
sensownego planu treningowego pod budowę masy mięśniowej nie miałem, a ostatni rok to była walka z redukcją więc myślę ze na początek te 3 serie aby mieć poźniej pole do zwiększania intesywnosci starczy


Zmieniony przez - fafak w dniu 2015-11-16 21:17:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
No to okej, może tak być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6478
jak dokładnie rozumieć trening LEKKI ?
jak bardzo mam odczuwać te 10 powtórzeń?
jakiego ciężaru używać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nie dziel tak, ćwicz normalnie, niby w 'ciężko' masz bardziej siłowy zakres powtórzeń a w 'lekko' nieco wyższy, może tak zostać bo to ci automatycznie zaniży ciężar przy wyższym zakresie.

Jakbym dzielił na lekko/cięzko to bym ułozył po dwa zestawy ale na tym etapie moim zdaniem nie jest to konieczne.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2015-11-17 18:54:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6478
mniejszy ciężar wiekszy zakres powtórzeń ale dawać z siebie wszystko tak jak w standardowym splicie na mase, pełne skupienie, kontrola napięcia mięśni, dokładanie ciężaru?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ciężar ma być taki abyś wykonał założoną liczbę powtórzeń w serii poprawnie technicznie z lekkim zapasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6478
a jak po pewnym czasie treningów i dokładania ciężaru te 10 powtórzeń będzie robione na styk z zapasem na maks jedno powtórzenie to zmniejszać ciężar czy jechać dopóki nie będę mógł zrobić 10p i zrobić cofke ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zależy jak będzie na 6 powtórzeń, jeśli tam dalej będzie progres to zmniejszyłbym ciężar. Jeśli i na 6 i na 10 powtórzeń progresu nie będzie to kilka dni przerwy i jakieś zmiany w planie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 313 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5369
Jechałem podobnym planem. Troszke go urozmaiciłem a podstawowe boje jak przysiad, martwy ciąg i wyciskanie na ławce dałem w dni ciężkie jako 5x5. Po jakimś czasie dołóż po 1 serii, ale stopniowo, Trening wydaje się łatwy ale praktycznie same wielostawy i daje ostro w kość. Mi jak miałem zastój pomagało jak Viren pisze, parę dni przerwy, albo tygodniowy deload, trochę zaniżyć ciężar i do przodu żeby przebić ostatni wynik.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poproszę o ocenę planu treningowego :)

Następny temat

FBW na redukcję do oceny! :)

WHEY premium