SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najlepsze ćwiczenia-trójbój

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16412

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 403
KaroluWielki ( o ile jeszcze będziesz czytał ten post ) piszesz że jesteś z Mielca, to tak jak Ja. :) Wpadł mi taki pomysł że moglibyśmy się styknąć i wymienić doświadczeniami.

JESTEŚMY TACY SILNI JAK NASZ NAJSŁABSZY PUNKT

JESTEŚMY TACY SILNI JAK NASZ NAJSŁABSZY PUNKT
Twarde zasady i dyscyplina tj. dużo pracy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 93 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2005
Mam prośbe mógłby mi ktoś rozpisać przykładowy plan trójboistów. Oczywiście będą sogi.

"To taka mała, mini siłownia"-cytat szefa z siłowni<<heheh>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Sam zaczynasz trenować czy kogoś innego? Masz przecież znakomitych zawodników w Lednicy i doświadczonego trenera Tadka Hula.



Zmieniony przez - p-aR-ker w dniu 2003-06-23 21:00:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 660 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16873
Parker po pierwsze w LEGNICY!!!!!!!!!! a nie w Lednicy po drugie to nie jest ten darek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Zauważyłem!

A pisząc Legnica zapędziłem się palcem i nie zauważyłem błędu, żeby o poprawić. Tyle się pisze o Legnicy, że wiadomo o jakie miasto mi chodziło.

Ciekawie będzie to wyglądąło jak Darooo podyskutuje z Darooooo.

Prosiaczek jest słodziutki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 660 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16873
W pełni się z tobą zgadzam parker
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
A jak dojdzie Daro, Daroo i Daroooo to zmienimy nazwę działu na Matrix!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1198 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8670
no, no, niezły kołowrotek,
ja, tak gwoli ścisłości nazywam się daroo, ale musiałem wziąć nicka darooo bo nie było wolnych




POJEDYNEK TYTANÓW W LEGNICY:https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=90229 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 313 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4549
Podczas robienia przysiadów (4 serie po 6 powtórzeń) w ostatniej serii w dwóch ostatnich powtórzeniach mam siłę w nogach, ale puszczają mi plecy.
Jakie ćwiczenia pomocnicze wykonywać, żeby je wzmocnić?
Może skłony, ale po przysiadach kiedy robie skłony również wykonuję je ale "puszczam plecy".

metamaker

metamaker

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
A jak siadasz? Prosto jak ciężarowcy czy robisz "sedes"? Jeśli to drugie to skłony robisz w czasie przysiadania - mm. proste grzbietu szybko się wtedy męczą. Jeśli prosto - to znaczy, że jednak pochylasz się przodu w miarę zmęczenia nóg. Winę za ten stan rzeczy może ponosić zła technika przysioadania - zbytnie pochyalnei suię do przodu w czasie wstawania z przysiadu.

Rada jest prosta - przełóż skłony tułowia ze sztangą na barkach na inny dzień, taki żebyś cięzkie siady robił na świeżym grzbiecie. Przy tym sprawdź, do jakiego pochylenia tułowia schodzisz w przysiadzie normalnie, a w jakim w ostatnich powtórzeniach. Skłon wykonuj tylko do tego pochylenia, starając się zachować lordozę lędźwiową.

W tym celu pierwszym ruchem przy wykonywaniu skłonu powinno być wygięcie miednicy do tyłu w tzw. kaczy kuper. Dopiero teraz pochylasz się do przodu starajac się utrzymać zaakcentowane wygięcie kręgosłupa lędźwiowego. Jeśli lordoza prostuje się i kifozuje - zmniejsz ciężar lub płycej się pochylaj.

Praca mm. grzbietu w skłonach jest izometryczna i polega na stabilizacji pozycji kręgów. Prawdziwą prace wykonują mm. zginacze stawu biodrowego czyli głownie pośladkowe i dwugłowe uda plus pomniejsze mięśnie. Musisz rzyzwyczaić mm. proste grzbietu do pracy izometrycznej. Wtedy i w przysiadach i w ciągach nie będzie kłopotów z "puszczaniem" grzbietu.

Drugim dobry ćwiczeniem będzie robienie po siadach półprzysiadów z lekkim pochylaniem tułowia do przodu, ale z takim obciążeniem by utrzymać lordozę lędźwiową. Chodzi o zwiększenie izometrycznej pracy mm. prostych grzbietu. Ciężar może być mniejszy niż przy przysiadach - chodzi o prawidłowa technikę i należyte obciążenie mm. grzbietu.



Zmieniony przez - p-aR-ker w dniu 2003-06-25 14:25:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IV MISTRZOSTWA W WYCISKANIU W BIELAWIE

Następny temat

rekord na ławce-problem

WHEY premium