SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najlepsi z najlepszych- Mr. Olympia

temat działu:

Z archiwum kulturystyki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199


Larry SCOTT urodził się 12.X.'38r. w miasteczku Blackfoot w stanie Idaho. Wychowywany był w duchu Kościoła Mormonów, co pomogło mu w bezproblemowym przejściu przez okres dorastania w liceum. Z kulturystyką zetknął się przez przypadek, gdy jego szkołę odwiedził sławny wówczas zawodnik - George EIFERMAN. Rozbudowane umięśnienie EIFERMANA zrobiło ogromne wrażenie na małym i szczupłym chłopcu. Potem zaczął kupować magazyny kulturystyczne i rozpoczął regularne treningi, mając do dyspozycji jedynie... oś od traktora. W szkole trenował gimnastykę, co dało mu solidne podstawy do wyczynowego uprawiania kulturystyki. Wkrótce siłownia stała się jego drugim domem. nigdy nie opuszczał treningów. Marzył o wygraniu konkursu "Mr. America".
Najpierw jednak wystartował na zawodach "Mr. Idaho" w 1958r i ważąc 80 kg, został zwycięzcą. Jego rodzice nie byli zachwyceni kulturystyczną karierą syna, twierdząc, że na startach nie da się wiele zarobić. I nie mylili się. Największą nagrodę finansową, jaką Larry wygrał na zawodach, było 1000 USD. Lepsze czasy czekały go dopiero wtedy, gdy zaczął jeździć na seminaria i uruchomił sprzedaż wysyłkową (głiównie porady treningowe). Obecnie prowadzi kulturystyczną firmę konsultingową, która świetnie prosperuje.
W początkach sportowej kariery pracował jako inżynier elektronik i dokształcał się w szkole wieczorowej. Jego życie uległo zmianie, gdy coraz więcej czasu zaczął spędzać w Kalifornii, szczególnie na słynnej plaży "Muscle Beach", co zaowocowało epizodyczną rolą w filmie "Muscle Beach Party". Niebawem przeniósł się do Los Angeles i rozpoczął treningi na siłowni znanego trenera Vince'a GIRONDY. Na sukcesy nie musiał długo czekać. W 1960r wygrał zawody "Mr. California", a w 1962r spełniło się jego marzenie z dzieciństwa - zdobył tytuł "Mr. America". Na Mistrzostwach Świata IFBB w 1963r wygrał kategorię średnią (wzrostową), ale w open uległ Haroldowi POOLE'OWI. Rok później na tych samych zawodach nie dał już szans rywalom, wygrywając także open.
W 1965r Joe WEIDER zapoczątkował rozgrywanie konkursów "Mr. Olympia" - przeznaczonych dla wszystkich dotychczasowych mistrzów świata amatorów, a więc dla kulturystycznej elity. Na inauguracyjnej "Olympii", 18 września 1965r, Larry SCOTT odniósł historyczne zwycięstwo, pokonując takich asów, jak Harold POOLE i Earl MAYNARD. SCOTT obronił ten tytuł w 1966r, ale potem zakochał się i pobrał z panną Rachel ICHIKAWA, przedkładając życie rodzinne nad zawodową karierę i zakończył starty.
Później jeszcze tylko raz dał się namówić na spróbowanie sił na scenie, biorąc udział w konkursie "Diamond Cup" w kanadyjskim mieście Vancouver w sierpniu 1979r. Mając wtedy 40 lat, nie odniósł jednak sukcesu, zajmując 9 miejsce.
Miał wielkie powodzenie u fotografów i wydawców prasy. Jego zdjęcia aż 22 razy zdobiły okładki największych amerykańskich magazynów. W 1992r przeżył rodzinną tragedię, gdy w następstwie wypadku motocyklowego, jego najstarszy syn popadł w śpiączkę i zmarł półitora roku później. Twierdzi, że tylko wiara w Boga, wyniesiona z Kościoła Mormonów, pozwoliła mu przetrwać ten okres najtrudniejszej próby. Uwielbia dźwigać ciężary, nigdy nie zaprzestał treningów, ćwicząc rekreacyjnie, dla zdrowia. Wydał poradnik treningowy "Loaded Guns" ("Naładowane armaty" - aluzja do potężnych mięśni ramion, które w amerykańskim żargonie kulturystycznym często nazywane są "armatami"). Wydał ją sam, gdyż profesjonalni wydawcy nie byli zbytnio zainteresowani. Książka odniosła sukces i nadal się dobrze sprzedaje. Ostatnio Larry SCOTT zaczął szkolić trenerów osobistych. Obecnie mieszka w Salt Lake City w stanie Utah, skąd kieruje swoimi interesami.
Przebieg kariery:
'58r. wygrał Mr. Idaho
'60r. wygrał Mr. California
'62r. zdobył Mr. America
'63r. wygrał kat. średnią MŚ IFBB
'64r. wygrał kat. open MŚ IFBB
'65r. wygrał MR. Olympia
'66r. wygrał Mr. Olympia
'79r. zajął 9m Diamond Cup


"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199


Sergio OLIVA urodził się 4 lipca 1941 roku na Kubie i był jednym z 22 dzieci, jakie wydali na świat Julia i Alfonso OLIVA. Pod koniec dyktatorskich rządów Fulgencio BATISTY, OLIVA wstąpił do ubańskiej armii, ale długo tam nie pobył, gdyż po obaleniu BATISTY, Fidel CASTRO wyrzucił go z wojska. Wtedy Sergio zaczął systematycznie ćwiczyć podnoszenie ciężarów, dostał się do kadry narodowej i był nawet na kilkumiesięcznym szkoleniu treningowym w Moskwie. Nie zgadzając się z systemem rządów CASTRO, cały czas myślał, jakby wydostać się z Kuby do "wolnego" świata. Na ruch ten zdecydował się w sierpniu 1962 r, gdy przebywał w Kingston na Jamajce, jako członek reprezentacji Kuby w podnoszeniu ciężarów na Igrzyska Panamerykańskie. Poprosił wtedy Stany Zjednoczone o udzielenie azylu politycznego, a tak samo postąpiło trzech innych członków drużyny i trener.
OLIVA spędził rok w Miami, a potem przeniósł się do Chicago, gdzie mieszka do dziś. Swoją wyczynową karierę kulturystyczną rozpoczął w federacji AAU, wygrywając zawody stanowe i międzystanowe, ale nie mógł przebić się do czołówki na imprezach ogólnokrajowych, takich jak "Mr. America", pomimo tego, że sędziowie ogłaszali go najmasywniej umięśnionym zawodnikiem Ta dziwna sytuacja doprowadziła do podjęcia przez niego w 1966 r decyzji o przejściu do federacji IFBB. Tutaj sędziowie patrzyli na niego już bardziej obiektywnie. We wrześniu wygrał zawody "Mr. World" w Nowym Jorku, a później stoczył pasjonującą walkę z Larry SCOTTEM o zwycięstwo w drugiej edycji konkursu "Mr. Olympia".
W 1967 roku najpierw łatwo zdobył tytuł mistrza świata amatorów, a potem - pod nieobecność SCOTTA, który zakończył karierę wyczynową - zdobył swój pierwszy tytuł "Mr. Olympia", pokonując Dave'a DRAPERA, Harolda POOLA i Chucka SIPESA. Udało mu się obronić tytuł w 1968 i w 1969 r, chociaż za drugim razem musiał stoczyć niesłychanie zacięty pojedynek z nową, wschodzącą gwiazdą kulturystyki - 21-letnim Arnoldem SCHWARZENEGGEREM. OLIVA przeszedł więc do historii, jako jedyny kulturysta, który pokonał SCHWARZENEGGERA na "Olympii". Do rewanżu doszło rok później, ale tym razem Arnold zdetronizował Sergio. Do kolejnego pojedynku obu tych arcymistrzów umięśnienia nie doszło w 1971, gdyż Sergio nieopatrznie wystartował na zawodach NABBA "Mr. Universe `71" (przegrał tam z Billem PEARLEM) i został przez IFBB zawieszony.
Sergio jeszcze raz stawił czoła Arnoldowi, na konkursie "Mr. Olympia `72" w Monachium. Obaj byli w świetnej formie, a wygraną Arnolda sędziowie określili jako "o włos". Zrażony tą porażką OLIVA, przeniósł się na kilka lat do mało znanej federacji WBBG, gdzie wygrywał różne podrzędne zawody w latach 1972-1978.
W 1984 r, mając 43 lata, znowu pojawił się na scenach IFBB, kończąc swój udział w "Mr. Olympia" na 8 miejscu. Wynik ten powtórzył w 1985 r. W lipcu 1986 r Sergio został zraniony w klatkę piersiową z własnego pistoletu (przez wiele lat pracował jako policjant) przez żonę Arleen w czasie domowej sprzeczki. Przeszedł ciężką operację i musiał pożegnać się z myślami o dalszych startach. A szkoda, bo z pewnością byłby bohaterem zainaugurowanych niebawem konkursów "Masters Olympia".
Sergio OLIVA miał wybitne predyspozycje do kulturystyki, co objawiało się długimi, pełnymi mięśniami, małymi stawami, pięknymi ogólnymi proporcjami sylwetki i dużą masą. Obdarzono go tajemniczym przydomkiem "The Myth" ("Mit").
Przebieg kariery:
1966 - wygrał Mr. World
1967 - miwstrz Świata amatorów
1967 - wygrał Mr. Olympia
1968 - wygrał Mr. Olympia
1979 - wygrał Mr. Olympia
1971 - 2 miejsce w Mr. Universe
1972 - 2 miejsce w Mr. Olympia
1984 - 8 miejsce w Mr. Olypia
1985 - 8 miejsce w Mr. Olympia


"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199


Arnold Schwarzenegger.Urodził się w Austrii 30 lipca 1947 r. Stał się cudownym dzieckiem kulturystki, wygrywajqc w 1967r Mistrzostwa Świata Federacji NABBA, w kategorii amatorów, majqc 20 lat. Następnie kontynuował pasmo sukcesów,wygrywając na tych zawodach kategorię zawodowców w latach 1968, 69 i 70. W 1968r zainteresował się nim Joe WEIDER i zaprosił go do Kalifornii. Za namowq Joe, korzystajqc takie z jego wsparcia finansowego, Arnold przeniósł się do Ameryki, zamieszkać w Santa Monica. W przeciągu roku stał się najpopularniejszym, charyzmatycznym kulturystą. Na zawodach "Ms. Olyrnpia" zadebiutował w 1969 r, zajmujqc drugie miejsce, za Sergio OLIVĄ. Nigdy potem nie przegrał juł ładnych zawodów. Zdominował konkursy "Ms. Olyrnpia" na parę lat, wygrywając sześć razy pod rzqd w latach 1970-1975. Wtedy zaczęła się jego błyskotliwa kariera filmowa, co zmusiło go do zawieszenia startów. Stał się głównym bohaterem przełomowego filmu "Pumping Iron" będącego dokumentalną opowieścią o konkursie "Ms. Olyrnpia ' 75". Film wszedł na ekrany w 1977 r i stał się środowiskowym hitem.
W 1980 r postanowił powrócić na wyczynową scenę, odnoszqc kontrowersyjne zwycięstwo w konkursie "Ms. Olyrnpia" w Sydney. Wtedy definitywnie zakończył karierę wyczynową, kierując swoją uwagę na inne rodzaje działalności (filmy, restauracje, inwestycje, książki) i przewodząc przez jedną kadencję Prezydenckiej Radzie ds. Kultury Fizycznej i Sportu. W 1983 r uzyskał amerykańskie obywatelstwo, a w 1986 r poślubił Marię SHRIYER - siostrzenicę zamordowanego prezydenta Johna F. KENNEDY'EGO.
Na poczqtku lat 90. Jego kariera zawiodła go na szczyt Hollywood. Nadal znajdował czas na działalność charytatywną, angałując się m.in. w organizację Olimpiad Specjalnych oraz programy dla dzieci z biednych dzielnic. Jego związki z kulturystyką nie wygasły, gdyż firmuje swoim nazwiskiem coroczną wielką imprezę sportowo-handlową "Arnold Classic Weekend", odbywającą się w Columbus. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że żaden inny kulturysta nie przyciągnął do tego sportu większej widowni niż ten siedmiokrotny zdobywca tytułu "Ms. Olyrnpia". Bez wahania można go nazwać najsłynniejszym kulturystą wszechczasów, przy czym wyraz "wszechczasów" obejmuje również przyszłość.
Przybył do USA w 1968 roku. Przegrał wtedy z Frankiem Zane'm na zawodach Mr. Universe. Płakał z tego powodu przez kilka nocy. był bardzo wkurzony i powiedział: "W następnym roku rozniosę wszystkich. Będę trenował 10 godzin dziennie, jeżeli będę musiał". W następnym roku ludzie podchodzili do niego mówiąc: "Nie będziesz uczestniczył w amatorskich zawodach Mr. Universe 1969, ponieważ najwyraźniej nie masz szans". Udzielił później wywiadu Muscle Builder/Power, w którym powiedział, że wszyscy amerykańscy kulturyści to pieprzeni tchórze - "Nie chcą ze mną współzawodniczyć". Ludzie byli wściekli, przysyłali do niego listy, w tym pełnych nienawiści. Potem pojechał do Nowego Jorku na zawody Mr. Universe i wygrał. Powiedział wtedy: "Wreszcie dostałem wszystkich amerykańskich kulturystów; mam zamiar w przyszłym tygodniu pojechać do Europy na NABBA Universe, może tam zostało jeszcze paru tchórzliwych kulturystów". Ludzie wrzeszczeli, nagle zostali jego fanami, zaczęli go kochać.
Dzielił pokój holowy z Franco Columbu i Sergio Oliva. O Sergio mówi, że był zabawny jak diabli. O 11 w nocy zaczynał robić pompki. Martwił sie, że jak się obudzi, to jego napompowanie zniknie. Franko zawsze z rana włączał telewizor, ponieważ go nie miał, jak dorastał na Sardynii, więc nie chciał przegapić żadnego programu. Przyjmowali tabletki wątrobowo-drożdżowe, po 200 dziennie. Chowali je do poszewek, by ich nikt nie ukradł.
W 1989 roku zaczął współpracować z Radą Prezydencką ds. Kultury Fizycznej. Podróżował po wszystkich 50 stanach promując dyscypliny sportowe i wychowanie fizyczne w szkołach. Chodził do uboższych dzielnic by popracować z młodymi ludźmi. Uczył ich jak prawidłowo używać sztangi, urządzenia. W Inner-City Games Foundation organizował imprezy sportowe dla dzieci z ubogich dzielnic.
Posiada restaurację w Santa Monica, położoną nad Schatzi on Main. W biurze restauracji w holu stoją statuetki Sandowa i szkielet Terminatora. Posiada też ścianę z trofeami na ścianie z drewna, kominek, wypchanego aligatora, stół do bilardu i popiersia JFK i Johna Wayne'a.
Grał w takich filmach jak dwie części "Terminatora", "Predator", "Bliźniacy", "Junior". Jego nowym filmem jest "End of Days".
Ostatnie trzy lata były trudne i burzliwe dla Arnolda. Przeszedł operację serca w 1997 roku, potem jego matka, Aurelia, zmarła w Austrii w 1998 roku. Niedawno miała miejsce tragiczna śmierć Johna F. Kennedy'iego Jr., kuzyna Marii Shiver, żony Schwarzeneggera. Często jeździ na Olimpiady Specjalne, co powoduje, że się dobrze czuje bo może cos dla kogoś zrobić. Zaprasza najlepszych zawodników na kolację, co sprawia im ogromną radość.
Arnold uważa , że oprócz wyrzeźbionego Darrema Charlesa i potężnego Nassera El Sonbaty'ego nie ma teraz nikogo wyjątkowego w kulturystyce, o których można porozmawiać. Zna osobiście Mika Tysona, i uważa że jego charakter za wyjątkowy. Mówi o nim, że jest w nim ogromna wrażliwość, którą jedni ludzie lubią, a drudzy nienawidzą.
Arnold trenował w siłowniach Gold's Gym. Był przyjacielem np. Dave'a Drapera, Franka Zane', Franko Columbu z którym mieszkał. Z powodu wielkiego umięśnienia, siedmiokrotny zdobywca tytułu "Mr. Olympia" był nazywany "Dębem.


"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199


Franco Columbu jest dwukrotnym zdobywcą tytuł Mister Olimpia, a biorąc pod uwagę jego zwycięstwa w kategorii lekkiej (do 200 funtów, czyli 90 kilogramów) na Mister Olimpia w 1974 i 1975 roku, gdy tytuły Mister Olimpia w kategorii ciężkiej i open zdobywał Arnold Schwarzenegger, Franco wygrał Mister Olimpia aż 4 razy. Columbu wygrywał w swoim czasie z takimi tuzami kulturystyki, jak Frank Zane, Chris Dickerson, Serge Nubret i Tom Platz. Biorąc pod uwagę jego niski wzrost, zaledwie 167 cm, jest to osiągnięcie wprost niebywałe. Franco jest przyjacielem i długoletnim partnerem treningowym największego kulturysty wszech czasów, Arnolda Schwarzeneggera. Niewątpliwie treningi z "Austriacki Dębem" bardzo pomogły Francowi, ale prawda jest taka, że to właśnie Franco wymuszał na Arnoldzie treningi z bardzo dużymi ciężarami i był chyba nawet trochę silniejszy od Schwarzeneggera. Columbu zaliczał się do najsilniejszych kulturystów swoich czasów, a jego popisy siły nie są żadną legendą, gdyż zostały uwiecznione na taśmie filmowej. Ważąc jedynie 90 kilogramów podnosił w przysiadzie 295 kilogramów, a w martwym ciągu 320 kilogramów, co w latach sie3demdziesiątych było wspaniałym osiagnięciem, bo wówczas nie było dostępu to takich suplementów znakomicie poprawiających wyniki sportowe, jak ma to miejsce dzisiaj.
Data urodzenia:07.08.1941, Włochy
Wzrost:167 cm
Waga:90 kg
Obwód klatki: 135 cm
Miejsce zamieszkania: Los Angeles
Przysiad: 295 kg
Martwy ciąg: 320 kg
Występy na "Olympii": 1981 - 1
1976 - 1
1975 - 1 w kat. lekkiej
1975 - 1 w kat. lekkiej
1973 - 2
1972 - 5


"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199


Frank ZANE urodził się 28 czerwca 1942 roku i dorastał na wiejskich obszarach bezkresnego stanu Nowy Meksyk. W szkole wiodło mu się nieźle, jego ulubionym przedmiotem była matematyka. Jednak lata młodzieńcze poświęcił innej pasji - harcerstwu. Zdobył ponad 50 odznak harcerskich, tytuły: "Harcerza - Odkrywcy" "Harcerza - Orła" oraz został wyróżniony "Orderem Strzały". W dowód uznania dwukrotnie zaproszono go do spędzenia wakacji w renomowanym ośrodku harcerskim w Philmont w stanie Nowy Meksyk, Na terenie tego obozowiska, nieopodal miejsca, w którym palono ogniska, leżała duża kłoda. Tylko dwóm osobom z całego obozu udało się unieść tę kłodę. Frankowi niewiele brakowało, ale nie mógł tego dokonać. To zainspirowało go do rozpoczęcia treningów.
Po ukończeniu studiów, przez 13 lat uczył matematyki i chemii. W tym okresie (po 10 latach treningów) zdobył w 1968r swój pierwszy tytuł "Mr. America" a tydzień później pokonał Amolda SCHWARZENEGGERA na Mistrzostwach Mężczyzn. Rok wcześniej poślubił Christine i razem przeprowadzili się do Kalifornii.
W 1970r wygrał konkurs "Mr. World, ale na swoje największe sukcesy musiał jeszcze kilka lat poczekać. Rozbudowa umięśnienia nie przychodziła mu łatwo. Nie należał też do zawodników o potężnej sylwetce. W formie startowej ważył 91 kg, przy wzroście 175 cm. Jego głównym atutem były piękne proporcje i kształt sylwetki. Od 1972 roku startował w konkursach "Mr. Olympia", ale dopiero w 1977 r udało mu się wygrać te zawody. Obronił ten tytuł dwukrotnie: w 1978 i 79 r. W 1980 r odniósł poważną kontuzję. Pomimo tego wystartował na "Olympii", ale spadł na 3 miejsce.
Z konkursem "Mr. Olympia" pożegnał się w 1983 r, zajmując 4 lokatę. Dzięki swojemu wykształceniu i erudycji był świetnym propagatorem kulturystyki. Do perfekcji doprowadził pozowanie dowolne, którym wręcz niszczył rywali. Wprowadził wiele asymetrycznych póz (np. przy pozie "bicepsy przodem" unosił jeden łokieć wyżej), dzięki którym podkreślał piękno swojej sylwetki, maskując jednocześnie brak dużej masy mięśniowej.
W 1980 roku założył eksperymentalnie siłownię "Zane Haven" ("U Zane'a") w Palm Springs, którą do dziś prowadzi wspólnie z żoną. Osobiście prowadzą treningi swoich klientów. Oprócz tego ZANE udziela porad wyczynowym kulturystom, nagrał kasetę treningową, projektuje przyrządy treningowe, a ostatnio wydał książkę "Frank Zane Mind, Body, Spirit" ("Duch, ciało i umysł Franka Zane'a"). Niedawno odkrył w sobie także talent kompozytorski i wydał CD z napisanymi przez siebie utworami bluesowymi. Ciekawa osobowość, łącząca w sobie harmonijny rozwój ducha i ciałia.
Odniesione zwycięstwa: 1968r. wygrał "Mr. America" 1970r. wygrał "Mr World" 1977r. 1 miejsce "Mr. Olympia" 1978r. 1 miejsce "Mr. Olympia" 1979r. 1 miejsce "Mr. Olympia" 1980r. 3 miejsce "Mr. Olympia" 1983r. 4 miejsce "Mr. Olympia"


"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199Chris Dickerson jest najniższym i najlżejszym kulturystą, któremu udało się wygrać Mister Olimpia. Swój niski wzrost rekompensował mistrzowską rzeźbą mięsni i wspaniałymi proporcjami, co pozwoliło mu sięgnąć po najwyższy laur w świecie kulturystyki. Na szczęście dla niego, w czasach, w których występował, sędziowie przyjmowali nieco inne kryteria oceny niż obecni, gdy wśród zawodowców liczy się przede wszystkim monstrualna masa mięsni, a rzeźba i symetria są obrane pod uwagą dopiero na dalszym miejscu.
Zanim wygrał Mister Olimpia w 1982 roku, kiedy pokonał legendę kulturystyki, Franka Zane, dwukrotnie zajmował II miejsce. Na swoich pierwszych zawodach Mister Olimpia, w 1979 roku, był czwarty w wadze poniżej 200 funtów (90 kg), za Frankiem Zane, Boyerem Coe i Robby Robinsonem. Rok później był już drugi, przegrywając jedynie z kończącym karierę niezrównanym Arnoldem Schwarzeneggerem, a niektórzy fachowcy twierdzili, że powinien wygrać właśnie Chris, a Arnold wygrał tylko dlatego, że był to jego ostatni występ na kulturystycznej scenie. W 1981 roku znów zajął II miejsce na Mister Olimpia, za Frankiem Columbu, przyjacielem i długoletnim partnerem treningowym Arnolda. Jednak rok później to właśnie Chris Dickerson okazał się najlepszy na świecie. Ostatni raz wystąpił na Mister Olimpia w 1984 roku, ale tych zawodów nie może zaliczyć do udanych, bo zajął na nich dopiero 11 miejsce. Jego trening zawsze był oparty o długie serie z dużą ilością powtórzeń, a chyba najlepiej rozwiniętą grupą mięsniwą Chrisa są jego mięsnie brzucha. Zdumiewające jest to, że w okresie przygotowań do Mister Olimpia 1982, zakończonych jego sukcesem, Chris trenował brzuch codziennie, od wschodu do zachodu słońca, w trzech oddzielnych sesjach treningowych, wykonując razem 22 serie i 700 wolnych, wyciskających ostatnie poty, prowadzących do agonii powtórzeń, które wyrzeźbiły w środku jego ciała tarkę z 6 oddzielonymi od siebie "falami". Obecnie Chris Dickerson kontynuuje naukę śpiewu operowego oraz języków obcych: niemieckiego, włoskiego i francuskiego. Jest jedynym Mr. Olympia, który odśpiewał hymn Stanów Zjednoczonych podczas zawodów "Noc Czempionów" i "Mr. Olympia". "Mam wystarczająco dużo pieniędzy, żeby cieszyć się życiem" - mówi, "ale od czasu do czasu trenuję innych, żeby" - jak twierdzi - "zarobić na kieszonkowe."
Wzrost: 167 cm
Waga startowa: 84 kg
Kraj: USA
Miejsce zamieszkania: Nowy Jork
Starty na "Olympii": 1984 - 11
1982 - 1
1981 - 2
1980 - 2
1979 - 4

"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199Samir Bannout, znany ogólnie jako "lew Libanu", jest ostatnim jak dotąd kulturystą, któremu udało się wygrać konkurs Mister Olimpia przy wzroście nie przekraczającym 170 cm. Ku zaskoczeniu wielu fachowców uzyskał na Mister Olimpia w 1983 roku niesamowitą formę i prezentując sylwetkę o nienagannych proporcjach pokonał powszechnie faworyzowanego Mohameda Makkawy'ego i nowicjusza na tej imprezie, wielkiego Lee Haneya, który rok później był już najlepszy i wygrywał konkurs Mister Olimpia 8 razy z rzędu (w latach 1984-91).
Sam Samir o swoim największym życiowym sukcesie mówi, iż zawdzięcza go swoim proporcjom, ponieważ wszystko stanowiło u niego harmonijną całość. "Proporcje są wszystkim. Zbyt dużo, to już jest za dużo. Żaden rejon mięśni nie może górować nad innym, ani drugiemu ustępować" - mówi Samir Bannout. Zawsze był nieugięty, jeśli chodziło o estetykę i równowagę umięśnienia i to często powalało mu wygrywać z zawodnikami przewyższającymi go wzrostem i masą mięśniową. Kluczem do wszystkiego jest, jak wyjaśnia Samir, nastawienie psychiczne. "Musisz naprawdę czuć to co robisz, a podczas wykonywania serii twój umysł ma być zespolony z mięśniem. Połączenie to musi być stuprocentowe. Kiedy ćwiczę, mam wrażenie, że wokół mnie rozciąga się jakaś aureola energii".
Samir uważa, że robienie postępów przy rozwijaniu jakiejkolwiek grupy mięśniowej zależy w dużym stopniu również od tego, jak spędzasz czas poza klubem. "Upewnij się, czy zaspokoiłeś swoje mięśnie pod każdym kątem, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Do tego potrzebny jest prawidłowy trening, prawidłowe odżywianie, właściwe podejście psychiczne i prawidłowa regeneracja. Bez tego, zamiast 100% osiągniesz najwyżej 20%."
Obecnie Samir jest przedsiębiorcą i pracuje nad wypuszczeniem na rynek 10 suplementów żywieniowych pod wspólną nazwą "Formulated Sciences". Prowadzi także negocjacje z rodziną królewską w Katarze w sprawie rozpoczęcia budowy klubów. Handluje unikalnym sprzętem do ćwiczeń, które sam zaprojektował oraz przygotowuje wydanie książki pod tytułem "Mr. Olimpia: Muscle Mastery." Pojawia się również na wielu kulturystycznych spotkaniach, zawodach i wystawach.
Siłowym rekordem jest 12 powtórzeń wspięć na palce stojąc ze sztangą 450 kg.
Data urodzenia:07.11.1955, Liban
Miejsce zamieszkania: Westwood, California
Wzrost:170 cm
Waga startowa:89 kg
Waga pozastartowa: 99 kg
Starty na "Olympii": 1994 - 19
1992 - 16
1991 - 16
1990 - 8"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199
cd...sorki
1989 - 9
1988 - 8
1984 - 6
1983 - 1
1982 - 4
1981 - 9
1980 - 15


"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199


Lee Haney.Urodził się 11 listopada 1959 r. Jego fenomenalne predyspozycje do kulturystyki sprawiły, że jego kariera wyczynowa rozwinęła się bardzo szybko. Po zdobyciu złotego medalu na Mistrzostwach USA Junio-rów w 1979 r, HANEY wygrywa w 1982 r Mistrzostwa USA Mężczyzn, zdobywając takie tytuł najlepszego kulturysty w open. W tym samym roku jedzie na Mistrzostwa Świata Mężczyzn do Brugge i wygrywa łatwo kategorię ciężką. Właśnie na tych Mistrzostwach po raz pierwszy startuje z reprezentantami Polski, a jednym z rywali HANEYA w kategorii ciężkiej był Paweł PRZEDLACKI. W 1983 r, mając 23 lata debiutuje w konkursie "Mr. Olyrnpia" zajmując 3 miejsce (wygrywa Samir BANNOUT). Jednak w 1994 r wyprzedza już wszystkich rywali i zasiada na tronie najlepszego kulturysty świata, którego nie opuści prawie przez dziesięciolecie. Wygrywa pod rząd osiem konkursów w latach 1984-91, pokonujqc tącznie 83 pretendentów do tytułu "Mr. Olyrnpia".
Nikt inny dotychczas nie zwyciężył w tylu konkursach "Mr.Ołympia" ani nie pokonał tylu rywali. Aby wygrać te konkursy HANEY musiał się też wiele napodróżować. Wszystkie odbyły się w innych miastach: 5- w USA i 3- w Europie. Podczas swojego ostatniego startu na "Olyrnpii" w 1991 r (gdy pokonał Doriana YATESA) ważył 112,5 kg i był wówczas najcięższym uczestnikiem konkursu. Oprócz dużej masy mięśniowej, HANEY prezentował ładny kształt sylwetki i miał atrakcyjną prezencję sceniczną, co uniemożliwiało jego konkurentom pokonanie go. HANEY mieszka obecnie wraz z żoną Shirley i dwójkq dzieci w Atlancie w stanie Georgia, gdzie prowadzi własną siłownię. Jako człowiek głęboko uduchowiony, założył także ośrodek wychowawczy "Haryest House" dla dzieci z trudnych rodzin, który jest jednostką charytatywną, mającą prostować charaktery


"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199


DORIAN YATES
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=39965

"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 5468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30199


RONNIE COLEMAN.Urodził się 13.IV.1964r. w Bastrop w stanie Louisiana. Wszystko zaczęło się od zakładu. Ronnie właśnie skończył akademię policyjną ('89) i trenował w klubie Metroflex w Arlington w Texasie. Właściciel klubu Brian Dobson od czasu do czasu przychodził do młodego policjanta i proponował mu wzięcie udziału w zawodach, ale Ronnie lubił jeść hamburgery i nie miał być ochoty na diecie.
Dobson uparcie namawiał go do udziału w zawodach. I w pewnym momencie właściciel Metroflexu rzucił wyzwanie "Niedługo będą zawody - Mistrzostwa stanu Texas ... Jeśli przystąpisz i wygrasz, masz u mnie kartę wstępu do końca życia." Z Dobsonem podpowiadającym mu, jak ma jeść i pozować, występujący po raz pierwszy kulturysta rozgromił konkurencję i zdobył tytuł mistrza Texasu w kwietniu '90 roku.
Droga upartego Texańczyka była trudnym i powolnym wspinaniem się. Ale ten cichy, ujmujący stróż prawa nie ustawał i wytrwał - pomimo natłoku zajęć i wstrząsnął światem, ze sobą włącznie, zdobywałąc Sandowa w październiku '98 roku.
Ronnie jest także oficerem policji i towarzyszem życia Ms. International '99 Vicky Gates. Trenuje od 13 roku życia, zawsze uwielbiał chodzić do siłowni. Trenuje wydolnościowo dwa razy dziennie, po godzinie za każdym razem, przez dziewięś tygodni przed zawodami. Przez dwa dni je dużo węglowodanów, potem przez trzy, cztery dni je mało węglowodanów, potem znowu dużo. Jego ulubionym kulturystą był 8-krotny zdobywca "Mr. Olympia" Lee Haney.

Wypowiedź Ronniego przed Mr. Olympia '99r.:
"Wszystkim szykującym się do startu rzucam rękawicę iprzesyłam informację: wszelkie próby pokonania mnie z góry skazane są na niepowodzenie. Wygrałem w roku poprzednim i w tym roku zamierzam zrobić dokładnie to samo. Wskazuje na to logika i prawo serii. Co więcej, w roku ubiegłym wygrałem pomimo tego, że musiałem we wcześniejszej części sezonu startować w innych zawodach. Tym razem mój organizm nie był poddawany żadnym stresom przedstartowym. Miałem osiem i pół miesiąca na przygotowania do tego konkursu i to było bardzo pomocne. Na poprzedniej Olympii ważyłem 116 kg; teraz będę ważył 118-120 kg. mając lepszą seperację i twardość mięśni. Chcę całkowicie zdominować tegoroczny konkurs."
I miał rację.
Wiek: 35 lat
Wzrost: 180,3 cm
Waga startowa: 118-120 kg
Kraj: USA
Ramię: 52,5 bez napomp.
Znak zodiaku: Byk
56 napomp.
Starty na "Mr. Olympia":
'92r.-poza 15-tką
'94r.-15
'95r.-11
'96r.-6
'97r.-9
'98r.-1
'99r.-1
2000r.-1
2001r.-1
"Bądź silniejszy, a będziesz miał rację".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING HANTLAMI-COŚ DLA KAŻDEGO

Następny temat

Ponadczasowy Trening Toma Platza na Nogi

WHEY premium