SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najefektywniejszy trening.Bez izolowanych.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1633

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 608
Zastanawiam się czy ćwiczyć takim treningiem:
Poniedziałek
wyciskanie na klatę płasko sztangą
-podciąganie na drążku nachwytem szeroko
-martwy ciąg
Środa:
-wyciskanie sztangi stojąc
-przyciąganie hantli lub sztangi do klatki w opadzie tułowia
-wykroki
Piątek
-wiosłowanie
-pompki na poręczach
-przysiady ze sztangą

Polega on na 5 seriach każdego treningu po 5 powt. Cel masa i siła.Jak widać nie ma ćwiczeń izolowanych.Ćwiczył już ktoś tym planem? Sądzicie, że dać sobie spokój z tym treningiem i zacząć normalną masówkę z izolowanymi ćwiczeniami?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 608
Chciałem się zapytać czy przyciąganie hantli lub sztangi do klatki w opadzie tułowia to jest to samo co wiosłowanie czy jest to inne ćwiczenia? I czym mógłbym zastąpić pompki na poręczach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Dosyć podobne do 5 x 5 Billa Starra i bardzo polecam, jestem teraz 8 tygodniu, masa poszła kilka kilogramów i wyniki też +~5 kg w głównych bojach. Tutaj masz dokładnie opisane http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=91
''Chciałem się zapytać czy przyciąganie hantli lub sztangi do klatki w opadzie tułowia to jest to samo co wiosłowanie czy jest to inne ćwiczenia?'' tak, tylko pamiętaj, że są różne wiosła. Osobiście polecam pendlay rows, yates rows
pompki na poręczach możesz zastąpić wyciskaniem wąsko na klatkę, ewentualnie francuzem. Choć nic nie zastąpi dipsów

Zmieniony przez - popuri w dniu 2011-06-12 14:52:29

Zmieniony przez - popuri w dniu 2011-06-12 14:52:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Zakładasz już trzeci raz taki temat... Ban wisi w powietrzu. Ciężko poczytać o treningu 5x5?
Nie wiesz że za przyrosty masy głównie odpowiedzialna jest dieta?

No i chyba regulaminu nie doczytałeś.



pompki na poręczach możesz zastąpić wyciskaniem wąsko na klatkę, ewentualnie francuzem.

Jeżeli już to wyciskanie na skosie ujemnym, ale jako że masz już wl to za bardzo nie pasuje. Francuz w żadnym wypadku nie jest substytutem pompek na poręczach. Czemu rezygnujesz z dipsów?

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2011-06-12 15:01:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 608
Rezygnuje ponieważ nie mam za bardzo na czym tego wykonać :( Kombinowałem już, ale chyba nie da rady, no chyba że wy mi coś doradzicie. Dieta jest i będzie bez względu na to jaki trening zastosuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 608
I dalej nie rozumiem z tym wiosłowaniem.W środę mam "przyciąganie hantli lub sztangi do klatki w opadzie tułowia " czyli mam wybrać hantle albo sztangę.To w takim razie jak wybiorę hantle to w piątek mam wykonać to samo ćwiczenie tylko sztangą?Czy chodziło ci o inny gryf czy też inny sposób uchwytu?Coś mi tu nie pasuje ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
To nie jest to samo. W opisie ćwiczenia masz wyjaśnione. Przecież w klasycznym wiosle nie przyciagasz do klatki.

To sa podstawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 608
Popuri twój plan jest podobny do mojego, który znalazłem tutaj
http://www.itrening.pl/najefektywniejszy-trening/
ale w sumie w linku który podałem nie ma opisane czy robić to stałym ciężarem, czy też może zwiększać co serie.Wie ktoś jak to ma dokładnie wyglądać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 608
Czyli ciężko powiedzieć jak ma wyglądać dokładnie ten trening?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
jest napisane czytaj dokładniej
Progresja obciążenia z sesji na sesję

W przypadku tej wersji metody 5x5 mamy do czynienia z progresją linearną, czyli ze stałymi skokami obciążenia z treningu na trening - wraz z każdym tygodniem obciążenie w głównych ćwiczeniach ma wzrastać o 2.5, lub jak kto woli o 2.5 kg, nie ma tu żadnych zmian objętości i częstotliwości treningu - od początku do końca w wyznacznikach procentowych dla maksymalnych obciążeń dla pięciu powtórzeń wygląda on dokładnie tak samo - zmienia się jedynie obciążenie jakie wykorzystujemy podczas treningów.

Progresja pomiędzy seriami

To program dla średnio zaawansowanych, tutaj chyba nikt nie wyobraża sobie wykonywania kilku serii z obciążeniem maksymalnym dla pięciu powtórzeń - organizm tego nie wytrzyma. Zamiast stałego obciążenia robimy skoki wraz z każdą serią. Ile mają one wynosić? Cóż, minimun 10%, może być nieco więcej, jak komu wygodniej. W prostym przeliczniku dla pięciu serii będzie to wyglądać następująco 60%, 70%, 80%, 90%, 100% - czyli powoli dochodzimy do naszego maksimum, dopiero ostatnia seria jest prawdziwym sprawdzianem siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 608
No tak jest napisane. Ale mi chodziło o trening w linku, który podałem , a tam nie ma napisane co i jak. Chyba, że opiera on się na tych samych zasadach co Bill Starra?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

praca w wakacje a siłownia

Następny temat

Zmodyfikowany trening CKD

WHEY premium