SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nagłe spuchnięcie ręki przy łokciu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 619

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 87
Cześć, proszę o szybką diagnozę "na oko", bo przed chwilą mały wypadek miałem i panika mi się włączyła.
Ćwiczyłem sobie stanie na 1 ręce i nagle poczułem ból w zgięciu łokcia (podobny do tego jak mi się bardzo boleśnie wkłuła piguła jak oddawałem w zeszłą środę osocze). Po paru sekundach ból w tym miejscu zszedł, ale bardzo spuchła ręka między bicepsem a łokciem. W tym miejscu gdzie jest opuchnięte boli jak dotykam, również przy maksymalnym prostowaniu lub zginaniu łokcia.
Przedwczoraj trening robiłem (w tym bic i tric) i nie było żadnego dyskomfortu, a dzisiaj to była raczej rozgrzewkowa intensywność.
Zakładam, że piguła mi coś uszkodziła, bo 14 lat krew oddawałem i nigdy tak mnie nie zabolało przy wkłuwaniu i wyciąganiu igły jak ostatnio...
Jutro do lekarza pójdę, ale do tego czasu będę się pewnie niepotrzebnie stresował.
Wklejam zdjęcie (normalnie oba bicepsy wyglądają identycznie u mnie)


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez antypimp za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 42 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 141 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1460
Może masz jakiś nerw uszkodzony i stąd się wdał stan zapalny przy konkretnym ułożeniu łokcia.
Oszczędzaj łokcie przez jakiś czas ;)


Zmieniony przez - fificichocki w dniu 2022-07-01 10:45:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Niestety nikt z nas nie jest w stanie stwierdzić co się Tobie przytrafiło, co mogło być tego powodem, jak i czy należy już normalnie trenować. Od tego są lekarze specjaliści i badania w tym kierunku. Najlepszą poradą będzie taka, żebyś udał się do lekarza na badanie fizykalne oraz ewentualnie USG. RTG raczej nie będzie konieczne, ponieważ kość sama z siebie nie pęka, ale to już lekarz będzie wiedział najlepiej co zrobić. Być może leki przeciwzapalne wystarczą i niedługim czasie wrócisz do aktywności fizycznej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 87
Byłem u lekarza, skierował do chirurga, chirurg popatrzał i stwierdził, że w sumie nie wie co to może być "ale raczej nic groźnego" i dał mi tydzień L4. Opuchlizna zeszła po paru dniach, ale boli jak napinam mięsień. No cóż. Zobaczymy co dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Można było się tego spodziewać. Z takimi problemami raczej nie chodzi się po lekarzach i nie zajmuje niepotrzebnie miejsca. Szczególnie np. na SOR. Mało jaki lekarz w takie sytuacji zrobi USG, czy RTG. Nie wspominając już o rezonansie magnetycznym. Chyba, że lecząc się prywatnie. Tak, jak pisaliśmy. Wystarczy dać trochę odpocząć ręce, schładzać po kilka razy dziennie i ewentualnie jakieś leki przeciwbólowe/przeciwzapalne. Po kilku dniach powinno być dużo lepiej. Nic tutaj nie świadczyło o jakimś urazie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 87
To miałem sam sobie L4 wypisać czy co? Nie wiem jak to działa, bo byłem drugi raz u lekarza od 10 lat. A pracując na kuźni raczej bym nie dał ręce odpocząć. Dlatego nie rozumiem przesłania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nie zadawaj głupich pytań. Chcesz iść po L4, to idziesz po L4 i tyle. Nie jesteś dzieckiem, żeby nas pytać o to, gdzie należy iść po zwolnienie od pracy. Ja Tobie napisałem jak wygląda leczenie na NFZ, a nie co masz zrobić żeby dostać L4, oraz to jaki jest sens leczenia państwowego. Strata czasu Twojego i innych oczekujących z bardziej poważnymi chorobami niż ból ręki. Niestety jak chcesz żeby coś było zrobione dobrze, to trzeba mieć pieniądze i prywatnego fizjoterapeutę a w niektórych przypadkach operację.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MR LEDZWI

Następny temat

Ginekomastia - 15 lat

WHEY premium