SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadwyżka kaloryczna jak to w siebie wcisnąć?!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1631

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 397
Witajcie.
Wstęp:
Po krótce powiem, że ćwiczę od około 4 lat, jestem w trakcie kursy kulturystycznego, moja wiedza jest dość dobra z zakresy dietetyki i kulturystyki, trenuję 1 osobę, są dobre rezultaty masowe, oraz doradzam kilku osobom w sprawach odchudzania (też na plus).

Opis osoby :
Waga : 76,5kg
Wzrost : 183 cm
Budowa : ekto/mezo z przewagą ekto.
BF : ok 10-11%

Kcal : 20000-21000 tygodniowo. około 3000 w tygodniu trochę mniej w weekend(bo by mi brzuch rozsadziło od takiej ilości żarcia non stop)
Żródła pozywienia: przewaznie brązowy ryż, ciemne pieczywo, kurczak, cielęcina, jajka, ale także soki, duza ilosć mleka 2% orzechy itp..
Suplementacja : Gainer, białko, witaminy, zma, carbo, czasem coś przed treningiem. Niebawem kreatyna 3-ci ostatni cykl w roku.
Rozkład makrosów: B:1,9-2,3 kg W: 5,1-6,1 kg T: 0,7-1,2 kg
Aktywność : trening 3 razy w tygodniu, praca siedząca, rozciąganie plus spacery przynajmniej 1-2 razy w tygodniu.

Główne pytanie :
Niech mi ktoś wreszcie powie jak można wcisnąć w siebie powyżej 3000-3100 kcal przy mojej wadze? Każdym kalkulatorem mi wychodzi więcej(minimum 3400kcal) i to widać na niezmiennej od miesięcy wadze. Jest to dla mnie bardzo problematyczne, aby nabierać masy nawet tłuszczowej potrzebuję więcej kcal, a nie jestem w stanie tego trawić.
Stosuję miętę dla polepszenia trawienia(od kilku tygodni), sporo posiłków blenduję. W białku, które spożywam występują wspomagacze trawienia..
Nie można w moim przypadku podbić kaloryczności tłuszczami, trawienie blokuje się totalnie i 3000 kcal się nie wciśnie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 966 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10379
wciskam 4 tysiące przy 80kg głównie z ww, a teraz bede jeszcze podbijał. Żołądek sie rozciagnie z czasem , zacznij od mniejszych porcji powoli zwiekszaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 397
Mi się jakoś nie chce rozciagnąć przez tyle czasu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 966 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 10379
może przyczna psychiczna? ja jak robie sobie 'wakacje' nie mam ochoty cwiczyc to ciezko mi polowe tego co normalnie jem wcisnac w siebie

Kiedyś myślałem ze 3600 to duuuużo. Nie wiem ile jesz posiłków, ale mi pomogło jedzenie większych objetosciowo posiłków, jednocześnie zmniejszając ich ilość w ciagu dnia. Teraz jem 4 a smialo znadje miejsce na wiecej.

Zmieniony przez - tomekm2012 w dniu 2013-11-21 14:37:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Praktycznie cały czas czuję się pełny, nawet rano po 8h spania. Dopiero przy 2600kcal dziennie odczuwam pełen komfort w brzuchu, a przy 2400 kcal czuję się głodny.
Dzielę to przeważnie na 5 czasem 6, ale przy 4 też nie ma różnicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A kolacje ile przed snem jesz? Zrób sobie może kilka dni wolnych od diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Robię co niedziele, czasem sobota i niedziela, w ogóle nie mam ochoty na jedzenie po całym tygodniu.
Przewaznie 1-2h przed spaniem, wczesniej stosowałem jedzenie na noc, ale to nie było dobre..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o ocene diety na redukcji

Następny temat

ocena

BF