SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadmierne pocenie się

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 170
Witam, mam 25 lat, 186cm wzrostu i 95kg wagi. Regularnie trenuje na siłowni, od ok. 2 lat mam ogromny problem.
Strasznie się pocę i to tak, że nie przyjemne ślady od potu pojawiają się jak przejdę nawet nie wielką odległość bez względu na porę roku.
Rok temu wykryto u mnie niedoczynność tarczycy oraz hiperprolaktynemie, od tego czasu przymuje Euthyrox N50 i moje TSH spadło z 5,5 do 1,9, od kilku miesięcy mam TSH w normie, jednak pocenie nie ustąpiło, wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej się wzmogło. Przyznam się, że kilka lat temu brałem środki dopingujące (dwa cykle zrobiłem).

Dziwne jest to, że w nocy nie pocę się W OGÓLE, tylko w dzień i to głównie wtedy gdy coś robię. Na szczęście pracuje jako budowlaniec i ubiór nie jest tak ważny w tej pracy, dlatego jakoś w pracy udaje mi się to "maskować". Gdy tylko wychodzę gdzieś ze znajomymi, ciągle myślę tylko o tym czy nie mam czasem mokrych plam pod pachami, strasznie przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu. Dodam tylko, że próbowałem wielu rzeczy, Etiaxil, Antidral, Perspi Block do tego oczywiście odpowiednia higiena i luźniejsze ubrania, nie pomogło.

Co może mi dolegać? Do jakiego lekarza powinienem się zgłosić?

Proszę, pomóżcie!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 1331 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13780
Coś takiego znalazłem- "– Jak medycyna radzi sobie z nadmierną potliwością?
– Od kilku lat stosuje się w jej leczeniu botulinę, czyli jad kiełbasiany. Zabieg, niestety, jest kosztowny i musi być powtarzany co 4–6 miesięcy, bo nie zapewnia całkowitego wyleczenia. Polega na wstrzykiwaniu botuliny – oczywiście przez przeszkolonego w tym względzie lekarza." (poradnia.pl)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 329
Sa rozne metody zeby zapobiedz poceniu. Jesli bardzo sie pocisz, to znaczy ze twoj metabolism jest dobry.
W twoim wypadku udal bym sie do lekarza, jesli te "pocenie sie" jest na prawde tak duze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 170
Słyszałem o tym Botoxie, podobno działa, ale ja nie chce leczyć skutku tylko przyczynę;)
Tak, pocenie jest naprawdę duże, a który lekarz by mi mógł pomóc? Endokrynolog uważa, że hormony są w porządku a przyczyna leży gdzie indziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Zgłoś problem lekarzowi prowadzącemu.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skolioza a utrata centymetrów

Następny temat

Suplementy na stawy, warto coś dorzucić?

WHEY premium