SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadmierne ćwiczenie powoduje obżarstwo?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1230

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

19

Wiek

Kobieta

Waga

36

Wzrost

175

Cel treningowy

-

Staż treningowy na siłowni

-

Uprawiane inne sporty

Nordic Walking

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 25 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 105
Witam!
To mój pierwszy temat na tym forum, ale bardzo potrzebuję pomocy osób, które mają co nieco pojęcia na temat diety przy wysiłku.
Otóż mam 19 lat, od prawie 4 choruję na anoreksję. Moja ostatnia waga (pomiar w poniedziałek rano) wynosiła 35,3 (teraz już pewnie 37 :'<). Wzrostu mam 175cm.
Od maja moja waga waha się (w zależności od motywacji do wyzdrowienia) od 34 do 38kg.
Teraz chciałam trochę przytyć, ale nie potrafię trzymać się jadłospisu.
NA dodatek mam problem z bardzo intensywnym/długotrwałym wysiłkiem fizycznym.
Może dokładniej wyjaśnię.

Przez pierwsze lata chorby potrafiłam bardzo ograniczać posiłki, czułam wstręt do jedzenia. W zeszłym roku miałam epizody bulimiczne.
Teraz już nie wymiotuję po posiłkach. A właściwie po posiłku. Mam ogromne problemy. Otóż od razu po wstaniu idę do kuchni i zaczynam jeść. Obżerać się - to chyba lepsze określenie. Zwykle pochłaniam na raz około 4000 kalorii.

Ten tydzień wyglądał u mnie tak:
PON - 4000
WT - 5000
ŚR - góra 300 kcal, bo bolał mnie brzuch
CZ - 4000
PT - 5000

Jestem cała opuchnięta, mam rozepchany żołądek, a jednocześnie jestem cały czas głodna. Przestaję jeść, kiedy kończy się jedzenie, tak pewnie wcale bym nie przestała.
Po takim objedzeniu czuję okropne wyrzuty sumienia i muszę iść poćwiczyć. Nie mam prawie w ogóle mięśni, dlatego ciężko jest mi robić cokolwiek poza chodzeniem. Więc ćwiczę nordic walking. Ale nie godzinkę, dwie. Minimum 6 godzin dziennie.
Wczoraj na przykład wyszłam z domu przed 12, a wróciłam po 23, może godzina-półtorej w sumie na jakieś przytsanki, a tak non stop chodziłam. Średnia prędkość ok. 5km/h.
I dzisiaj rano po 6 godzinach snu poszłam się napić do kuchni i miałam wrócić do łóżka, ale rzuciłam się na jedzenie. Zaraz znowu wyruszam na swój "trening".
Jestem zmęczona przede wszystkim psychicznie, bo nie daję rady dłużej z tym objadaniem. Nie mogę rozkładać posiłków. Kiedy je rozplanuję, śniadanie zjem w normie, drugie od biedy też, ale nie wytrzymuję i przed obiadem znów rzucam się na jedzenie. Czuję się najedzona (w miarę) tylko kiedy pochłonę takie ogromne ilości jedzenia na raz.

I tu moje pytanie: co może być przyczyną takich napadów głodu? Czy moje chodzenie może spalać te wszystkie kalorie?
Dlatego ten wilczy apetyt rano? Po całodziennym treningu z poprzedniego dnia?
Czy niemożliwe jest jednak spalenie ażtakiej ilość kalorii?
Czytałam, że Justyna Kowalczyk w okresie treningów zjada ponad 6000kcal, wiadomo, że jej treningi są bardziej intensywne i zresztą ona waży 30kg więcej niż ja przy tym samym wzroście, ale chyba nie trenuje też 7-9godzin dziennie jak ja, tylko krócej.

Sobota to pewnie bedzie u mnie glodowka-detoks, bo nie jestem w stanie juz nic zjeść w tym tygodniu, w niedziele może cos przekąsze.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Z ED "znam się" od 15 lat. Więc...tutaj nie kalorie spalane powodują ten głód. A coś co siedzi w głowie.
Ten post prosi o posłanie do psychologa, 175cm, waga 30+ jadłowstręt, napady bulimiczne...katorżnicze treningi - w imię czego?
Pytanie podstawowe, chcesz być zdrowa, czy bawić się w błocie w którym się bawisz?
Bo tutaj jedyną radą która ja jako kobieta mogę skierować do Ciebie - to zawalcz o siebie, nie treningiem, a terapią.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 25 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 105
blue_hope
Z ED "znam się" od 15 lat. Więc...tutaj nie kalorie spalane powodują ten głód. A coś co siedzi w głowie.
Ten post prosi o posłanie do psychologa, 175cm, waga 30+ jadłowstręt, napady bulimiczne...katorżnicze treningi - w imię czego?
Pytanie podstawowe, chcesz być zdrowa, czy bawić się w błocie w którym się bawisz?
Bo tutaj jedyną radą która ja jako kobieta mogę skierować do Ciebie - to zawalcz o siebie, nie treningiem, a terapią.
Pozdrawiam.


Tylko u mnie to nie jest "zajadanie" stresu, a fizyczny głód. Mam też niski cukier.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Pochłaniasz 4 tys. kcal na raz ? Żarty sobie robisz ?

Powinnaś zasięgnąć opinii u dietetyka klinicznego. Przez internet nie pomagamy osobom, które posiadają problemy zdrowotne.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22496 Napisanych postów 11099 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 355919
Do przeczytania i przemyslenia:https://www.sfd.pl/ART:_Zaburzenia_odżywiania_ED_-t763747.html  A poza tym to Tobie potrzeba, jak juz napisano, lekarza i terapii a nie internetowych porad.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Tak, tylko lekarz jest w stanie tu pomóc. Problem Tkwi w Twojej głowie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Prośba o ocena treningu FBW którego celem jest redukcja tkanki tłuszczowej

Wiecej