SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadcisnienie...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2268

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1477 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11992
Witam! Jak sobie z tym poradzic? Kiedys uprawialem (jak dorastalem) kulturystyke, bralem mnostwo kreatyn bialek itd itd... mialem dosc spora mase...i podwyzszone cisnienie. Przed "pakowaniem" mialem normalne cisnienie. Nie cwicze juz 2-2.5 roku a cisnienie nadal mam w granicach 140/90?1 jak sobie z tym poradzic??? Jakies metody obnizania cisnienia?

Pozdrawiam

" Widze szczyt a za
szczytem , zaszczyt za zaszczytem , lsnienie mistrzowstwa kieruje moim bytem, ambicja spotyka sie z uznaniem i zachwytem , wyrzeczenia sa tutaj jedynym zgrzytem ...... "

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 849
A ja proponuje tak jak u mnie mi to zalecil lekarz zrobienie badanie echa serca tj. UKG ewentualnie przed tym badaniem zrobić jeszcze EKG serca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gokuson TEAM SFD Administrator
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 9037 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 120900
Sproobuj zastosować:
wapń - 1000 mg dziennie - obniża ciśnienie krwi
magnez- 300mg dziennie - powoduje rozkurcz miesni gladkich naczyn

oczywiscie dawkowanie po jakims czasie trzeba zmniejszyc

jeżeli nic nie pomoże a cisnienie 140/90 bedzie utrzymywać nadal na tym samym poziomie to powinienes zglosic sie do lekarza.

pozdro Sahar %)

Certyfikowany dietetyk i trener personalny
Najlepsze odżywki i suplementy -> http://sklep.sfd.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
140 na 90 to jeszcze nie andcisnienie powyzej 140 to nadcisnienie pij suzo soku zaroni czosnek wkapsulakch a i jescze moze musisz schudnac moze amsz za duza mase ciala i dieta ograniczaj sol fajki alkochol jedz wazywka i aktywny fizycznie abdz

Zmieniony przez - shelong w dniu 2005-07-05 12:34:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
niestety organizm adaptuje się do podwyższonego ciśnienia ...
zrzuć z wagi , weź tą aronię czosnek a i nie zapomnij o jemiole ! unikaj soli kuchennej , biegaj skacz i pływaj
może coś pomoże

a co do ciśnienia jak zwykle powtarzam na tym forum
lepiej mieć 120/80 niż 140/90

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4427 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
1. ile masz lat?
2. redukacja wagi (jeśli są wskazania)
3. ograniczenie soli kuchennej
4. ograniczenie tłustych pokarmów
5. zaprzestanie palenia (jeśli palisz)
6. zmniejszenie spożycia alkoholu (jeśli spożywasz)
7. ew. leki ----> lekarz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1477 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11992
1. ile masz lat?
21
2. redukacja wagi (jeśli są wskazania)
188cm/94kg
3. ograniczenie soli kuchennej
racja
4. ograniczenie tłustych pokarmów
?!
5. zaprzestanie palenia (jeśli palisz)
nie pale
6. zmniejszenie spożycia alkoholu (jeśli spożywasz)
malo pije
7. ew. leki ----> lekarz

Zaczne uprawiac sport chyba

" Widze szczyt a za
szczytem , zaszczyt za zaszczytem , lsnienie mistrzowstwa kieruje moim bytem, ambicja spotyka sie z uznaniem i zachwytem , wyrzeczenia sa tutaj jedynym zgrzytem ...... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 170 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9772
Słyszałem w tv ze naukowcy odkryli ze ziemniaki zawieraja substancje pomocne w obnizeniu cisnienia moze by tak dieta na pyrach

"Ile by nie było to i tak jest za mało!" Bądź elegancki, najważniejsza nie jest kasa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4427 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
dopiero teraz doczytałem...
shelong popracuj nad ortografią i składnią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 512 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1233
Mi kilka razy stwierdzono nadcisnienie (mam 22 lata) ale mysle ze to bylo przez to ze mialam duzy wysilek fizyczny (trenuje karate) i ladawalam zwykle po tym w szpitalu (mam baypasy i pare jeszcze schorzen ukladu krazenia) Kazali mi wtedy brac najrozniejsze leki, jedni przepisywali drudzy kazali odstawic i dawali inne az w koncu sama odstawilam sobie wszystkie leki na nadcisnienie bo mialam naprawde za niskie. Teraz bez lekow (juz pol roku) moje cisnienie jest tak miedzy 96/50 a 123/74 a najnizsze jakie mialam bez lekow to 78/35 tetno spoczynkowe tak od 46 do 60. czasami mi skoczy wyzej ale samo sie normalizuje

Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 29 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1262
Moim zdaniem biorąc pod uwagę Twój młody wiek to ciśnienie prawdopodobnie wymaga leczenia. Ale żeby to ustalić trzeba zrobić co następuje:
Jeśli masz trochę forsy to szybko rozwiążesz problem.
1/ Wizyta u okulisty - badanie dna oka. To od razu wykaże czy chorujesz na nadciśnienie. A jeśli tak to tego się nie wyleczy i do końca życia bedziesz zażywał pastylki.
2/ Holter ciśnieniowy + kardiolog
Na podstawie tych wyników on Ci ustali jaki lek i w jakiej dawce.
P.S. Owszem to cisnienie na dzień dzisiejszy nie jest takie złe, ale juz na pewno lekarz sportowy by cie nie dopuścił do zawodów.

Arturo 51

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 512 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1233
<tak> to prawda

Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bolesne miesiączki :(

Następny temat

srodki przyspieszajace zabliznianie sie?

WHEY premium