SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadciśnienie samoistne a lekkie ćwiczenia z hantlami

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1258

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 325
Witam!
Jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie nadciśnienie samoistne, aktywnie uprawiam sport i przyjmuję leki, więc ciśnienie mam praktycznie idealne, tętno wacha się w granicach 45-50 uderzeń/min. Zdaję sobię sprawę, że przy nadciśnieniu nie powinno się wykonywać forsownych ćwiczeń na siłowni, dlatego przerzuciłem się na bieganie.
Chciałem zapytać o zdanie forumowiczów, co sądzicie o mało obciążających ćwiczeniach z hantlami(ok. 10 kg) przy mojej sytuacji? Ćwiczenia wykonywałbym w domu "przed telewizorem":)

Od pewnego czasu zastanawiałem się nad dorzuceniem tego typu treningu z ciężarami, lecz stwierdziłem, że lepiej to z kimś skonsultować. Z góry dziękuję za pomoc, jeśli pominąłem coś istotnego, to proszę pytać:)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 325
Podbijam, proszę o odpowiedź:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22507
Piszesz, że tętno masz w granicach 50 ud/min. - to już bradykardia ^^ kwestia w jaki sposób osiągnięta. Piszesz również, że biegasz - jak długo biegasz, w jaki sposób Ci to wychodzi i po ile biegasz? [do czego zmierzam? jeśli biegasz od niedawna po 1km, bo więcej nie dasz rady a serce pompuje jak szalone to znaczy, że owa bradykardia [wolne bicie serca] jest spowodowana słabą wydolnością serca. Jednak jeśli biegasz po 10 km przez ileś tam lat to można wnioskować, że masz tzw "serce sportowca" i bradykardia jest wynikiem dobrego zaadaptowania serca do wysiłku i jest tak mocne, że wystarczy kilka uderzeń, żeby przetłoczyć krew tak jak trzeba].

W przypadku 1wszym - ćwiczenia z hantlami odpadają, bo fakt - ćwiczenia siłowe wzmacniają serce, ale nie tak jak byśmy chccieli, bo serce rozrasta się do wewnątrz zmniejszając pojemność minutową zwiększając jedynie siłę [szybkość] tłoczenia. jeśli zaś jesteś 2gim przypadkiem to serce rozrasta się na zewnątrz zwiększając pojemność minutową i z racji większej pojemności jedno uderzenie wystarczy na wyrrzut dużej ilości krwi.

W każdym bądź razie - czy jesteś 1wszym czy 2gim przypadkiem ja zostałbym, albo nawet bardziej skupiłbym się nad bioeganiem, bo taką formą aktrywności jesteś w stanie zbić swoje ciśnienie, poza tym wypracowane wolne tętno [poniżej 60 ud/min] wydłuża życie o kilka lat ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 325
Biegam co dwa dni po około 7-8 km. kondycję mam bardzo dobrą, myslę, że to właśnie dlatego tętno/min oscyluje u mnie w tak małych granicach. Dodam, że wcześniej przez 6 lat uprawiałem karate.

Bardzo dziękuję za odpowiedź, myślę, że zostanę przy bieganiu:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak się pozbyć pryszczy , sposoby

Następny temat

Rekonstrukcja ACL / problem ze "zdrowym" kolanem

Fruzelina