SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadciśnienie, a suplementy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1074

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4386
Cześć,

mam problem z podwyższonym ciśnieniem, średnio ok. 140/100. Suplementy które biorę to:
- ZMA (magnez, cynk, B6)
- potas (1 tabletka tj. 16% dziennego zapotrzebowania)
- multiwitamina SFD
- D3K2 (2000 j.m + to co w multiwitaminie. Normalnie biorę tylko jesień-zima, ale z powodu koronawirusa biorę codziennie)
- rutinoscorbin ( ok. 500mg ED) - wolę to zamiast innych supli bo biorę po 100mg co 2-3h. Wchłanialność lepsza.
- Omega 3

Dodatkowo codziennie piję 40ml aronii. Plus 2x dziennie herbata z pokrzywy z dodatkiem mięty lub ostropestu lub melisy.

1. Przy nadciśnieniu jakie suplementy byście dodali, zwiększyli, ewentualnie jakie specyfiki typu aronia, pokrzywa dodatkowo?
2. Czy rutinoscorbin jako źródło wit. C jest odpowiednie? Pasuje mi bo mogę dawać mniejsze dawki ale częściej, dodatkowo ma rutozyd, który przedłuża działanie wit. C i wspomaga naczynia krwionośne.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Możesz spróbować z argininą – aminokwasem naturalnie występującym w żywności, który wykazuje zdolność do zwiększania poziomu tlenku azotu. Tlenek azotu natomiast działa relaksująco na śródbłonek i zmniejsza opór naczyniowy przyczyniając się tym samym do obniżenia ciśnienia tętniczego. W jednym z badań przeprowadzonych na diabetykach 3 g argininy na dobę obniżyły ciśnienie skurczowe o 8 mmHG i rozkurczowe o 2,4 mmHg. W ostatnim czasie pojawiło się sporo publikacji naukowych opisujących hipotensyjny potencjał l-argininy.
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_L-Arginine_Caps-opis33105.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
np kakao, potas, gaba, l-arginina, koenzym Q-10, musisz monitorwać cisnienie i sprawdzać jak się zachowuje w ciągu dnia, może jakieś nerwowe sytuacje wywołują taki stan. Ogólnie suplementów jest sporo jeśli chodzi o nadciśnienie, nie każdy musi odpowiednio na ciebie podziałać.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2020-05-17 21:23:24
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 163 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 4433
Mi pomogło właśnie z suplementów: omega3, potas, koenzym Q10, l-arginina, dodatkowo jeszcze piłem herbatkę na nadciśnienie ( jakaś z Kauflandu ) i dodałem więcej kardio
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Umiarkowany wyciłek fizyczny będzie dobrym wyjscie, bo wszelkie siłowe, interwały mogą podbijać je
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12036 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
1. Przy nadciśnieniu jakie suplementy byście dodali, zwiększyli, ewentualnie jakie specyfiki typu aronia, pokrzywa dodatkowo?
jezeli nadcisnienie faktycznie powiazane jest z trybem zycia, nadwaga, zlym odzywianiem, to dodaniem suplementacji, zmiana nawykow, jak i dodanie aktywnosci pomofa w leczeniu tego typu dolegliwosci


2. Czy rutinoscorbin jako źródło wit. C jest odpowiednie? Pasuje mi bo mogę dawać mniejsze dawki ale częściej, dodatkowo ma rutozyd, który przedłuża działanie wit. C i wspomaga naczynia krwionośne.
moze byc


jak suplementacja nie przyniesie pomocy, to wybierz sie do lekarza i zglosc problem, farmakologia jest dosc dobrze rozwinieta w tym kierunku obecnie i jedna dawka leku dziennie zalatwi sprawe, a szkoda meczyc np. nerki
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 144 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4386
flex1976
Możesz spróbować z argininą – aminokwasem naturalnie występującym w żywności, który wykazuje zdolność do zwiększania poziomu tlenku azotu. Tlenek azotu natomiast działa relaksująco na śródbłonek i zmniejsza opór naczyniowy przyczyniając się tym samym do obniżenia ciśnienia tętniczego. W jednym z badań przeprowadzonych na diabetykach 3 g argininy na dobę obniżyły ciśnienie skurczowe o 8 mmHG i rozkurczowe o 2,4 mmHg. W ostatnim czasie pojawiło się sporo publikacji naukowych opisujących hipotensyjny potencjał l-argininy.
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_L-Arginine_Caps-opis33105.html


Ok, kupię L - argininę i zacznę suplementować. Jak ją optymalnie przyjmować? Po jedzeniu, przed treningiem?

anubis84
Umiarkowany wyciłek fizyczny będzie dobrym wyjscie, bo wszelkie siłowe, interwały mogą podbijać je


Ja robię 5x w tygodniu aeroby, ale siłowo też ćwiczę. Nie na dużych ciężarach, ale uważam, że lepszy wygląd też wpływa pozytywnie na psychikę, więc też na poziom stresu, a to z kolei na ciśnienie.

TomQ-MAG


jak suplementacja nie przyniesie pomocy, to wybierz sie do lekarza i zglosc problem, farmakologia jest dosc dobrze rozwinieta w tym kierunku obecnie i jedna dawka leku dziennie zalatwi sprawe, a szkoda meczyc np. nerki


Wybieram się właśnie do kardiologa bo czasami ciśnienie było wyższe niż 150/90. Niby na EKG czy holterze nie wyszło mi nic niepokojącego parę lat temu, ale trzeba to w końcu dokładnie zbadać. Jednak nie wiem czy rozpoczęcie terapii lekami na nadciśnienie w młodym wieku jest takie rozsądne. To nie są cukierki, a ja już zacznę leczenie to nie mogę go przerwać i będę je musiał brać do końca życia. No ale jeśli nic innego nie pomoże to będę na to skazany.


A jeszcze pytanie do wszystkich, jakie jest dzienne zapotrzebowanie na potas? Według suplementów (sprawdzałem 4 różne) to 2000mg, ale w artykułach czytałem, że 4700mg. Skąd taka różnica? W moim suplemencie w jednej tabletce jest 340mg co niby daje 16%, ale dla 2000mg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 44 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 235
Proponuje jeszcze wybrać się do psychiatry. Tłumaczę też dlaczego:

Nadciśnienie jest diagnozowane coraz częściej jako następstwo nerwic oraz stanów lękowych. Dochodzi do sytuacji absurdalnej kiedy mamy wyższe ciśnienie i staramy się je opanować a jednocześnie sami je wywołujemy swoim martwieniem się.

Jesteś osobą w młodym wieku i zaczął bym u Ciebie szukać też przyczyny wewnętrznej nadciśnienia. Wtedy bardzo łatwo da się takie coś opanować a leków można uniknąć. Słusznie napisałeś, że leki na nadciśnienie to nie są cukierki i mogą być bardzo nawet niebezpieczne dla organizmu.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Normy dziennego zapotrzebowania na potas, norma AI*
Składnik odżywczy Normy dziennego zapotrzebowania
kobiety w wieku ≥19 lat 4700 mg/dzień
kobiety w ciąży 4700 mg/dzień
kobiety karmiące 5100 mg/dzień
mężczyźni w wieku ≥19 lat 4700 mg/dzień
* wg Jarosz M., Bułhak-Jachymczyk B.: Normy żywienia człowieka. Podstawy prewencji otyłości i chorób niezakaźnych. IŻŻ, Wyd. Lek. PZWL 2008


W przypadku sportowców normy mogą być inne
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 1798 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21329
Na 140/90 lekarze mówią ze to nie nadciśnienie tylko jeszcze mieści się w normie ale mimo wszystko polecam udać się do lekarza przyczyn może być dużo nie musi być serce mogą być nerki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Najważniejsze samokontrola i jak to cisneinie się waha w ciągu dnia, sa osoby co z wyzszym się lepiej czują

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna creapure

Następny temat

Suple w diecie wegetarianskiej

WHEY premium