SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naczynioruchowy nieżyt nosa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 188039

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 877
A to jest w znieczuleniu miejscowym czy w ogólnym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 24 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 3702
Cześć, w jakiej miejscowości chciałbyś wykonać taki zabieg? Ja miałem przeprowadzony tak jak na tym filmiku:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Wiek 66 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 419
Znieczulenie miejscowe, nie jest to skomplikowany zabieg tak wiec nie ma sensu tutaj znieczulenia ogólnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 58 dni Na forum 57 dni Przeczytanych tematów 64
Cześć, moja sytuacja nie byla moze taka dramatyczna - miałem "tylko" 2-3 razy w tygodniu ataki kataru i czasem kaszel + lzawienie, ale trwalo to od paru lat i doprowadzalo mnie do szału...
I właśnie sie WYLECZYLEM:)
Generalnie terapia trwało okolo 3 tyg.
Stosowalem jednocześnie "naturalne" metody (bo żadnemu lekarzowi już nie wierze) tu na forum wspomniane:
1. Olej z czarnuszki - 1 łyżka stołowa dziennie
2. Oddychanie metoda Butejki ( szczegóły w książce "Zamknij usta" - polecam kupić a nie szukac w sieci po kawalkach bo w książce jest dokladnie wszystko opisane. Jest też parę filmów - do niektórych linki na forum)
3. Metodę Wima Hofa - oddychanie i zimne prysznice ( tu też na podstawie książki " Co nas nie zabije..." i Youtuba)
Nie wiem który z tych 3 czynników zadziałał ( i nie interesuje mnie to, może to być nawet zwykle placebo) ale faktem jest że ataki ustapily:)
Polecam sprobowac!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 11 dni Przeczytanych tematów 11
Witam,
z problemami nieżytu nosa, uczuciem jego zatkania, upośledzeniem węchu męczyłem się ponad 5 lat, odwiedziłem wielu lekarzy, głównie laryngologów i alergologów, ale wylądowałem też u psychiatry. Tak rekomendowali mi już niektórzy lekarze, a ja byłem już gotowy zrobić wszystko, aby pozbyć się tego strasznego dyskomfortu. Wykonałem wiele testów alergicznych, wyprostowano mi przegrodę, 2 razy pomniejszano małżowiny nosowe, tomografie komputerowe i wiele innych. Przykmowałem przepisane przez lekarzy leki przeciwhistaminowe, sterydy donosowe, próbowałem naprawdę wiele z nich. Jedyny lek, który odblokowywał nos na kilka godziin to pseudoefedryna czyli Cirrus, wszystkie inne nie działały kompletnie. Pomimo tego, że laryngolog stwierdził (nie jeden raz) w trakcie bafania kamerką, że nos jest drożny z dużymi, ładnymi ujściami zatok, ja ciągle czułem ucisk u nasady nosa. Zupełnie przypadkiem podczas ostatniej wizyty Pani laryngolog stwierdziła, że pochrząkuję jak przy chorobie refluxowej i zapisała mi lek dexilant. Nadmienię, iż nie miałem typowych objawów tej choroby, brak cofania treści żołądkowej, nie piekło mnie w przełyku i badanie wziewne też nie wskazywało na reflux żołądkowy.
Jakie było moje zdziwienie i szczęście, gdy zaczęły pojawiać się momenty, gdy nos się odtykał! Pani doktor zapisała jeszcze Tafen nasal w sprayu do nosa, który też pomaga!! Stan mojego nosa oiprawiał się z dnia na dzień!
Wrzuciłem hasło do googla: „nieżyt nosa, a problemy żołądka” i pojawiły się artykuły potwierdzające powiązanie tych dwóch rzeczy.
To jeden z nich:

https://podyplomie.pl/medical-tribune/20498,alergologia-ryzyko-rozwoju-niezytu-nosa

Próbujcie, mam nafzieję że pomogłem choć jednej osobie!
Jeśli poczujecie poprawę zostawcie ślad dla innych..
W ciągu ostatnich kilku lat przeszukałem wiele forum, gdzie znalazłem wiele osób szukających pomocy w tej sprawie, a niewiele odpowiedzi. Dlatego obiecałem sobie, że jeśli uda mi się znaleźć rozwiązanie to podzielę się nim z innymi!

Zdrowia!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Operacja a Używki

Bialko zestaw