SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naciągnięte, nadwyrężone - nie wiem co to jest :(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
Wczoraj podczas robienia szpagatu, jakoś niefortunnie "usiadłam" i coś mi strzeliło w udzie. Przed zrobieniem szpagatu rozciągałam się i robiłam szpagat dwa razy. Dopiero za trzecim nogi mi się troche rozjechały i poczułam ten dziwny ból :(. Ból jest tak jakby w tylnej częsci uda między pośladkiem a udem. Nasila się gdy staję na tą nogę no i przy próbach jakegokolwiek rozzciągania. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Mieszkam w małym miasteczku i zaznaczam że u mnie nie ma fizjoterapeutów itd. jest za to niezbyt dobry ortopeda, który nie cieszy się zbytnim uznaniem. Powinnam się do niego udać? Czy może są jakies maści na taki ból? Czy powinnam na troche przestać ćwiczyć (jak tam to na ile)czy może "rozciwiczyć"?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A możesz siedzieć? Bo ja nie mogłam

Na początek intensywnie chłodź to miesjce. Po ok.2 tygodniach od urazu,po miesiącu, zacznij je ogrzewać. Na razie żadnego rozciągania i forsowania nogi. Mogą być na początek masaże, a dopiero,jak ustąpią dolegliwości bólowe to delikatne rozciąganie.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
Jak siedze, leże, chodze to mnie nie boli. Tylko jak kłade ciężar ciała na tą noge to wtedy i ne jest to taki straszny ból tylko lekki. Czyli to jest jakieś naciągnięcie? Bo jak miałam niedawno naciągnięty mięsień w łokciu (pechowa jestem, nie?) to miałam zwolnienie z wf na 2 tyg i maść Olfen Żel. Czy moge ją stosować też w tym przypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Możesz stosować,na pewno nie zaszkodzi. Może to być naciągnięcie,naderwanie,zerwanie... Ale z tego,co piszesz,to wychodzi raczej na naciągnięcie,więc nie ma się czym martwić. Tylko pamiętaj,żeby chłodzić.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
Dziękuję za rade :) Hmm a myślisz że to ścięgno czy mięsień? A czy mogę tańczy(oczywiście bez żadnych trudnych ćwiczeń, bez rozciągania narazie)? Nie wytrzymam długo bez tańca :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ruch jest raczej wskazany,najlepiej umiarkowany. Choć ja szalałam,ale płacę za to do tej pory Tylko pamiętaj,że jakby Cię tam coś zakłuło,zabolało,to odpuść.

Nie mam pojęcia,czy to mięsień,czy ścięgno i przez interent nikt nie będzie zgadywał
1

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
Odsiwieże troche temat :) Czy moge na ten naciągniety mięsień stosować maść Ben-gay na noc? Czy lepiej Naproxen?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ben-gay dawaj dopiero gdzieś tak za dwa tygodnie. Na dzień dzisiejszy lepiej naproxen.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jałowa martwica kości udowej

Następny temat

pryszcze na plecach

WHEY premium