SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nabieranie masy a sprawa wyskoku-zapraszam do dyskusji

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4993

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 764 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2219
Ja sie duzo zmasowałem - 12 kg okolo i jump mi spadl o jakies 10-15 cm, ale to bylo swiadome, bowiem sila jest takze wazna. Na pakerni robimy również dynamikę, wytrzymałość, kondycję, ogolny rozwoj. Sa przecież cwiczenia na jumpa, gibkość miesni. To wszystko zyskałem - tracac 10 cm wyskoku ==> myslę, że było warto. Jest mi teraz łatwiej wbić sie pod kosz, zagrac masa, zastawic sie, a wciaz dosc wysoko skacze.

Szampana dla JJ'a

Fazik reaktywacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W zeszłym roku przytyłem jakies 10-12kg i jump spadł mi o 6-8cm, na wakacje sobie schudzłem i wyskok wrócił do dawnej predyspozycji. Zaznaczam, ze nie ćwiczyłem przez ten okres jumpa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1754 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12578
a ja schudlem i jump mi spadl ;) a wczesniej jak przytylem to jump poszedl w gore (dziwny jakis jestem) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 445 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1951
w uproszczeniu mozna powiedziec ze kilogram wiecej masy ciala to centymetr mniej wyskoku. mysle ze to mniej wiecej sie zgadza. no chyba ze ktos z tego kilograma zrobil miesnie potrzebne do wyskoku to wtedy wyskok mogl sie nawet zwiekszyc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10857
czemu tak bentyp? a może 2cm?

moderator ogólnorozwojówki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
To jest raczej dośc "plastyczna" wartość, nie da się tego jasno określić.

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja przytylem jakies 3-4kg i wyskok mi poszedl 5-10cm w gore, kwestia to dobrze cwiczyc :) trenowalem w tym okresie jumpa oczywiscie. Ale masy nabralem na "gorze" takze jestem zadowolony jak najbardziej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 445 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1951
wydaje mi sie ze to mniej wiecej jest zgodne z prawda. ze jakbys zalozyl sobie 5 kg ciezarek to skakalbys 5 cm nizej, chociaz teraz jak sobie to wyobrazam to chyba wiecej. ale z drugiej maxymalny ciezar z jakim mogbyl wyskoczyc to wlasnie 80 pare kilo wiec to by sie zgadzalo.

hehe no niewazne z du.py te obliczenia wiadomo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2234 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10857
zakładanie cieżarka a przybranie na wadze? to bez sensu. są oczywiście okresy treningowe gdzie ich używasz, ale to ma sie nijak to tego co myslisz

moderator ogólnorozwojówki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 475 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2196
Kwestia raczej skomplikowana. Przyrost masy miesniowej najczesciej daje tez przyrost sily, a przy umiejetnym treningu nie oznacza wcale utratu dynamiki (wrecz przeciwnie). Wystarczy spojerzec na sprinterow. Ciezko powiedziec, ze im brakuje dynamiki . Z drugiej strony patrzac na skoczkow wzwyz, ktorzy legitymuja sie chyba najwiekzym wyskokiem ze wszystkich sportowcow widac, ze wlasciwie nie rozwijaja oni wogole masy miesniowej innej niz nogi. Bo 99% wyskoku to sila miesni nog. Jednak wiekszosc z was ludzie trenuje najprawopodobniej koszykowke albo siatkowke, wiec na waszym miejscu zrezygnowalbym z tych kilku cm wyskoku na rzecz poprawy sily ogolnej, dynamiki tak jak Fazik. Szczegolnie w koszykowce wyskok jest sprawa drugorzedna, jesli nie trzeciorzedna, a forsowny trening wyskoku najczesciej konczy sie kontuzjami.

Nie musze chyba dodawac, ze kazdy kilogram tkanki tluszczowej jest do skakania potrzebny jak ku***e majtki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Earl "The Goat" Manigault

Następny temat

początki

WHEY premium