SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Na co to moze byc uczulenie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4176

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
Więc tak, gdy miałem około 17 lat i jadłem co chciałem zaczęły mi wychodzić spore ilości pryszczy. Po około pół roku badania samego siebie stwierdziłem że wychodzą mi one od nabiału, szczególnie od serwatki mlecznej ktora kiedys zakupiłem. Więc stwierdziłem że to uczulenie na laktozę. Od tamtego momentu zawsze gdy zjadłem troszeczke to po 2-3 dniach wychodziły mi lekkie pryszcze zaczerwienienia, a czasem nawet lekko mi puchła twarz tzw. dostawałem bardziej ją okrągłą. Kiedys na potwierdzenie mojej teorii że pryszcze itp. są od produktów mlecznych przez 2 dni zjadłem spore ilosci serow,jogurtów, czekolad itp. chyba z 2 tygodnie leczyłem się z tej wysypki. Kiedyś też zdałem sobie sprawe że od jajek mi też wychodzi to samo co od produktów mlecznych. Teraz mając cere w 100% ok wpierniczam jajka z nadzieją że wtedy mi się tylko zdawało, bo przecież gdy ktoś ma uczulenie na laktoze to raczej jajka mi nie powinny szkodzić? Jak myslicie co mi moze dolegać? tylko nie mówcie ze dermatolog bo tyle to ja wiem ze wypadało by do niego iść. Póki co dzis juz nie wytrzymałem i zjadłem 4 jajka, zobaczymy czy od nich mi cos wyjdzie ;)

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
Tak. Na białko jaj też można mieć alergię, taką samą jak an białko mleka krowiego. "Taką samą" nie równa się "tę samą". Innymi słowy - masz pecha mieć alergie na dwa różne rodzaje białka.

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
może masz też uczulenie na jajka http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=32154&_tc=50294DADB20F406C9E71B6E7F33C1B0C
poczytaj znalazłem takie coś i tak najlepiej zrobić testy będziesz wiedział na czym stoisz a nie testował na sobie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
moze jesz za duzo bialka??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1167 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18140
skaza białkowa?

objawy skazy białkowej uwidaczniają się głównie na policzkach właśnie w postaci trudnych do usunięcia czerwonych krostek oraz na małżowinach usznych. Skóra na buzi jest przesuszona, szorstka, zaczerwieniona. Podobne zmiany można zaobserwować, chociaż rzadziej, także w zgięciach łokciowych i kolanowych.

Zmieniony przez - idolize89 w dniu 2009-03-18 08:45:27

Ciężki trening w drodze do chwały świat jest zbyt duży żeby myć małym !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
napisz ile jesz białka na kg masy ciała gdy nie masz objawów

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
skaza białkowa?

objawy skazy białkowej uwidaczniają się głównie na policzkach właśnie w postaci trudnych do usunięcia czerwonych krostek oraz na małżowinach usznych. Skóra na buzi jest przesuszona, szorstka, zaczerwieniona. Podobne zmiany można zaobserwować, chociaż rzadziej, także w zgięciach łokciowych i kolanowych.
oo dokładnie tak jak u mnie. Lecz Ryby, Mieso wcinam i nie mam żadnych dolegliwości.
A skórę mam jak najbardziej podrażnioną bo musze ja kremować pare razy dziennie.
Zjadam 1.5g na 1kg wagi. Ale rzygać mi się chce już od tych ryb i miesa, przez co szukam desperacko pomocy i odpowiedzi na moj problem.
Z tą skazą czego nie wolno mi jeść, są jakieś leki na to? Bo od 1 roku 3majac diete doprawdy na łeb juz dostaje, zero nabiału, jajek itp;/ a piersi różnego gatunku jak i tuny z apetytem juz nie zjadam.

Zmieniony przez - L3m0n w dniu 2009-03-18 09:18:11

Zmieniony przez - L3m0n w dniu 2009-03-18 09:23:39

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1167 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18140
Skaza białkowa, czyli inaczej alergia pokarmowa, może być reakcją nie tylko na mleko krowie (choć to jest najczęściej spotykany alergen), ale również na gluten, orzechy, kakao, ryby, jaja i niektóre owoce - zwłaszcza cytrusy.

Odstaw mleko i nabiał i obserwuj organizm. Jeśli problem nadal będzie udaj się do lekarza.

Zmieniony przez - idolize89 w dniu 2009-03-18 11:08:03

Ciężki trening w drodze do chwały świat jest zbyt duży żeby myć małym !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
Nic nowego się nie dowiedziałem. ;x Przecież mam odstawione i nic mi nie wychodzi....

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1167 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18140
Najlepszym sposobem leczenia alergii, a właściwie likwidowania objawów, jest usunięcie alergenu z diety. ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry. Warto stosować codziennie preparaty intensywnie nawilżające i natłuszczające.

Masz odstawione mleko i dalej to masz? Wiec wniosek prosty to nie od mleka.Odstaw więc inne rzeczy i obserwuj.

Zmieniony przez - idolize89 w dniu 2009-03-18 11:10:18

Ciężki trening w drodze do chwały świat jest zbyt duży żeby myć małym !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 956 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13062
MOwisz ze tyle to wiesz zeby isc do dermatologa!!!!!
A byles u niego chociaz raz???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1167 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18140
dokładnie jak nic nie pomaga to j/w idź zrób badania udaj się do lekarza wszystkiego się dowiesz i sprawa będzie jasna.

Ciężki trening w drodze do chwały świat jest zbyt duży żeby myć małym !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kiedy posilek potreningowy po carbo

Następny temat

Jet Fuel - spalanie w domu

WHEY premium