SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NMR kolana lewego rok po urazie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 659

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 39
Rok temi przeszlam kontuzje kolana. Lecz lekarze twierdzili ze wszystko jest juz okej a kolano caly czas bolalo. Chodzilam od lekarza do lekarza i slyszalam ze musi pobolec. Dopoero teraz rok po urazie zrobili mi rezonans i oto wynik.
NMR kolana lewgo: Wiezadlo krzyzowe tylnie i oba poboczne bez zmian urazowych. Podwyższona intensywnosc sygnalu jednego z pęczków ACL jak po przebytym czesciowym zerwaniu niewielkiej ilosci włókien. Prawidlowy sygnal obu łękotek. W ok. tylniej powierzchni kłykcia przyśrodkowego kości udowej bezsygnalowe ognisko śr 4mm-najpewniej ognisko zagęszczonego utykania kostnego. Poza tym prawidłowy sygnał kości objętych zakresem badania. Bliznowate zaciągnięcie i zniekształcenie troczków przyśrodkowych - jak po przebytym urazie; poza tym prawidlowy obraz stawu rzepkowo - udowego.

I teraz moje pytanie. Jezeli przez rok nosilam orteze i nic to nie dalo bo kolano nadal boli to co powinnam robic dalej? Mam dopiero 16 lat , przed komtuzja gralam w siatkowle i jezdzilam na deksorolce, czy moge juz wrocic do tych sportow, czy mam sie czym martwic? mogl by ktos mi zinterpretowac ten wynik? Czy moge chodizc na aerobik , basen , silownie , jezdzic na rowerze? Albo czy czeka mnie jakas operacja? dostalam obecnie zwolnienie z wfu do konca wrzesnia , ale jestem wkurzona bo juz i tak a duzo gorsza sprawnosc fizyczna niz przed kontyzja. Wizyte u ortopedg prywatnie mam dopeiro za 3 tygodnie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Założyłaś już podobny temat:
https://www.sfd.pl/częściowe_zerwanie_wiezadla_przedniego_ACL-t1126249.html

więc kontynuuj wątek właśnie w nim , ten zamykam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

wyniki badań

Następny temat

V kość śródstopia

WHEY premium