SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay thai a uszkodzenia mózgu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2515

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 32
Cześć, chciałbym Was zapytać jak to jest z tymi uszkodzeniami? Mam 18 lat (prawie) a niedługo zaczynam ćwiczyć muay thai. Przeczytałem w internecie, że przyjmowanie uderzeń powoduje urazy, a ja chciałbym mieć w pełni sprawny umysł
Dodam, że nie zależy mi na zawodach, chcę jedynie nauczyć się walczyć, by w razie zagrożenia potrafić obronić się. Chcę też poprawić kondycje i sprawność fizyczną.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co za brednie...
trenowałem tyle lat Muay Thai i jakoś nie odbiło się to...
W Muay Thai nogi odgrywają bardzo istotną rolę a ponieważ dopuszczalne są kopnięcia poniżej pasa...
Kjlh$(agk slnn kdg!@snh dkl*o)@pad ad*oiuads dk appsdfgp. Ik&*djf dj eoaj dlkjfd odk. Fja kdll)*de d e alkja jd$%kaa k 38UBIFHJK 384NJ HG4@#%$ H^%).
Mam nadzieję że pomogłem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Bardziej boks na poziomie zawodniczym jest groźny dla mózgu - encefalopatia i te sprawy. Poza tym, pewnie będziecie ćwiczyć w kaskach i innych ochraniaczach. No i jeśli będzie dedykowany sparingom dzień to po prostu może będziesz go opuszczać. Inna sprawa że tak czy siak głowa i mózg swoje dostaną od wstrząsów, taki sport żeś sobie wybrał

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Chcesz być w 100% zdrowy - wybierz szachy. Chcesz robić to co lubisz - po prostu to rób z głową, a nie powinno być problemów, aczkolwiek pewne kontuzje się pojawią, ale to raczej nie będzie związane z mózgiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
musiałbyś naprawdę sporo oberwac w głowę by się martwić problemami uszodzenia mózgu, lub mieć bardzo duzego pecha.
Tylko pytanie, trenujac piłkę nożną też narażasz się na spore przeciązenia w stawach(np skokowy czy kolanowy), często uslyszec można o zgonach wśród pilkarzy(problemy kardiologiczne). Czy grając z kolegami na boisku też sie nad tym zastanawiasz?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
QUEBLO, mimo wszystko sporty walki są jednak obarczone trochę wyższą grupą ryzyka. Czy naprawdę tak często słyszy się o zgonach piłkarzy? Raczej nie.
Jeśli robi się wszystko z głową i bardziej na poziomie amatorskim to w 99% nie ma się czym przejmować. Gorzej jeśli ktoś przechodzi na trochę wyższy poziom, a sam styl walki na defensywie się raczej nie skupia - wtedy trochę gorzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 57 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 295
Ryzyko zawsze jest wiadomo ,, sporty walki " ale wątpliwe jest to żeby coś ci się stało ;D, a teraz lec na trening, życze powodzenia.

________________________________________
Jedyna rzecz za którą może się chować prawdziwy mężczyzna, to jego własna garda (JEDYNA)
________________________________________
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
WnMPapa
QUEBLO, mimo wszystko sporty walki są jednak obarczone trochę wyższą grupą ryzyka. Czy naprawdę tak często słyszy się o zgonach piłkarzy? Raczej nie.
Jeśli robi się wszystko z głową i bardziej na poziomie amatorskim to w 99% nie ma się czym przejmować. Gorzej jeśli ktoś przechodzi na trochę wyższy poziom, a sam styl walki na defensywie się raczej nie skupia - wtedy trochę gorzej.


a jak często słyszysz o zgonach przedstawicielu sztuk walki? Kiedyś boks był obarczony sporym ryzykiem zgonów,ale to dlatego że bokserzy toczyli znacznie wiecej wyniszczających walk, + nie było takich sztabów medycznych jak teraz. Teraz to są już bardzo sporadyczne przypadki.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Niee, no jeżeli chodzi o śmierć odniesioną konkretnie na ringu, czy boisku to przyznaję rację, bo słyszy się o tym niezwykle rzadko. Bardzo mi chodziło o znacznie większe ryzyko poważnych chorób, przykładowo kilkanaście lat po zakończeniu kariery zawodniczej. Sporo osób chociażby z pierwszego lepszego rankingu bokserów cierpiało na chorobę Parkinsona itp. Czyli jednak na głowę trzeba uważać i nie uderzać ją gdzie popadnie, być po prostu rozsądnym
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Test i Opinie Berserk Labs Rave Berserk Labs Rave Cover.

Następny temat

praca a trening taekwondo

WHEY premium