SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay Thai - sprawność fizyczna w wieku 30,40,50 lat.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 216 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2314
Witam, dziś byłem u ortopedy z moim kolanem, ale mniejsza o to, pytanie tyczy się czegoś innego i tego co mi powiedział.

Lekarz Ortopeda powiedział mi że Ci co trenują MuayThai w starszym wieku, 30,40,50 lat mają straszne problemy ze stawami, chodzeniem itd.
Że w wieku 20 lat jest wszystko spoko, nie myśli się o tym ale po latach to wszystko wychodzi i potem trzeba się leczyć, chodzić na rehabilitacje itd. czyli w wieku 40 lat czujemy się jak stary dziadek.

Czy to prawda, bo w sumie MuayThai jest bardzo brutalną walką i łatwo nadziać się na kontuzje.
Low Kick to tam podstawowa rzecz i kopnięcia zazwyczaj padają na udo ale zdarza się też że przyjmiemy takiego kopa na kolano i to może bardzo popsuć naszą sprawność.

Proszę o odpowiedz kogoś kto się na tym zna i miał już w tym doświadczenie bo to ważne.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Właśnie czasami na treningach przychodził do Nas taki - no już szczerze mogę powiedzieć że dziadek, jest trenerem boksu, na pewno miał ponad 50 lat i nie wiem czy nie zbliżał się do 60-dziesiątki.

Szczerze mówiąc był szybszy ode mnie i jego sprawność bardzo mnie zaskoczyła, także to też daje mi wiele do myślenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 367 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4674
mi sie raczej wydaje ze nie samo otrzymywanie ciosow jest szkoldiwe, co ich wyprowadzanie - sa to troche nienaturalne ruchy, skrety kolan itd przynajmniej mi sie tak wydaje ze to dlatego. ale jakso nie sadze tez, moj byly trener mial chyba z 300 walk trenowal ok. 20 lat, teraz ma ok. 50 i dalej sprawnie biega z nami :] wiec zalezy od organizmu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 19957 Napisanych postów 69310 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 568699
Wystarczy obejrzeć walkę to zobaczysz co i jak.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3131
Sport ma wiele właściwości prozdrowotnych, ale i niestety równie wiele skutków ubocznych. Z drugiej strony każdy będzie miał problemy na starość z kolanami, ze stawami itd. Grunt to żeby nie przeciążać organizmu (chyba, że jest się profesjonalnym sportowcem), właściwie się regenerować i odżywiać. U wielu osób te dwie ostatnie kwestie zupełnie leżą, stąd natężenie ich problemów ze zdrowiem z biegiem czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 19957 Napisanych postów 69310 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 568699
Aktywność na poziomie czysto amatorskim pozwala się cieszyć dobrym zdrowiem. Nie ma potrzeby uprawiania sportów kontuzjogennych/kontaktowych aby dobrze się czuć.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 603 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3131
Każdy sport, poza szachami itp. jest kontuzjogenny. Nie ma to związku z kontaktem, bo np. podczas biegu można połamać sobie nogi, tak jak mój znajomy czy powiększyć wadę kręgosłupa, stawów itd. Zwyczajnie trenując cokolwiek trzeba liczyć się z tym, że coś tam często będzie bolało już podczas samego okresu treningowego, ale również w przyszłości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1326
Za bardzo nie rozumiem tematu. Chcesz trenować? Trenujesz?
Lekarzy trzeba słuchać umiarkowanie :D W teorii dużo rzeczy jest kontuzjogennych w praktyce wygląda to już zupełnie inaczej.
Nie masz co się przejmować tym co powiedział Ci ortopeda. Sport walki są kontuzjogenne i tego nie unikniesz. Walka jest walką i zawsze może zdarzyć się kontuzja i nie musi to być akurat kolano! To tak jakby Ci powiedział nie ruszaj się z domu bo przy chodzeniu możesz narazić się na kontuzję kolana :] Jeśli chcesz trenować rekreacyjnie, nie biorąc udziału w zawodach/walkach nie musisz się o nic martwić ryzyko kontuzji jest o wiele mniejsze. A stawy jak stawy z czasem się zużywają ale trenując będziesz o wiele w lepszej formie niż miałbyś nic nie robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 217
Proponuję nie wypowiadać się jeśli ktoś nie się zna na jakimś sporcie.
Szachy są bardzo kontuzjogenne - siedząc nad szachownicą można mieć problemy np. z kręgosłupem (analogicznie jak wszystkie zawody biurowe). Zawodowi szachiści (np. mistrzowie świata: Karpow, Kasparow) ćwiczyli różne sporty dla zdrowia podobnie jest z kierowcami formuły 1 którzy muszą mieć niezłą kondycję aby 2 godziny siedzieć w samochodzie. Snookerzyści (bilardziści) mają bardzo duże problemy również z kręgosłupem i też muszą ćwiczyć. Każdy sport jest inny i ma swoją specyfikę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Przepraszam że się wtrącę, ale tutaj nie rozmawiamy o szachach.

Wiadomo, każdy sport niesie za sobą kontuzje. Czyli trzeba wszystko robić z umiarem i wszystko będzie dobrze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1326
Skoro nie bierzesz udziału w zawodach, ćwiczysz rekreacyjnie nie masz o co się martwić.
Ograniczmy chodzenie bo możemy się nabawić kontuzji czy ma to jakikolwiek sens ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 147 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5140
Znam osobiscie dwoch trenerow - jeden muay thai, drugi kyokushin - pierwszy po piecdziesiatce, drugi po czterdziestce. Ich wydolnosc, sila i nienaganna technika (rowniez kopniec na wysokosc glowy) sa do pozazdroszczenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Labolatorium analityczne w Toruniu ....

Następny temat

Palenie trawy/szlugów a trening

Water