SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muay Thai, kat wagowa [PYTANIE]

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1015

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 356 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6385
Witam, mam nastepujace pytanie aktualnie zajmuje sie treningami na silowni na MASE, jednak chcialbym startowac z czasem na zawodach, turniejach w thai boxie.
Waze aktualnie 63 KG, przy wzroscie 167 cm, nie wiem czy powinienem nadal masowac, czy to bedzie odpowiednie, chcialbym uzyskac odpowiedz czy aktualna masa ciala do mojego wzrostu jest odpowiednia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Cwiczysz na silowni oraz MT. Jak przyjdzie czas do przygotowan do walki to sam zdecydujesz czy dobrze czujesz sie w obecnej wadze, czy masz ja zrzucac

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 356 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6385
MT jak na razie wypadlo z powodu szkoly, aktualnie TYLKO silownia, do MT wracam w maju po maturach, trenujac MT wazylem 54 kg mialem silne szybkie dynamiczne kopniecia lecz uderzenia z rak byly slabe, co stanowilo moja slabosc mimo dobrej techniki byly szybkie dynamiczne lecz slabe. Zaczalem trenowac masowke na silowni i teraz mam dylemat, czy zostawic przy 63 kg czy dociagnac do 67 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
jak chcesz to ciagnij do 67kg. Najwyzej jak wrocisz do treningow MT ocenisz czy dobrze Ci w tej wadze. Jak bedzie zle to zrzucisz te 4 kg

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 224 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7140
Myślę że ciężko Ci będzie z tym wzrostem...
Z doświadczenia wiem, że w 67 zdarzają się goście z 180cm i więcej! Zresztą nawet w 63,5 takowi bywają!
Prawdą jest że to raczej sucharki są, no ale jak taka osoba potrafi wykorzystać przewagę i warunki fiz. to może być ciężko.
Ostatnio byłem świadkiem walki gościa sporo niższego niż ja (mam 175) z pół głowy wyższym (ode mnie, czyli ponad 180cm) i mimo świetnej techniki, zaskakującego i niestandardowego wykonywania technik (i jednego liczenia po solidnym trafieniu pięścią)- mniejszy przegrał. Co prawda w walce podobał mi się bardziej, ale okrężne i fronty przy takiej przewadze wzrostu i umiejętności wykorzystania przewagi robiły swoje.
Ale jak już było powiedziane wyżej- możesz masować do 67 a później zobaczysz czy będzie ci pasować. Ze zbiciem jak coś to pewnie nie będzie problemu. Zresztą jak znów zaczniesz trenować MT to taen nadmiar wagi może sam polecieć.

Pozdro

Zmieniony przez - RadomirMT w dniu 2009-03-21 13:35:16

Si vis pacem, para bellum!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12680
Jak wyżej-wzrost w tej wadze to nawet 180 wiec mozesz miec ciezko bo jednak MT to sport gdzie ma on znaczenie, choc oczywiscie nie jest to reguła(np.popatrz jak walczy Mike Zambidis w K1).Piszesz ze masz slabe ręce-polecam dodatkowe treningu samego boksu,coraz więcej osób tak robi i to nie tylko amatorów ale i zawodowców począwszy od Holandii po Tajlandie(tym to wogule zarzucano kiedys nikły poziom boksu ponieważ bazowali na kopnięciach,klinczu,kolanach ale powoli wychodżąc na prostą z przygotowaniem "ręcznym").
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

uderzane a skaza krwotoczna

Następny temat

zbijanie wagi POMOCY PILNE

WHEY premium