SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Muai thai, a po tym silownia.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2220

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 745
Witam serdecznie. Mam tylko 3dni wolne w tygodniu. Reszte pracuje od rana do poznego wieczora. Bylem chory, bralem antybiotyki i po czasie poltora miesiaca mysle, ze spokojnie moge wrocic na intenstywne treningi. Chcialbym sie zapytac jak to pogodzic. Najlepszym wyjsciem bylby dla mnie jeden trening po drugim, gdyz nie mam tyle czasu, aby np rano jezdzic na silownie a potem wieczorem na drugi trening. Silownia i sala sztuk walki jest w jednym miejscu wiec da sie to pogodzic pod wzgledem technicznym.

To chyba najlepsze wyjscie - trening sztuk walk + po krotkiej przerwie niezbyt forsujacy trenig silowy. Prosze o p(odpowiedzi) dzieki;D pozdro dla fighterow
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1000 Napisanych postów 4643 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 127419
Niby siłownia zaraz po sw niezalecana, bo ,,wypaczasz wzorce ruchowe jakich nabierasz na treningu walki" czy jakoś tak. Z drugiej strony znam wielu chłopaków co elegancko tak właśnie postępowało i dawali radę. Inna sprawa że jak masz tylko 3 dni wolne to czy wydolisz z regeneracją mając 6 treningów właśnie w te dni wolne a w pozostałe praca. Może kup hantle i rób treningi obwodowe w domu po pracy, żeby być świeżym na taja i zregenerowanym? Bo 2 treningi po sobie ładnie na papierze wyglądają, ale tak naprawdę ostro zaburza to regenerację i w pewnym momencie się poi prostu zajedziesz. Ja robiłem HST i 2 godz po nim judo, ale kiedy zeszło na mikrocykl 5-tek nie szło tego pogodzić, masakra po prostu.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 745
Prace zaczynam o 10rano a w domu jestem kolo 00:30 wiec raczej odpada, rano przed choroba zawsze robilem pompki i brzuszki. Moze poki co 2x sporty walki i raz silownia albo przynajmniej raz sama silownia raz same sporty walki a raz rano silownia a wieczorem sporty walki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
żeleś Doradca
Ekspert
Szacuny 460 Napisanych postów 6573 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 59085
można robić siłke po treningu SW 2 góra 3 ćwiczenia ciężkie wielostawowe w zakresie ruchu 6-8

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."

doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A co z tymi lzejszymi?? odpadaja wogole??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1000 Napisanych postów 4643 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 127419
Pytanie, co jest dla Ciebie priorytetem. Jak sw to wiadomo, ćwicz taja 3x plus rano jakieś 2 lajtowe treningi na siłe/obwody, jak siłka, to na odwrót, więcej treningów siłowych a mniej taja. No ćwiczeń na mniejsze partie zdecydowanie mniej, walnij bica/trica w superserii, jakaś składanka na barki i będzie ok, byle nie przesadzić. Ot, masz przykładowy plan z tej stronki:
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 

poprawka, fbw na 2 dni w tygodniu
A
Podrzut jednorącz 5s x 4-6powt, 80-90%CM
Przysiady ze sztangą na barkach 5s x 4-8powt, 75-85%CM
Wyciskanie sztangielkami leżąc 5 x 6-8 powt., 80-90% CM
Wiosłowanie sztangą 5s x 4-8powt 80-90% CM

B
Zarzut siłowy 3-6 x 3-6 powt, 80-90% CM
MC 5s x 4-6powt 80-90%CM
Podciąganie podchwytem lub chwytem neutralnym 3-5 x 4-8 powt, 80-90% CM
Pompki na poręczach 3 x 4-6 powt, 80-90% CM

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2016-03-16 14:47:01
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 192 Napisanych postów 4978 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 35906
Nie masz możliwości wykonania treningu siłowego PRZED treningiem SW?
1

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzieki za odpowiedzi Panowie:) no niby mam w zasadzie tylko nie wiem czy wtedy bede mial czas na cokolwiek innego:) Mam na mysli wykonanie treningu silowego przed sztukami walki. Rano silownia, wieczorem sztuki walki (mam rozne zajecia boks, thai, bjj, itp...) najwyzej jeden dzien zrobie sobie wolny zeby troche odpoczac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dzieki za artykul:P jeszcze nie przeczytalem, ale zapowiada sie w miare obiecujaco skoro jest to opis pod sztuki walki czyli cos dla mnie. Prio to to dla mnie SW:) Jeszcze raz dziekoweczka)) pozdro!!

Zmieniony przez - pastazippp w dniu 2016-03-18 13:44:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Strasznie skomplikowany jak dla mnie laika jesli chodzi o silownie TYPOWO pod sztuki walki.. Przerazaja mnie np cwiczenia wykonywane po 5 powtorzen, starlem sie zadko schodzic ponizej 6 bo latwo o kontuzje. Przeczytam to kilka razy moze wiecej do mnie dotrze..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 718 Napisanych postów 4590 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 168186
pastazippp
Przerazaja mnie np cwiczenia wykonywane po 5 powtorzen, starlem sie zadko schodzic ponizej 6 bo latwo o kontuzje.
Czy ryzyko kontuzji nie jest bardziej związane ze złą techniką niż z większym ciężarem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

podwyzszona glukoza

Następny temat

Obalenia i dźwignie w MMA

Zestaw 1