SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Morales - 15/10/5 by WODYN, aktualna fotka str. 108

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 115994

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Wszyscy tą tabate cisną teraz widzę. Lepsze to będzie od HIIT?

Serce popuka, ale spalona ilość kcal marniutka wg mnie. Opłaca się jeśli nie ma się czasu na nic innego...

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Ale to nie będzie tak jak w przypadku HIIT, że fat leci jeszcze dobre pare godzin po treningu?

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Radosuaf a skad Ty wiesz ile kalorii spalisz dzieki obu tym treningom w ciagu nastepnych 48h ?

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2010-01-06 11:26:21

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Źle zrozumiałem pytanie... Jeśli chodzi o porównanie HIIT i Tabaty, to przy podobnym czasie trwania nie powinno być istotnej różnicy.

Z tym 48h i znaczeniem EPOC to chyba lekka przesada .

http://www.bodyrecomposition.com/research-review/research-review-effects-of-exercise-intensity-and-duration-on-the-excess-post-exercise-oxygen-consumption.html



Pozdrawiam.

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2010-01-06 11:55:42

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzień 06.01.2010

Link do poprzedniego treningu: https://www.sfd.pl/-t479029-s111.html
Trening
wyciskanie od czoła na wysokości brwi PROGR PO p
pomiędzy seriami wyskok dosiężny z przysiadu po 8p


Zrobione w seriach: 40, 45, 50, 55, 60x6
Ostatnio było 60x7

Przyciąganie linki wyciągu dolnego jednorącz 6*10p

Zrobione w seriach 35, 42, 49, 56, 63, 70x10

Ostatnio było 77x4

wyciskanie sztangi leżąc 6*8
Zrobione w seriach: 55, 60, 65, 70, 75, 80x6
Ostatnio było 77,6x7

superseria bic +tric na wyciągu 3*8powt bez przerw

Zrobione w seriach: 9, 10, 11 sztabek.
Ostatnio było 10, 11, 12

składanka 5*10
Zrobione 10, 12, 14, 12, 12

Ostatnio było 10, 12, 14, 16, 14

Podsumowanie

Generalnie wszędzie lekkie spadki. Ale wracam do formy po przerwie.
WODYN, pamiętam o rotacji. W przyszłym tygodniu postaram się filmy nagrać.

Dieta - bez zmian i bez odstępstw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
a pamietasz co który trening zmienia sie wyciskanie lezac
a pamietasz co ktory trenizn zmienia sie floor press wąsko ?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Radosuaf

chyba po raz pierwszy uzyje słowa EPOC na tym forum

gdzie ja tu pisze o EPOC ?
"metabolizm" to nie "EPOC"


autor badania chwali sie ze ma najnowoczesniejsze protokoły badań i że protokoły pionierów treningu typu HIIT sa smieszne

tylko ze z gory zaznaczyzc trzeba - ludzie jednak pala na nich tłuszcz

art jest z grudnia 2006 wiec badania zakonczyly sie zapewne kilka miesiecy wczesniej

moze daj linka do czegoś świerzszego ?



ale ja nie o tym
autor sugeruje branie wszystkiego pod uwage
to czemu bierze w zasadzie tylko konsumpcje tlenu i kalorii?

konsumpcja tlenu jak dla mnie moze byc podwyzszona o ZERO a nadal fat mozna palic

jakim mechanizmem?
ano takim ze zmieniaja sie prefrencje spalania

ktos kto robi dlugodystansowe biegi i zywi sie glownie weglami bedzie spalał głownie wegle

ktos kto ma bardziej zbilansowana diete bedzie spalał wiecej fatu

ktos na LC bedzie preferencyjnie spalał fat

wezmy przypadki osoby z dieta zbilansowana

po wykonaniu niskointensywnego długiego biegu nastapi dosc szybka regeneracja , niemal zadnych zmian adaptacyjnych


po wykonaniu treningu "na wzrost miesni" w ciele zachodza zmiany , bardzo znaczace
a zmiany kosztuja energie
tak sie sklada ze synteza bialka czy ciepla odbywa sie prawie zawsze przez spalanie tłuszczu


albo jeszcze inaczej

wyjasnij mi czemu biegacze na 40-800 metrow maja srednio mniej BF niz biegacze długodystansowi spalajacy znacznie wiecej energii?



Finally, perhaps the most interesting study was the one using a relatively low volume of training (4 exercises for 4 sets of 10 each) in experienced lifters; in that study metabolic rate was significantly elevated for nearly 48 hours after lifting burning something like 700 calories extra over that time period (this was thought to represent the energy cost of protein synthesis and repairing muscle damage).

This study has never been replicated and the other studies examining the topic have not found nearly the same effect. Perhaps only experienced lifters can train hard enough to make EPOC significant. Perhaps the study was simply a fluke and the measured increase in metabolic rate didn’t actually occur. Without replication, nobody can really say.



moze i niepowtorzone ale to było dawno temu
poza tym nie wymaga jakiegos potwerdzenia
przyrost miesni jest niezwykle kosztownymprocesem energetycznmym

jak myslisz ile kilo tłuszczu energii trzeba poswiecic na zsyntezowanie i utrzymywanie przy zyciu 10 kilo mięśni?


dlaczego poczatkujacy "pakerzy" bez diety i cwiczac tylko na mase poczatkowo [czyli w okresie szybkiego naierania miesa] pala mniej wiecej tyle tłuszczu ile miesa nabieraja?



masz typowy problem teoretyka - natrafiasz na jakis artykuł i odrazu klapki na oczy , skonfrontuj go raczej z caloscia planu treningowego i zywieniowego



no i ostatecznie skoro Morales mocno tnie wegle to morderstwem metabolizmu byloby biegac długodystansowo

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2010-01-07 14:31:44

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
po wykonaniu treningu "na wzrost miesni" w ciele zachodza zmiany , bardzo znaczace
a zmiany kosztuja energie


Ani tabata ani HIIT nie są treningiem "na wzrost mięśni". Przynajmniej bezpośrednio.


wyjasnij mi czemu biegacze na 40-800 metrow maja srednio mniej BF niz biegacze długodystansowi spalajacy znacznie wiecej energii?

Zgadza się, ale jaka jest różnica, śmiem twierdzić, że rzędu 2-3%. Kilka razy już pisałem o tym na tym forum. Wszyscy porównują ELITĘ biegaczy biegających krótkie dystanse (olimpijczycy, mistrzowie Europy, Świata) z przeciętnym maratończykiem, czyli Panem Mietkiem, który wstał od biurka i poszedł pobiec w maratonie. Jeśli się porówna ścisłą elitę najlepszych długodystansowców na Świecie, BF będzie bardzo zbliżony.
Ale oba te przypadki (zawodowi sprinterzy i elita maratończyków) są w kompletnym oderwaniu od nas (plany treningowe, tryb życia, wspomaganie itp.), więc dywagacje na ten temat są pozbawione większego sensu. Poza tym nie mówimy o schodzeniu do ekstremalnie niskich poziomów BF, tylko trzymaniu w miarę przyzwoitego poziomu tkanki tłuszczowej.
To jest zdjęcie Mistrza Polski w maratonie:




A to jest aktualny Mistrz Polski na 100m:




To jak jest z tym BF?



dlaczego poczatkujacy "pakerzy" bez diety i cwiczac tylko na mase poczatkowo [czyli w okresie szybkiego naierania miesa] pala mniej wiecej tyle tłuszczu ile miesa nabieraja?

Bo są początkujący? Działa na nich "każdy" program, "każda" dieta. Ja w pół roku zrobiłem -naście kg (oczywiście nie suche, ale sporo mięśnia było) na kiepskim planie treningowym i słabej diecie. Tylko że zaczynałem z pułapu 66kg przy 184cm wzrostu .


masz typowy problem teoretyka

Nie żebym się czepiał, ale patrząc od strony empirycznej, to chyba miałem okazję zejść do niższego BF niż Ty. A robiłem to i na interwałach, i na samym cardio. Na diecie LC i zbilansowanej.


skoro Morales mocno tnie wegle to morderstwem metabolizmu byloby biegac długodystansowo

Skoro mocno tnie węgle, PRAWIDŁOWE wykonanie tabaty czy też HIIT jest mało prawdopodobne i piszą o tym nawet zwolennicy tych treningów.

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2010-01-07 15:18:49

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1299
Patrząc Wodyn na Ciebie.

to o redukcji g***o wiesz.

Bo wyglądasz fatalnie. Jak na osobę z tak wiekim stażem treningowym. Ach i Och .

Jest to moja opinia. I prosze nie rób mi tu wywodu o tym, ze Ty trenujesz siłowo. Bo Te Twoje super osiągi to nawet nie są poprawne technicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Radosuaf poczytaj se Charlesa Poliquina,

Rrrobert bardzo najwyrazniej pobierznie oceniasz ludzi, mam calkiem przyzwoite wyniki poprawne technicznie tylko o nich nie chcesz wspomnieć albo po prostu o nich nie wiesz

nie wiesz w sumie jak obecnie wygladam, ale mniejsza z tym

nie robie redukcji nie robilem i robic nie bede, wiedziec o niej musze tyle ze jest g@wno warta w sporcie

rekompozycje za to znam zayebiscie i wielu podopiecznych rekomponowałem


skoro masz tak odrealnione opinie to mnie nie obchodzą
miłego spamowania
ale w innym dziale bo tutaj nie pozwole

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2010-01-07 16:38:25

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Plan Treningowy do Oceny /4m/ Bez chamstwa prosze ;c

Następny temat

Jaś prosi o ocenę planu :)

WHEY premium