SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Monohydrat, czy Fosforan-do Pana Ambroziaka

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam nadzieję, że pamięta Pan jeszcze czasy, gdy pracował Pan dla firmy MLO Polska. Napisał Pan wtedy artykuł, w którym udowadniał Pan, posiłkując się naukowymi doniesieniami, wyższą skuteczność działania fosforanu kreatyny nad monohydratem.
W związku z tym mam pytanie: czy pisał Pan to tylko dlatego, że za to Panu płacono, czy też rzeczywiście fosforan jest bardziej skuteczny, a jeżeli tak, to czemu tylko firmy MLO jest na naszym rynku?
A może po prostu zmienił Pan zdanie, co byłoby niebezpiecznym zjawiskiem, bo za X lat, gdy na przykład zacznie Pan pracę dla firmy Y, okaże się, że np. Ryboza, ALC, HMB, czy inne produkty firmy OLIMP, które Pan teraz chwali m.in. na łamach ogólnopolskich magazynów kulturystycznych, nie są wcale takie cudowne....
Za odpowiedź z góry dziękuję.


Centurion
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Borsuk - już jest HMB w kapsach - łatwiej wchodzi!
Co do Neotonu. Działa podobnie, jak doustna kreatyna. W kulturystyce nie ma sensu go stosować, bo to jest bardzo kłopotliwe. Neoton stosowany jest w tzw. sporcie wysokokwalifikowanym, np. przez kolaży podczas wyścigów etapowych. Przy takich wysiłkach preparaty doustne nie nadążają wysycać tkanek - podłącza się, więc kolesia na noc pod kroplówkę i rano jest, "jak nowy".


S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2561 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14340
Centurion ..wiem ,ze pytanie nie jest do mnie ale wiem roownierz od poczatku istnienia fosforanu kreatyny ,ze był to beznadziejny pomysł..bardziej nastawiony na efekciarstwo w postaci wypiekoow na twarzy,ktoore miało sprawiac wrazenie mocnego kopa..)choc nie twierdze ,ze zamysł był niesłuszny...ale niestety w praktyce klapa:((

w skali 0-10
monohydrat-8
fosfo..-3-4


pozdro
bigger

biger

bigger tm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3448 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57050
W koncu jednak ktos zadal to pytanie.

Bigger - dla Ciebie klapa, a dla naszej znakomitosci (S.A.) nie zupelnie - wszystko dzieki zjawisku - jak to nazawal niegdys pan Slawek - biernej dyfuzji. Oj nie chcialbym byc teraz na miejscu pana Slawka - pewnie przyjdzie prostowac dawne artykuly dla MLO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Panowie, tylko idiota i komunista nie zmienia zdania, pod naciskiem rzeczowych argumentów. Wtedy pisałem inaczej, a teraz Wam mówię: fosforan jest do d..y. Dla czego, wyjaśniłem, przed chwilą, wyżej, w temacie pod tym samym tytułem.
Teraz powiem, dla czego zmieniłem zdanie.
Artykuł o fosforanie pisałem, jak dobrze pamiętam, jakieś 6 lat temu. Opierałem się w nim na badaniach włoskich, z przełomu lat 80-tych i 90-tych. W nauce, 12 lat, to kosmos... Aktualne badania zdezawuowały przydatność doustnej fosfokreatyny, chociaż dożylna okazala się znakomitym lekiem kardiologicznym.
A propos biernej dyfuzji. W efekcie tego mechanizmu wchłania się zaledwie (co udowodniły późniejsze badania), nie więcej, jak 10 procent przyjętej doustnie dawki fosfokreatyny, zaś z monohydratu kilkadziesiąt, a z cytrynianu i pirogronianu, prawie sto. Jak również pokazały dalsze badania, z owych 10 procent, do komórek miśniowych przenika jedynie kilka procent, resztę, albo wykorzystują komorki krwi, albo, w kompleksach z tokoferolami, wiążą błony komórkowe.

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Ciekawi mnie co będzie za kolejne 12 lat? Moze jakieś przypuszczenia...?




Doradca w dziale "Trening"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Żeby się tylko nie okazało (nawet nie za 12, ale powiedzmy za 2 lata), że produkty OLIMPu, o których się Pan Ambroziak tak ciepło teraz wypowiada, też są do d..y!

Centurion
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2561 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14340
Centurion....to raczej nie jest kwestia firm a samego zwiazkoo..pokaz mi choc jedna firme oproocz mlo .ktoora sprzedaje fosforan?teoretycznie zwiazek ten przez ok 8 lat funkcjonowania na rynku powinni miec wszyscy w swej ofercie ...tak jednak nie jest .....poprostu -"miliony chinczykoow sie nie mylą":)-co dowodzi faktycznie ,ze fosforan jest kaszaną

pozdro
bigger



biger

bigger tm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3448 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57050
Bigger - mysle, ze podobny zarzut mozna by postawic Rybozie - prepart ten tez jest znany nie od dzis, a jak malo amerykanskich firm ma go w swojej ofercie !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2561 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14340
spice ryboza jest znana od 4 lat ...jest to tak drogi suplement (patrz>kaizen),ze mało ktoorej z firm amerykanskich oplaca sie go sprzedawac..pozatym wiesz w usa pooki niezmieni sie wielki boom na ph(na ktoorych zapewne firmy maja niezłe bicia) ..mało ktoore suplementy beda miały racje bytoo...to tak jakbys moogł sobie kupic kox legalnie i obok by stała kreatyna....odpowiesz ze kupiłbys kreatyne ..bo jestes uswiadomiony itd....tylko pamietaj ze to co jest legalne i bez recepty ludzie traktooja jako boołka z masłem(a faktycznie tak niejest)
Mysle ze i takie podejscie w usa sie zmieni poniewaz wiem ,iz niektoore z firm wycofooja sie szybciutko z ph oraz twardych termogenikoow opartych na efedrynie.......pewnie w obawie przed czyms???????
dlatego niewarto przytaczac poroownan z rynkoow amerykanskich ...chyba ze w odniesieniu tylko i wyłacznie co do odzywek białkowych i gaineroowtakie jest moje zdanie

codo rybozy....hmmm....to ona naprawde działa a fosforan ......tylko w jakims promilu zakresu w,ktoorym miał sie sprawdzac.

pozdro
bigger

biger

bigger tm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3448 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57050
No faktycznie - o tym nie pomyslalem

Smuca mnie tylko opinie ludzi (w dziale Suplementacja) ktorzy maja juz za soba cykl z Rybozy i Kreatyny i oceniaja jego skutecznosc na rowni z cyklem Glukoza + Kreatyna ... Czyli jak mam to rozumiec - czyzby problem znow tkwil w dawkch !?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 944 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13474
Centurion przesadzasz. Czy nie masz coś wspólnego z dso ?
Coś mi się zdaje

Spice ryboza działa. Tylko nie spodziewaj się cudów to nie koxy.
Prawdziwe efekty odczujesz jak weżmiesz ok 10g dziennie rybozy.
Większe dawki to i wcześniej odczujesz efekty.
Minusem tego są koszty.

To prawda, że w Usa to mówi się prawie tylko o ph, eca.
Średnio na 10 postów 7 dotyczy nowych ph (1-AD,1-T).

pac-man ... nie pag-man

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Io sono Pac-man ... non Pag-man, Io uccido per soldi !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Monohydrat, czy Fosforan-do P. Ambroziaka

Następny temat

Do S. Ambroziaka ws. TriCreatine Malate

WHEY premium