SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Monia.W.B 2013 s.52

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 61489

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1969 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21746
Ginekolog przepisał mi hormony (Cilest), bo uznał, że piewsze (Cyprest) które dostałam stosuje się do roku. Po po drugich tabletkach czułam się okropnie, wkurzona, spuchnięta.. rzuciłam je. Nie brałam tabletek przez 3 miesiące (?- może 4) i w tym czasie nie miałam miesiączki. Poszłam do drugiego ginekologa, który podszedł do badania tak jak profesjonalista, bo poprzedni to machnął receptę i zapytał czy wszystko ok. Wyniki miałam dobre (usg jamy brzusznej, tarczycy, cytologia). Powiedziałam o tym, że nie mam miesiączki. Stwierdził, że podleczy mnie hormonalnie i skoro pierwsze tabletki mi odpowiadały to postanowił mi je przepisać (Cyprest). Powiedział, że nigdy nie słyszał o tym, że stosuje się je do roku. Zaczęłam brać te tabletki i czułam się znów tak jak poprzednio mimo iż jakieś mazania się pojawiły. Zrezygnowałam z nich całkiem. Okresu nie mam nadal.

Wcześniej mi się to nie zdarzyło, bo w sumie może 1,5 - 2 lata brałam hormony. Od momentu kiedy wzięłam Cilest i go rzuciłam nie miałam okresu.

http://www.sfd.pl/Monia.W.B/dziennik/Podsumowanie_str._38-t843554-s52.html

Walk like you have three men walking behind you.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć Monia!

Dorzucę swoje trzy grosze w temacie. Może warto, żebyś zrobiła badania hormonalne, przede wszystkim FSH i LH, żeby wykluczyć problemy z przysadką?

A z przyjemniejszych tematów, bardzo ładna przemiana i fajna sylwetka :) Będę wpadać. Jestem ciekawa, jaki plan po rege.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ano, fajnie by było, gdybyś badania zrobiła

I jeszcze mi powiedz, jak długo u Ciebie trwały przygody z dietami ze skandaliczną ilością tłuszczu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Mnie tylko zastanawia jedno - na jakiej podstawie lekarz przepisuje hormony, na których (uwaga! absurd) się nie zna po pełne badania hormonalne trzeba iść do endokrynologa, bo ginekolog nawet wyników dobrze nie przeczyta i jakim prawem oni mogą przepisywać hormony

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1969 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21746
lejdiG dzięki. Przeczytałam coś na ten temat i brzmi poważnie.

Martucca jak tylko przyjadę do Polski pójdę do lekarza. FSH i LH do endokrynologa jak Ann napisała, racja? Ciekawa jestem jak będzie z przyjęciami. Czy będę musiała długo czekać na wyniki i w ogóle badanie.
Jeżeli chodzi o dietę to trwało to długo.. 2-3 lata. Początkowo w ogóle całkiem się głodziłam. Z czasem zaczęłam jeść więcej i tak zostało do momentu przygody z sfd. No i tłuszczu unikałam jak ognia. Nabawiłam się anemii, sina skóra, podkrążone oczy. Katastrofa.

Ann szkoda gadać. Wystarczyło napisać na kartce nazwę tabletek hormonalnych, a na drugi dzień recepta była do odebrania. Nawet jeśli w kartotece miałabyś przepisane od niego, a nagle uznałabyś, że chcesz inne - no problem.

http://www.sfd.pl/Monia.W.B/dziennik/Podsumowanie_str._38-t843554-s52.html

Walk like you have three men walking behind you.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Monia, najlepiej idź do ginekologa ze specjalnością endokrynolog. Dostaniesz od niego skierowanie np. do szpitala i tam Ci zrobią full pakiet. Nie zwlekaj - ja zwlekałam pół roku i walczę teraz o zdrowie. Buźka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Na wizyty do endo czeka się strasznie długo może jakiś prywatny, współpracujący z NFZ? ja w prywatnej przychodni mam terminy 1-1,5 miesiąca

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Póki nie będziesz dokładnie wiedziała, co jest na rzeczy z hormonami, nie ma co się bawić w suplementację Możemy z rozkładem BWT kombinować. Jaki miałaś ostatnio?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1969 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21746
2000 kcal BTW 130/65-70/220

Wcześniej napisałam, że chciałabym zrobić małe cięcie, bo na tym bilansie przybyło mi mięsa ale czuję się taka zlana i ociężała. Nie jestem pewna czy mnie dobrze zrozumiesz.

Moje zapotrzebowanie : 2271,36 kcal
Myślałam żeby zjechać o 20% ale nie wiem jaki rozkład przyjąć.

Zmieniony przez - Monia.W.B w dniu 2012-05-23 14:26:57

http://www.sfd.pl/Monia.W.B/dziennik/Podsumowanie_str._38-t843554-s52.html

Walk like you have three men walking behind you.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zostaw na razie 2000kcal, ale podnieś tłuszcz do 100g, a w to miejsce obetnij węgle. Jako główne źródlo białka obierz ryby dalekomorskie. W misce obowiązkowo olej kokosowy. Jedz wątróbkę (może być rybna) 1-2x w tygodniu, suplementuj o-3 3-5g dziennie.
Bolą Cię czasem stawy/kości? I piersi?

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-05-23 15:20:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spora redukcja, rozpoczęcie zdrowego trybu życia!

Następny temat

Ćwiczę i nie chudnę

WHEY premium