SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje wrazenia z treningu - SANDRO BALA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5215

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1980
Ola!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich fanow Grapplingu!!

Przesylam rowniez specjalne pozdrowienia dla Vale Tudo Polska i chlopakow z BJJ Warszawa prosto ze slonecznej Portugalii!!

...
A wiec stalo sie... Zbieralem sie dlugo, lecz postanowilem, ze dzisiaj to zrobie- moich planow nie zmienily nawet blagania dziewczyn bym poszedl z Nimi na dzisiejsza impreze dla studentow (koncert + fiesta)..
Otoz wieczorem, po zakonczeniu wykladow (gdzies po 20) prosto z Universidade Nova de Lisboa wsiadlem w autobus do Costy (Caparica) i pojechalem na sama petle by odnalezc remize Ochotniczej Strazy Pozarnej w Costa da Caparica (tuz przy plazy)..
Otoz dzisiaj po raz pierwszy poszedlem na trening BJJ !
Zostalem bardzo cieplo przyjety..

Trenuje u Brazylijczyka - Sandro Bala! Nie znam jego osiagniec, ale wszyscy mi mowili, ze podobno jest niezly! Znacie moze jego osiagniecia?

Rozgrzewka byla bardzo wyczerpujaca- jakies 35 minut- wiele cwiczen robilem po raz pierwszy- bede mial co opowiadac w Polsce :D

Potem cwiczylismy jeden uklad technik - jestem pod wrazeniem jak Sandro go opisywal, wszystko z najdrobniejszymi szczegolami- bardzo duzo uwagi poswiecal prawidlowemu wykonaniu kazdej fazy ruchu- ciagle cos poprawial :D
Na koniec mielismy walki przez jakies 15 minut ...

Na poczatku walczylem z Wegrem (pracuje w Costa da Caparica od 5 lat, cwiczy tu od 3)- niestety dalem sie 2krotnie nabrac i z pozycji 69 udusil mnie kimonem..
potem dostalem dziewczyne- Monique..
Nossa Senhora!- teraz wiem dlaczego w sekcjach nie chca dziewczyn.. Gorowalem nad Nia sila, ale ona strasznie sie na mnie rzucala i nie chciala klepac (mogla sie po prostu ze mna umowic po treningu ;) ).. Skonczylo sie na tym, ze podbila mi oko a podczas proby zalozenia klucza -sprzedala bombe z lokcia prosto w zeby :/

W sobote bedziemy miec jakies powazne zawody, ale przyjade tylko jako obserwator- nie cwiczylem od czerwca..
Ogolnie jestem bardzo zadowolony i nie moge doczekac sie nastepnego treningu :D


pozdrawiam!!

tchauzinho!!

iwo
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1984
pozdro Iwo!!!:)

BJJ z WWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Fajnie....pozdrowienia z Polski!

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3115 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21300
"Skonczylo sie na tym, ze podbila mi oko a podczas proby zalozenia klucza -sprzedala bombe z lokcia prosto w zeby :/" ostra panienka

to be a masterpiece ...
sweet&hot honey honey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1980
Ola!

Jesli zauwaze cos ciekawego - z pewnoscia napisze.


Na razie co moge napisac:

Trenuje regularnie i teraz juz wiem, jak to jest z ta Monique :/
Moglem sie domyslec, ze jedyna dziewczyna na treningu okaze sie dziewczyna Mestre :D

Ale np. wczoraj przyszla jakas inna dziewczyna.. Chyba byla poczatkujaca i caly trening sparowala sie wlasnie z Monique (szczerze wspolczuje :D)

..

Rozgrzewka jest tutaj zupelnie inna niz ta w Wawie :)
(ale domyslam sie, ze w kazdym klubie w Polsce rozgrzewka prowadzona jest w inny sposob)

Tutaj wykonujemy duzo cwiczen silowo-szybkosciowych (jesli moge tak to ujac). Sandro duzo czasu poswieca na poprawienie naszej szybkosci, wytrzymalosci i wzmocnienie u Nas miesni brzucha i karku (wrecz czuje jak rosnie :D )
Cwiczenie wyglada nastepujaco:
Lezac (zupelnie jak do brzuszkow - zgieci w luk z podkurczonymi lekko nogami, z rekoma skrzyzowanymi na piersi, trzymajac sie za kimono) staramy sie dotknac podbrodkiem swojej piersi (po 50 powtorzeniu mam problemy z ruszaniem zuchwa :D)
Potem (bez odpoczynku) lezac w tej samej pozycji wykonujemy ruchy glowa na boki (rowniez 50 na strone - wyglada to jakbysmy chcieli dotknac policzkami kazdego z barkow).

Dzisiaj po raz pierwszy mialem okazje sparowac sie z czarnym pasem - trenowalem z Sandro. Jest, jak mowil potem, zadowolony z postepow jakie robie :)
Na dokladke:D, na koniec dostalem jeszcze Wegra z purpura i Portugalczyka z niebieskim pasem (bylo ciezko -troche schudlem tutaj i waze jakies 60 kilo :D)

Ostatnia ciekawa rzecz, ktora podchwycilem - cos zwiazanego z Polska.
Gdy Sandro sparowal, czas liczyl jeden z niebieskich pasow... Oczywiscie sie zagadal :D.. I na koniec treningu zrobilismy mu "corredor de polones"("polski korytarz")
Gosc musial przebiec bez koszulki miedzy nami (ustawieni bylismy w 2 kolumny, ktore tworzyly sowisty korytarz)-podczas gdy my, majac pasy w dloniach - bilismy go jak najmocniej umielismy (zalecenia Sandro - "jak Polacy Hitlera" :D)
.. Bolalo...Od samego patrzenia..

szacun

iwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
sog za ciekawe sprawozdanie i ścieżke zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Hehe no wypas, też rzucam soga.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10472 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80831
a co ty tam studiujesz ze z ciekawosci zapytam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1980
Studiuje Nauki Polityczne i Stosunki Miedzynarodowe na Universidade Nova de Lisboa..
Zeby uprzedzic pytanka :D
Wyjechalem dzieki programowi Erasmus i tak, wszystkie przedmioty mam po portugalsku :)

szacun
iwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 940
ciekawe.odnosnie cwiczenia miesni karku musze wprowadzic je na "bardzo powaznie"doo swego treningu.walczylem z przemkiem KORPACKIM izauarzylem jak wazne sa to miesnie w jakim kolwiek grapplingu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
SOG za sprawozdanie. Widze, ze "szpalery" robia kariere na calym swiecie

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy np. kick lub tajski pomoźe mi spalic tkanke tluszczowa?

Następny temat

Czy to bardzo niebezpieczne?

WHEY premium