SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja redukcja 2400 kcal

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3419

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

Mężczyzna

Cel

Spadek masy ciała, strata tkanki tłuszczowej

Waga

84

Wzrost

169

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

35%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uczelnia. Trenuję zazwyczaj wieczorami. Wstaję ok. 7 rano, kładę się ok. 23.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Gryf duży, mały, ciężary do ok. 75kg, ławeczka prosta, drążek, rowerek stacjonarny

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Brak wcześniejszych diet

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stan zdrowia bardzo dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

BCAA, białko SFD
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 511
Wiek : 20
Płeć: Męzczyzna
Waga : 84
Wzrost : 169
Obwód klatki : 107
Obwód ramienia : -
Obwód talii : 110
Obwód uda :-
Obwód łydki : -
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej :35%
Aktywność w ciągu dnia : uczelnia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, 2x HIIT
Odżywianie : 5 posiłków dziennie, zdrowych
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia : bdb
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, rowerek stacjonarny (w domu)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : BCAA, białko SFD
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : brak

WSKAŹNIK BMR
1932 kcal

ABY UTRZYMAĆ WAGĘ
2995 kcal

Mój plan to redukcja tkanki tłuszczowej, tu mój przykładowy dzień jeśli chodzi o jadłospis. Kalorie wydają się okej, makro się zgadza. Pytanie czy produkty są okej i czym mogę zastąpić poszczególne posiłki, jestem mało kreatywny, nie mam kompletnie pomysłów co może być zamiennikiem. Wiem, że białko na białko itp, jednak gorzej w praktyce. Proszę o opinie, rady, błędy :)

ps. w planie zapomniałem ująć takich rzeczy jak olej kokosowy, stąd mniej kalorii i tłuszczów w planie, ale reszta się zgadza





Zmieniony przez - jasiu155 w dniu 2019-04-04 21:33:27
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6262 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Trening daj do oceny w odpowiednim dziale:

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 624 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2369
Zacznij od tego co założyłeś. Z czasem ucz się rotowania produktami, buduj swoje posiłki na nowe sposoby.

Nikt od razu nie jest wirtuozem kuchni, dlatego warto zacząć od podstaw, prawidłowego makro i wdrażania nowości z czasem. Sam wiem po sobie jak zaczynałem że dieta ograniczała się do minimum ;)

Jak szukasz inspiracji wpadaj na mój dziennik żywieniowy tam wrzucam sporo przepisów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 511
Super, dzięki! A jeśli chodzi o makro, kcal i "jakość" posiłków jest w miarę spoko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 888 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8496
Jest wporzadku, jeśli 3000 to twoje zero to najlepiej by było zacząć od 2700. Jakbyś dał 1gr tłuszczy na kg mc to akurat Ci tyle wyjdzie gdzieś, najlepiej doloz tyle tłuszczy żeby było 2600-2700 ale pozatym nie ma się do czego przyczepić, widać że przeczytałeś ze zrozumieniem podwieszone tematy :)



Zmieniony przez - daniel98765 w dniu 2019-04-05 02:31:39

Zmieniony przez - daniel98765 w dniu 2019-04-05 02:33:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33052 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Podbij tłuszcze do 1g i za dużo ryb masz w tym zrzucie - jak już wyżej napisne naucz się zamieniać produkty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 511
Dodaje kolejny dzień do oceny (jadłospis). Jest to dzień treningowy na siłowni (FBW).





Zmieniony przez - jasiu155 w dniu 2019-04-05 19:57:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 888 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8496
ujdzie, sosy staraj sie robic sam zamiast z torebki. i jesli chodzi o kolacje to zamiast tej puszki moglbys wrzucic normalna wedzona makrele ale ogolnie moze byc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 511
Robię sam, ale nie mogłem znaleźć zwykłej przyprawy curry i składników do niej, więc wrzuciłem taką, bo kcal te same, ale robię sam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 888 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 8496
Jak tak to wporzadku, najważniejsze żebys bazowal na produktach nie przetworzonych, ja też wcześniej jadłem gotowe sosy, surówki ale redukcja nie szła tak jakbym tego chciał ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6191
Za dużo tłuszczy w posiłku 3 i 5 (przed snem nie ma co spożywać za dużo tłuszczy bo spowalnia to proces trawienia i zamiast organizm odpoczywać to zajmuję się rozkładaniem pożywienia. W pierwszym posiłku dodał bym więcej białka żeby dostać od razu kopa do regeneracji mięśni. I przy redukcji nie spożywał bym śmietany i serka wiejskiego ! :) A jeśli już musisz to sporadycznie. Nabił max 2-3 razy w tyg w godzinach rannych najlepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 96 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6191
W pierwszej opcji posiłek 5 nie ma białka. Jako alternatywę do ryb wrzuć sobie np. indyka np.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Własny plan redukcji do oceny

Następny temat

Reverse diet-jak zaplanować

WHEY premium