SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja przygoda z siłownia :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1209

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25
Witam, dopiero zaczynam swoją przygodę z siłownią i zaczyna mi się to podobać, zauwazyłem że mam lepszy nastrój i samopoczucie. Ćwiczę już od 2 tygodni, wyczytałem w internecie zeby na początku ćwiczyć wszystko by rozruszać mięśnie i tak też właśnie czynie. Za dwa tygodnie zamierzam ćwiczyć na siłe i zrobiłem sobie taki plan:

Poniedziałek - Klatka piersiowa

Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej i skośnych
Wyciskanie sztangielek na ławce płaskiej i skośnych (głową do góry)
Rozpiętki na ławce płaskiej i skośnej (głową do góry)
Przenoszenie sztangielki zza głowy w poprzek ławeczki poziomej
Rozpiętki na maszynie
Wyciskanie poziome w siadzie na maszynie


Wtorek - Barki

Wyciskanie sztangielek
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Wyciskanie sztangi zza głowy
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do klatki piersiowej

Środa - Plecy

Podciąganie na drążku w szerokim chwycie i normalnym
Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim
Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem
Podciąganie stangielek/ sztangi w leżeniu na ławeczce płaskiej i skośnej (głową do góry)
Przenoszenie sztangi/sztangielek zza głowy na ławeczce poziomej

Czwartek - Bicepsy

Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku
Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej
Uginanie ramion ze sztangą stojąc nachwytem i podchwytem
Wyciskanie sztangielki/sztangielek lub sztangi leżąc lub w siadzie prostym
Pompki na uchwytach

Piątek - Brzuch

Unoszenie nóg w zwisie na drążku
Unoszenie nóg w podporze
Skłony tułowia z linka wyciągu klęcząc
Skręty tułowia

Sobota - Nogi

Przysiady ze sztangą na barkach
Przysiady wykroczne (krok do przodu)
Wypychanie na suwnicy
Wysoki step ze sztangą
Uginanie nóg w leżeniu

Wszystko w małymi ciężarami a w dużych seriach. Zamierzam tak ćwiczyć przez miesiąc, dopiero potem zrobie sobie trening na mase.

Czy to dobry trening sobie zrobiłem na początek? Mam 183cm wzrostu i 86kg wagi :)

Tylko jest jeden problem, bo na jednej stronie pisze by nie robić na początku rozpiętek a na drugiej by je robić, tak samo z dieta na jednej stronie pisze by jeść 5 posiłków dziennie ale omijać weglowodany a na drugiej pisze by jeść dużo węglowodanów, ogłupieć idzie. :)

Chciałem jeszcze się dowiedzieć jaka odżywka by była dobra na początek, kiedyś piłem dużo piwa i mam troche brzucha chciałbym jakąś odżywke która by mi pomogła w budowaniu mięśni i zrzuceniu zbednego tluszczu z brzucha.

Dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi i pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 446 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20352
jak dajesz rade robić ten trening to znaczy że sie op*****lasz i nie jest w tym nic z treningu siłowego (za małe ciężary, za lekki wysiłek, za dużo serii, za dużo powtórzeń, zła kolejność np. biceps po plecach)

węglowadany tylko rano, a w dni treningowe we wszystkich posiołkach przed treningiem i w pierwszym posiłku po treningu (o ile nie masz fizycznej pracy czy innych sportów).

Zmieniony przez - flash616 w dniu 2014-07-13 10:26:01

Zmieniony przez - flash616 w dniu 2014-07-13 10:29:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25
Za małe ciężary to może nie, nie bede sie przeca bawił w klocki, ostatnie serie robie tak na styk i padam. :D Ale dobrze myśle by na początek był dobry trening siłowy żeby mieć siłe potem na dzwiganie ciężarów powiedzmy w treningu na mase? A mógłby mi ktoś pomóc ułożyć taki plan zeby było dobry, byłbym wdzięczny :)

Zmieniony przez - Osmium w dniu 2014-07-13 12:23:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 409
Z tego co słyszałem tu planów nie układają trzeba sobie radzić samemu co najwyżej dać od oceny a oni ci poprawią :P Chyba że masz $ to inna sprawa :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Plany są już ułożone, naście albo dziesiątki w podwieszonych tylko trzeba chcieć ruszyć dupsko i coś przeczytać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szóstka Weidera

Następny temat

[FBW] Ocena, pytania

WHEY premium