SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja praca nad ciałem i charakterem

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 108
Dzień dobry wszystkim.

Dołączam, aby w Waszym gronie walczyć ze słabościami i ograniczeniami swojego ciała oraz charakteru. Proszę o ocenę, czy przy podanych warunkach taka dieta i taki trening faktycznie będą dobrym początkiem drogi do (również podanego niżej) celu.

DANE PODSTAWOWE

Nick: prj2501
Wiek: 28 lat
Nieprzerwany (całkowity) staż treningowy: 0, żywię głęboką niechęć do wszelkich aerobów poza spacerem/marszem i pływaniem; dzisiaj po raz pierwszy wykonam wersję A treningu początkującej lady i ten właśnie trening zamierzam kontynuować, posiłkując się filmikami instruktażowymi z https://www.youtube.com/user/PoTreningupl/videos

PARAMETRY OBWODÓW

Waga ciała: 71 kg
Wzrost: 171 cm
Obwód ramienia: 30 cm
Obwód łydki: 39 cm
Obwód uda: 64 cm
Obwód bioder: 108 cm
Obwód na wysokości pępka: 102 cm
Obwód talii: 82 cm
Obwód klatki piersiowej: 94 cm

CEL

Co chcesz osiągnąć poprzez dietę i trening? Ćwiczyć silną wolę i systematyczność. Podnieść kondycję, rozbudować mięśnie, wyrzeźbić sylwetkę. Aktualnie jedyne wyraźnie zarysowane mięśnie to te na łydkach; skutek dość częstych, minimum godzinnych spacerów w tempie 6-7 km/h. Brzuch, pośladki oraz uda są masywne i otłuszczone, ręce natomiast - chude.

STAN ZDROWIA

Choroby przewlekłe: brak
Przebyte kontuzje: złamane palce (raz dłoni, raz stopy)
Wady postawy: skolioza
Alergie: brak
Problemy zdrowotne niewiadomego pochodzenia: brak
Czy regularnie miesiączkujesz? tak
Czy przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne? nie
Czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza? nie

PYTANIA DODATKOWE

Czy stosujesz suplementy? nie
Czy stosowałaś do tej pory jakieś diety? MŻ, gdy dwukrotnie orientowałam się, że przez uleganie słodkiemu i tłustemu jedzeniu mam już nadwagę

DIETA

Jak wygląda Twoje odżywianie obecnie? Od dwóch tygodni 1200-1400 kcal, dominują: płatki owsiane, kasza jaglana, kefiry, jogurty naturalne, mleko 1,5%, sery (poza żółtym i feta), rodzynki, szpinak, czosnek, czerwona herbata (ogólnie dużo płynów)
Czy przy obecnej diecie chudniesz / utrzymujesz wagę / tyjesz? powoli chudnę

SPRZĘT

Profesjonalna siłownia: nie (mam w domu dostęp do ławeczki poziomej, hantli i obciążenia)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6517 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Witaj

Wrzuć zrzuty tej diety z dziennika na potreningu.pl

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 108
Dzięki za odzew. Załączam zrzut posiłków z dnia wczorajszego.





Zmieniony przez - prj2501 w dniu 2015-08-07 14:56:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, kibicuję. Bardzo niskie tłuszcze, wszystkie właściwie z kiepskich źródeł. Poza tym skaczesz z węglami. 115 węgli na przedostatnim posiłku? A o 18:00 0g? Jesz tylko do 18? Jada się około dwie - godziny przed snem.

Polecam lektury "co jedzą lejdis" W linkach podwieszonych. Tam jest fajnie rozpisane z jakiś źródeł białka/ tłuszczy oraz węgli warto korzystać w ciągu dnia. Poza tym apropo białka, właściwie z tych wartościowych pochodzą u Ciebie tylko z jaj. Ryb, owoców morza, mięsa, strączków nie jadasz ? Warzyw poza strączkami oraz korzeniowymi, nie wlicza się w bilans.
To tak ode mnie. Będę zaglądać :) Powodzenia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Nie widze w ankiecie, jestes wege? Ok, wywal ten syrop odrazu do kosza. Sam cukier. Przeczytaj dwa pierwsze skladniki. Generalnie kazdy posilek zle skoponowany, a calosc hmmm... calosc do przerobienia. Z tego calego menu zostawilabym jajka, kasze jaglana, czosnek, platki i nieco owocow. Masz problemy z jelitami skoro bierzesz Colon C?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 108
Bardzo dziękuję za porady i konstruktywną krytykę.

Odnosząc się do treści Waszych postów...

Ostatni posiłek jadam 2-3 godziny przed snem, czyli właśnie ok. 18:00-19:00 (na ogół kładę się lekko po 21:00, wstaję przed 5:00).

Syrop wywalony.

Colon C muszę jeszcze przez pewien czas zażywać z zalecenia lekarza.

Nie jestem wege "ideową", raczej "smakową" i "ekonomiczną"; dobre mięso (ryby, drób) kosztuje, a takiego ze źródeł, których dobrze nie znam, jakoś wolę nie dotykać. Przyglądałam się poleconemu przez Ciebie, nadyjka88, linkowi i rozpiskom pokroju http://www.kobietkibiegaja.pl/dieta-biegaczki/zawartosc-bialka/ - wystarczy, jeśli źródłami białka w mojej diecie będą: soczewica, fasola biała, żółty groch, tuńczyk w sosie własnym i orzeszki ziemne niesolone? Mam zbyt wysoki zły cholesterol - jajka jako źródła białka chyba powinnam ograniczać? Jeśli chodzi o tłuszcze, chciałabym się skupić głównie na orzechach i nasionach (mam w zanadrzu właśnie orzechy ziemne niesolone i migdały łuskane).

Wrzucam kolejną rozpiskę do oceny. Czuję, że jej słabym punktem jest koncentrat pomidorowy (tutaj podany Dawtona, ale korzystam z innej firmy, skład: 30% pasta pomidorowa, woda, sól); nie mam pomysłu, co mogłoby go zastąpić i 1) nie wymagać przygotowań dłuższych niż kilka minut, 2) nie kosztować miliona szekli.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Ziemne do widzenia, to nawet orzechy nie sa. Pestki to zrodlo omega 6 dzialajacych zapalnie. Nie opieraj na nich zrodla tluszczy. Co to znaczy za wysoki ldl? Cholesterol jedzony nie ma zwiazku z tym we krwi, jezeli masz cos nie halo w ciele to mozesz miec problem matabolizmu cholesterolu generalnie i jajka i maslo nie maja z tym nic wspolnego. Nie chce byc ciekawska, ale Colon c to jak zaparcia sa chyba. Jezeli cos jest nie tak z jelitami to prawdobodobnie sa one nieszczelne wiec lektyny ze straczkow sprawe moga pogorszyc.Czerwonego miesa nie lubisz? Zadnego? Tunczyk i ryby z puszki i zawalisz pieknie sie metalami ciezkimi i tym czym rybka od puszeczki nasiaknie przez rok przydatnosci do spozycia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Za duzo nabialu (serio Bakoma to nie produkuje nabialu prawdziwego to bialy yyy klej, zawiesina), za duzo suszonych owocow, samotny banan to nie posilek, wrzut 90g ww bez oslony tluszczowej to skoks insuliny pod niebiosa ...najmniejszy problem w tym menu to...rzeczony koncentrat. Tluszcze o polowe za niskie. I to co juz jest to z kiepskiego zrodla.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 1033 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8791
Malo kalorii.....ja bym oszalala jedzac tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 1033 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8791
A tak w ogole to witamy na pokladzie.Ja te
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 1033 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 8791
ja tez bede kibisowac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w suplementach :)

Następny temat

20kg do Wesela. Czas Start !

WHEY premium