SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja historia z siłownią.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 230
Witam. Na tym forum jestem nowy, więc wszelkie błędy proszę mi wybaczyć.

Więc tak, mam 15 lat, waże ok. 64 kg, wzrost to 173-175 cm. Na siłownię zacząłem chodzić ok. 2 miesiące temu, więc jestem raczej początkującym. Mój plan to:

Pon.
Klatka, biceps

Wt.
Przerwa

Śr.
Plecy, triceps

Czw.
Przerwa

Pt.
Barki,kapturki
(w każdy dzień na siłowni robię przedramiona i brzuch)

Nie stosuję żadnych odżywek, koksów itd. Po siłowni łatwo przyswajalne węglowodany - bananek.

Pierwsze pyt. grzmi czy plan jako taki mam dobry. Taki plan doradził mi mój wujek co z nim chodzę na siłkę.
Drugie pyt. to różnego rodzaju odżywki typu. Gainer mógłbym stosować po 2-3 miesiącach ćwiczeń.
Trzecie pytanie.. To tak mnie przeraziło że w piątek ćwiczyć nie mogłem :P Słyszałem że jak ćwiczę barki, to mogę nie urosnąć. Prawda to?
Ostatnie pytanie. Chciałbym żebyście mi doradzili co mógłbym jeść :D Nie chodzi mo o dietę na cały tydzień bo i tak do niej nie będę się stosował :P Chodzi mi że np. po siłowni ryż z jogurtem. Coś na mięśnie. Białka itd :D

P.S.

Jeżeli jest to zły dział, to przepraszam ale jak wspomniałem jestem tu nowy :P. Oczywiście nie usprawiedliwia mnie ten fakt, ale nie jestem jeszcze obeznany w tym forum.

Pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15

Waga: 64

Wzrost: 173-175 cm

Cel treningowy: Siła, wygląd

Staż treningowy na słowni: 2-3 miesiące

Uprawiane inne sporty: Biegi, piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Atlas, hantle, sztanga

Dieta: Banany sporadycznie ryż.

Przeciwskaznania medyczne: Żadne

Zażywane suplementy: Żadne

Zmieniony przez - Gemboj13 w dniu 2010-11-27 23:39:47

Zmieniony przez - Gemboj13 w dniu 2010-11-27 23:40:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2224
A ja mam piate pytanie gdzie masz trening nog?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
1. A gdzie nogi?
2. Wszystko ale po co? Zobacz jak wyglądają diety Odżywki mają być uzupełnieniem.
3. NIE PRAWDA!
4. Dział odżywianie

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 588 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2176
nie rób po każdym treningu przedramion. ok możesz robić brzuch i dodać łydki, przedramiona robisz jak robisz bica... w tej sytuacji poleca sie fbw ale ja polecam split 2x. polecam:

https://www.sfd.pl/[art]_Split_-_partia_2x/tydzien._Dla_początkujących_i_nie_tylko...-t414311.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 230
Dzięki za odp. ale ostatniego posta nie za bardzo zrozumiałem. Tzn. to co napisał buryburek. Co to split, fbw :D Proszę żebyście mi to wytłumaczyli.

I co polecacie na nogi?
Tzn. jakie ćwiczenia :D Na atlasie są (chyba) 2 ćwiczenia na nogi. Ja na siłowni mam taki żółty, spory atlas. Raczej znany :P Starczą takie ćwiczenia?

"Gdy czytałem art. co wysłał mi buryburek zaciekawił mnie pewna wypowiedź:

A - klatka + barki + tricepsy
B - nogi + plecy + bicepsy.

Dlaczego takie połączenie? Chodzi o to, że podczas jednego treningu ćwiczymy mięsnie które ze sobą współpracują.

W przypadku zestawu A: zaczynamy od klatki. Podczas ćwiczenia tej grupy mięśniowej pracują także barki no i w dużym stopniu tricepsy. Po klatce "robimy" barki - mamy już je wstępnie zmęczone po poprzedniej partii (mięśniach klatki piersiowej), no i nadal pracują mocno tricepsy. Dzięki temu na końcu treningu "dobijamy" trójgłowe i kończymy trening."

Czyli dobrze by było jakbym najpierw troche poczytał o wszystkich tych partiach mięśni jakie pracują podczas ćwiczeń i trochę pozmieniać ćwiczenia tzn. pon. wyglądałby tak

Klata-barki-Triceps.

Jak tak to byłoby zarąbiście :D W środę bym sobie nogi robił.

A i w sprawie odżywek. Mój kolega po roku czasu chodzenia na siłownie widział efekty. Ale gdy zaczął brać Gainera po pół roku był 2-3 razy taki jak po roku ćwiczeń "bez niczego".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki plan??na mase.

Następny temat

plan treningowy do oceny - fbw 15/10/5

WHEY premium