SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mocny plan na kondycję, serducho (właściwie to do oceny)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 813

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Witam ponownie!

Jakieś czas temu pytałem się o plany na siłę i wytrzymałość mięśni, które samemu sobie wymyśliłem, wszystko było z nimi w porządku. Mam nadzieję, że tym razem też nie dam plamy.
Nie widziałem zbytnio pytań o kondycję... czyżby było to forum "anty-cardio" i jak to na filmach czasem mówią: "you went to the wrong neightbourhood motherf*cker" ? :) Tak czy innaczej...

Sprawa wygląda tak, że za jakiś czas zajmę się samą kalisteniką i w miedzy czasie chciałem wyrobić sobie super kondycję. Podobają mi się całkiem sztuki walki, koszykówka i sporty ogółem w których trzeba "mieć płuca". Nie wiem czy któregoś nie będę kiedyś uprawiał a poza tym (A NAWET SZCZEGÓLNIE MOCNO) wyszłoby mi to na zdrowie, wzmocnione serce- takie sprawy liczą się dla mnie najmocniej szczerze mówiąc.
Dlatego więc chciałem wrzucić sobie plan na trzy dni tak by mocno to wszystko rozbudować. Jakieś podstawy mam ale ogółem ma być to wyzwanie.

Planu przestrzegałbym w okresie 10-16 tygodni, później przerzuciłbym się już na HIIT dwa razy w tygodniu

DO RZECZY:

PONIEDZIAŁEK
Będzie to dzień robienia kondycji "na dłuższy dystans". Czyli tak by wytrzymać np. mecz albo pełną walkę bokserską, co kto woli. Dlatego też rozkład może się wydać nieco przydługi, ale to jedyny taki dzień.

Po kolei:
5 minut -skakanka
5 minut- PAJACYKI
5 minut szybki truchcik (nie więcej niż 12km/h)

1 minuta przerwy

5 minut- skakanka
5 minut- "MOUNTAIN CLIMBERS"
5 minut- trucht

1 minuta przerwy

5 minut - skakanka
5 minut- "BURPEES" (wolę nie szukać nazw po polsku bo są o wiele mniej poręczne)
5 minut- truht

ŚRODA
Dzień na basenie. Nie ma to jak pływanie. Dzień pół kondycyjny, pół rozwojowy tak naprawdę. Pracuję równomiernie cale ciało. Również zalecone przez ortopedę na zdrowy kręgosłup.

To będzie coś w stylu HIIT tylko zamiast czasu długości basenów.

2x długości - szybkim crawlem
1x długość - spokojna żabka ( w ramach spowolnienia)

I taki cykl powtórzyłbym 12-20 razy zależy jak się będę czuł na siłach.

PIĄTEK
Typowy HIIT- bieganie. Nic dodać nic ująć

Czyli 20 sek sprintu, 10 sekund powolnego truchtu.

Cykl powtórzyć chciałem nie 15 lecz 25-30 razy.


I koniec. Weekend, następny tydzień powtórka.
Jako iż jest to naprawdę sporo rzeczy to każdego z tych dni stosowałbym dodatkowo jakiegoś mocnego mass gainera by dowalić dodatkowych kalorii i nie spalać aż tak dużo mięśni.

Moje cele: Mieć super kondychę i zejść do 10% tłuszczu odłożonego w organizmie albo lekko poniżej, byleby nie za mało.

Proszę pamiętać, że to tylko pewien okres przejściowy, eksperyment po którym przerzucam się na trening kondycji 2 razy w tygodniu. między trzema dniami treningowymi. Ewentualnie zacznę uprawiać jakiś sport docelowy dla którego zdobyłem taka kondycję.

PYTANIA GŁÓWNE:

1. Jakieś proponowane zmiany co do PONIEDZIAŁKU? Większe przerwy, może inna kolejność?
2. Jakieś lepsze ćwiczenia kondycyjne niż mountain climbers'y bądź pajacyki?
3. Czy nie przesadzam z ilością cyklów w Piątek?

Pozdrawiam serdecznie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Na pewno tym planem poprawisz kondycje, to nie jest trudne. Ale chcesz powtórzyć 20s sprintu/ 10 truchtu 25/30 razy ? Porywasz się raczej z motyką na słońce.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
ronie220
Na pewno tym planem poprawisz kondycje, to nie jest trudne. Ale chcesz powtórzyć 20s sprintu/ 10 truchtu 25/30 razy ? Porywasz się raczej z motyką na słońce.


Masz rację. Coś czułem, że jednak przesadziłem :)

Ograniczę się raczej do zakresu takigo jak w środę czyli 12-20 cykli w zależności od moich możliwości.

Jest ciężka praca ale jest też wypluwanie sobie płuc...

Dzięki za opinie. Rozumiem, że reszta to nie cudo, ale może być?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tak.

Zapraszam również do działu crossfit. Tam w dziennikach i tematach podwieszonych znajdziesz fajne treningi kondycyjne.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 44
Dzięki. Na pewno tam zajrzę w wolnej chwili.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomocy co robić bo już kompletnie jestem zdołowany a chce ceiczyc

Następny temat

FBW do oceny

WHEY premium