SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Może do Walii lub innych krajów?

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39
Witam
Rok temu wyjechał do Walii mój kumpel (19 lat, prawy obrońca) z A-klasowego klubu. Niestety, szczerze mówiąc nie umiał dobrze grać w piłke, ale to był i jest dobry kolega. Pojechał tam z myślą o pracy. Gdy znalazł prace zaczeli rozgrywać między pracownikami mecze POLSKA - WALIA. Na jeden taki mecz przyszedł koleś z 3-ligowego klubu. Wziął mojego kumpla na sparing gdzie akurat zdobył 1 bramke. Mówił ze trenerzy byli zachwyceni i chcieli zeby został w tym klubie, ale on niestety studiuje w Polsce i nie mógł tam zostać. Więc zaproponowali mu kontrakt na 6 meczy i trenował tylko 1 w tygodniu + mecz (za ten dzień treningu płacili mu tak jakby był w pracy). Na wejście dostał oryginalną koszulke Manchesteru z jego nazwiskiem i 2 pary korków NIKE. Pokazał im także stronke swojego byłego klubu i mówi ze sie łapali za głowy, jak zobaczyli jego zdjęcie. Kolega wrócił ok. 2 tygodnie temu, koszulke i korki widziałem. Mam zamiar jechać z nim do Walii po maturze i czy nie sądzicie ze lepiej wyjechać za granice niż zostać i trenować w jakiś śmiesznych klubach? Mówił ze tam boiska treningowe to są zarąbiste a meczowe to normalnie dywaniki, inwestują poprostu w sport, a u nas w polsce co mamy? Proszę spojrzeć na ilość lig: od 1 do B-klasowej ligi, czyli razem 8 lig, z których te najniższe mają takie boiska ze na nich korzenie drzew wystają (czytałem w gazecie o tym przypadku). Nie lepiej by było zainwestować duża sume pieniędzy przede wszystkim na kształcenie młodzieży? A potem każdy narzeka ze jestesmy ostatnim zespołem na mundialu albo ze przegrywamy nie wiadomo z kim. Popatrzcie na inne zagraniczne ligi. Tam inwestują przede wszystkim w młodzież, wiele szkółek piłkarskich w których "rodzą" sie talenty i to jest podstawa. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

Zamierzam zmienić polską piłkę! | Obecnie bezrobotny

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 608
heh

wypowiem sie na temat irlandii bo sam tu gram od kilku lat...

- poziom o wiele nizszy niz w polsce !
- nie wiem od ktorej ligi sedziuje 3 sedziow, ale na wielu szczeblach jest tylko 1 sedzia ! :/
- bardzo slaba organizacja w wielu klubach tzn. brak szatni, wieczne skladki na sedziego i pranie brudow ...
- nie wiem na ile mam aktualne dane ale chyba tylko 2 lub 3 klubu maja status profesionalnych klubow (premier league), reszta to amatorzy jak w san marino. Wiec nawet w Premier League nie maja placone za mecze. Tyle ze maja dobra prace i wynagrodzenie np. u prezesa klubu u ktorego pracuja.
- tu sie gra "bij a lec" . tzn . kopie sie pilke do przodu i sie biegnie :)
- irlandczycy sa znakomicie przygotowani kondycyjnie (mimo ze pija 4x w tygodniu do zgonu)
- wsadzaja glowy tam gdzie ty nie wsadzisz nogi !
- graja prosta noga na wysokosci glowy !

Ale mimo wszystko o wiele latwiej jest sie wybic tutaj niz w Polsce.. a irlandia to takie male zaplecze PremierShip w Anglii :)

Follow me:
www.twitter.com/shamaq26
www.youtube.com/jimmydublinek
------------------------------------
sites.g00gle.com/site/sonicboomworld/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1100 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5656
Nie lepiej by było zainwestować duża sume pieniędzy przede wszystkim na kształcenie młodzieży?
Skołuj forsę to pomyślimy <yes>

"...Połowa ludzi dookoła to statyści.
Wypełniają przestrzeń nie posiadając myśli.
Myślą to co pomyśleć powinni,
oni boją się że ktoś przemyśli ich pomysły..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39
haha no to sie rozpisałes :D ale nie sądzisz ze taka jest prawda? Nie powiem ile jest złodzieji w PZPN (pewnie by sie nie doliczył). Moim zdaniem Polska będzie zawsze bardzo słabym zespołem, gdy nic nie zmienią w naszej polskiej piłce.

Zamierzam zmienić polską piłkę! | Obecnie bezrobotny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
3 liga Walijska jakoś mnie nie kręci.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 10067 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27778
od czegos trzeba zacząć

Scio me nihil scire. - Sokrates

We will never die, because we are UNITED !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2502
a placa cos za granie? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 139 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 663
3 liga walijska?? Może i płacą za granie i o wiele o lepsze niż A-klasa , ale to trochę niska liga.Argumenty są. Jednak wolałbym wyjechać tam by nauczyć się lepiej grać. Jednak jak już mówiłem to trochę niska liga. Nie sądzicie??

I'm a little taliban,
i come from the country of afganistan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 39
hmmm owszem niska liga, ale wiele osób ma marzenia zeby choć w "takiej" lidze zagrać, lepiej wyjechać (oczywiście jak ktoś ma na to pieniądze) i grać, bo zeby dostać sie do 3 polskiej ligi trzeba naprawde dobrze grać

Zamierzam zmienić polską piłkę! | Obecnie bezrobotny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3089 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 41359
bo zeby dostać sie do 3 polskiej ligi trzeba naprawde dobrze grać

Good joke!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
3 liga polska (przynajmniej grupa 3) jest lepsza niż 1 liga Walijska.

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 414 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3959
A wiec ja juz od dawna o tym myslalem zeby gdzies wyjechac do roboty a przyokazji sprobowac swoich sil w jakiejs druzynie pilkarskiej...
Prawdopodobnie za 2-3 lata wyjezdzam do Irlandi badz Angli i to co slyszalem od kumpli w tych nizszych ligach spokojnie mozna znalezc miejsce w skladzie.

Nie bój się zrobić dużego kroku, nie pokokasz przepaści dwoma małymi.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wypłata z bet 24..

Następny temat

Zidane czy Ronaldinho

WHEY premium