SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mlody jasio potrzebje waszej pomocy!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2164

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 424
Witam wszystkich serdecznie. Bardzo bym prosił was o pomoc.

Nazywam sie Adam
wzrost: 170cm
waga: 60kg
wiek: 16 lat

Nadchodzi wiosna, coraz blizej wakacje wiec bardzo chcialbym stracic troche tkanki tluszczowej ZWLASZCZA z brzucha bo w najszerszym miejscu[pod pepkiem] mam 90cm oraz nabrac troche sily.
Czytalem sporo na forum, ale póki co w głowie mam tylko bałagan. Chcialbym miec ladnie napisany
plan z cwiczeniami, ktore zajmowalały by mi okolo godziny dziennie.

Z tego co wyczytalem dieta+cwiczenia+aeroby to podstawa.


Dieta:

Pierwsze moje pytanie dotyczace diety to czy musze ukladac specialny plan zywieniowy czy wystarczy
ze slodycze zastapie owocami, cole woda itd?

I jezcze takie pytanko czy moge pic wodę z kranu? bo wydawanie 2zl dziennie na wode to troche duzo.


Cwiczenia:

Jesli chodzi o cwiczenia to do dyspozycji mam dwa hantle i kilka ciezarkow[cztery po 5kg, cztery po 2,5kg i cztery po 0,75kg]
Na brzuch planuje robic aerobiczną szostke weidera tylko nie wiem co na dolne partie.

Mam pytanko czy najpierw robic cwiczenia z hantlami, szostke weidera czy moze aeroby?
Pora o ktorej wykonuje cwiczenia jest ważna? Nieraz koncze szkole o 13:30 a nieraz o 18 wiec cieżko mi bedzie znalezc
taka sama godzine w kazdy dzień.

Aeroby:

Odrazu powiem ze nie lubie biegac ;P Mieszkam w 4-ro pietrowym bloku i bardziej odpowiada mi chociazby bieganie po schodach.
Gdzies widzialem ze 15min biegania to spalenie okolo 150 kilokalori przy 70gm wagi. Chociaz duzo mito nie mowi
bo nie wiem ile ja mam spalac ;/ Dzisiaj przetestowalem to bieganie po schodach i powiem
ze jak dla mnie byl to duzy wysilek ;P

I moje pytanko:
Jak poprawnie nalezy wykonywac to cwiczenie? Po schodach mam wchodzic normalnie czy szybszym tempem/biegiem?

Mam duza motywacje bardzo bym prosil o pomoc! Wszystkie wskazowki sie przydadza a zwlaszcza z cwiczeniami za pomoca hantli.
Z wasza pomoca bedzie mi latwiej zaczac i wtedy wytrwam do konca ale chce miec pewnosc ze wszystko dobrze robie i to sie na cos przyda.

Dzieki z gory, czekam na odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp


tam na dole masz gotowe plany. poczutaj i rob jeden z nich 3x w tyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Pierwsze co się rzuca w oczy - brak sprzętu. Musiałbyś zajrzec do działu "trening domatora" i tam poczytać i ułożyć sobie coś takiego.

Dieta - dział Odżywianie. Poczytaj troche, chociaż staraj się przestrzegać podstawowych zasad, bo wiem, że nie każdego stać na dietę.

Woda z kranu - ja osobiście takową lubie ;] Ale możesz ją zawsze przegotować i jest gitara.

Co do treningu - proponuje Ci 3x w tygodniu ćwiczyć siłowo. A6W robi się codzień więc tak być musi. Aeroby - w dni nietreningowe 2-3x w tygodniu.

Bieg po schodach? Wczoraj chyba czytałem juz o takim pomyśle - nie lubisz biegać ale po schodach byś chciał? Lepiej zainwestuj w dobre trampki i śmigaj na świerzym powietrzu!

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14164 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53932
adzik uprzedziłes mnie hee

Zmieniony przez - Helssing w dniu 2008-03-29 20:45:34

Zmieniony przez - Helssing w dniu 2008-03-29 20:45:46

"Miota nim jak szatan..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 424
Tak sobie mysle ze z tym bieganiem moglbym sie przelamac ale ile powinien trwac taki bieg i jak bardzo intensywny powinien byc?

Moglibyscie podac linki do jakis ciekawych artykulow o odzywianiu bo tego jest naprawde duzo?

Zapytam w tym temacie nie bede zakladal narazie nowego w dziale z odzywianiem ;p
-Czy platki kukurydziane na mleku sa zdrowe czy moze lepiej kanapki z serem bialym i szczypiorkiem?

-Co zdrowego mozna jesc na obiad i kolacje? za ryzem i kasza nie przepadam raczej ;p Pasztet jest zdrowy?

Jak cos mi sie przypomni bede pytal tutaj ;P
Zrobie jutro plan to dam wam do oceny.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Tak sobie mysle ze z tym bieganiem moglbym sie przelamac ale ile powinien trwac taki bieg i jak bardzo intensywny powinien byc?
na początku ok 20 minut, z czasem dokładaj...

Moglibyscie podac linki do jakis ciekawych artykulow o odzywianiu bo tego jest naprawde duzo?
własnie - tego jest duzo, w dziale odżywiania poczytaj posty podwieszone. tego nie da sie w kilku słowach opisac :)

Zapytam w tym temacie nie bede zakladal narazie nowego w dziale z odzywianiem ;p
-Czy platki kukurydziane na mleku sa zdrowe czy moze lepiej kanapki z serem bialym i szczypiorkiem?
płatki owsiane są zdrowe, kanapki - jezeli juz to ciemne pieczywo


-Co zdrowego mozna jesc na obiad i kolacje? za ryzem i kasza nie przepadam raczej ;p Pasztet jest zdrowy?
ryba, mieso. ryze sa rózne, kasze też. roznią sie smakiem wiec moze ktoras Ci zasmakuje

Jak cos mi sie przypomni bede pytal tutaj ;P
Zrobie jutro plan to dam wam do oceny.

Pozdrawiam

Pozdro, czekam za planem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 424
Hmmm adzik napisal, że trening silowy powinienem robic 3 razy w tygodniu a w pozostale 2-3dni aeroby ale w atlasie wyczytalem cos takiego:

Trening na rzeźbę-tutaj zalecana jest większa liczba treningów(nawet do 6 tygodniowo)-każdą grupę mięśniową
trenujemy nawet 2 razy w tygodniu. Treningi krótkie,
bardzo intensywne(przerwy pomiędzy seriami zmniejszamy do 60-30 sekund) z dużą różnorodnością ćwiczeń

Wiec sam nie wiem co mam robic w poniedzialek co we wtorek itd ;/
Prosze o dalsze porady jak ulozyc ten plan treningowy ;/
Chcialbym zaczac cwiczyc ale bez waszej pomocy to nie mozliwe..

a6w + aeroby + lekka dieta wystarcza zeby stracic sadelko z brzcha oraz oponke czy msze robic jeszcze jakis dodatkowe cwiczenia? Moze cos na dolne partie bo slyszalem ze a6w dziala slabo na dolne.

Zmieniony przez - caprion w dniu 2008-03-30 12:05:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 424
To jak ma ten moj plan wygladac? :(

Powiedzmy
pon aeroby + a6w
wt. klata i barki + a6w
sr. aeroby + a6w
czw. biceps + triceps + a6w
pia. aeroby + a6w
sob. plecy + nogi + a6w
niedz. wolne

Czem nikt mi nie chce pomoc? nie wiem czym sie kierowac ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 396 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2808
caprion zauwaz ze jestes poczatkujący wiec to nie dla Ciebie... Twoje miesnie by sie nie zdazyly regenerowac... 3 razy w tygodniu wystarczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 424
ok rozumiem. Czyli jak powinienem cwiczyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Powiedzmy
pon aeroby + a6w ok
wt. klata i barki + a6w FBW + a6w
sr. aeroby + a6w ok, chociaż na początek polecałbym ten dzien także dać wolnym od ćwiczen i zostawic tylko a6w
czw. biceps + triceps + a6w FBW + a6w
pia. aeroby + a6w ok
sob. plecy + nogi + a6w FBW + a6w
niedz. wolne ok

Tak bym Ci to proponował rozłożyć. Musisz i ćwiczyć, i odpoczywać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 424
Widze ze w niektorych miejscach dodales FBW czyli jakies cwiczenia mam tam dolozyc? Ten trening FBW jest jakis dziwny ;p jakies sesje czy cos nie za bardzo to rozumiem. Jesli we wtorek mam klate + barki to ile cwiczen powinno byc na klate i ile na barki?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

,,Motywacja"

Następny temat

pytanie do doswiadczonych kolegow

WHEY premium