SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mit czy falsz

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Znalazlem jakis artykul z bloga (jak ktos bedzie chcial link to podesle) i gosc tam napisal, ze mitem jest to, zeby na redukcji robic duzo powtorzen z malym obciazeniem.

''Mit: Małe obciążenia -> dużo powtórzeń -> rzeźba mięśni''

Jak sie do tego odniesiecie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Redukcja - dieta
Masa - dieta
Tak się do tego odniose ;p Sam trening nie ma koniecznie az takiego wpływu. Na redukcji bardzo dobrze sprawdza sie duzy ciezar z mala iloscia powtórzen aby mięsien dostawał bardzo dobry bodziec do wzrostu lub utrzymania objetości. Oczywiscie treningi z duza iloscia powtórzen tez nie beda złe przy odpowiedniej diecie. Jednakze skłaniałbym się ku duzym ciezarą wyznając zasade ,, Ciężar musi być ciężki'' czy to redu czy masa ;p.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Wiadomo, dieta to bodajze jakies 70/80% do sukcesu, ale bez treningu nie zlapie przeciez miesnia.
Ja wracam do silowni po przerwie. Diete oraz trening na dobry poczatek zakupilem na serwisie PoTreningu. Trening rozpisal mi Pan Kamil Zdanowicz jak sie nie myle. W treningu mam zawarte czwiczenia z 12-15 iloscia powtorzen. Moge sie , wiec domyslic, ze do takiej ilosci powtorzen mam brac male obciazenie.

Wiem, ze moglbym zaczac czytac i czytac i samemu sie za to zabrac, ale na poczatek zdecydowalem sie na PoTreningu bo i cena jest atrakcyjna i masa dobrych opinii to czemu by sie nie zdac na doswiadczenie ich specjalistow?


Zmieniony przez - Samirek w dniu 2016-06-06 21:23:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zapytaj trenera jakie masz wziąć obciążenie. Z reguły ma być ono takie aby spokojnie wykonać na tym zakresie wszystkie powtórzenia poprawnie technicznie z lekkim zapasem nie doprowadzając do upadku. Wyższe zakresy są dobre dla początkujących, 12-15 jest w porządku, z tego względu, że ogranicza ciężar przez co łatwiej nauczyć się techniki, duży ciężar na niższych zakresach np. 6-8 często psuje technikę i pojawiają się błędy.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-06-06 21:38:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Popytam Viren. W koncu mam ten plus, ze moge wysylac pytania do trenera. Wiem , ze ma duze doswiadczcenie w tym co robi, ale mimo wszystko chcialem poznac Wasza opinie na temat artykulu jaki wyczytalem. Wiadomo ile ludzi tyle opinii :P


Zmieniony przez - Samirek w dniu 2016-06-06 21:43:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zgadzam się z tym co napisałeś na początku, jest to mit.
Na redukcji świetnie sprawdza się chociażby klasyczne siłowe FBW 5x5, gdzie są niskie zakresy powtórzeń oraz wyższe ciężary.
Trudno budować jakąś dużą siłę przy redukowaniu bo tej energii jest mniej i z reguły siła spada ale gdzieniegdzie czasem uda się dołożyć czy poprawić technikę a to też progres, szczególnie u początkujących.


Zakresy powtórzeń typowo masowe czy typowo siłowe są dość umowne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
No ja jestem w sumie poczatkujacy nawet jak po przerwie... Chyba nie mam co watpic w doswiadczenie specjalisty z PT i moge spokojnie kierowac sie z jego zaleceniami co nie? Nawet jak jest to mit to chyba czy beda to wyzsze ciezary czy mniejsze z wiecej lub mniej iloscia powtorzen to bedzie dobrze co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Będzie dobrze, nie ma co się przejmować takimi rzeczami jak zakresy powtórzeń bo są odpowiednie, szczególnie, że plan masz od trenera, który będzie miał nad tobą kontrolę i ma cały plan działania, nie tylko krótkofalowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Zastanawiam sie tez i nawet zalozylem temat nad tym czy sa osobe, ktore rowniez maja plan diete i trening z serwisu PoTreningu i czy prowadza przy tym jakis dziennik. Jak nie to kto wie moze ja bede ten pierwszy? Taki dziennik moglby mnie motywowac bardziej do dzialania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2307
Spalanie kalorii podczas treningu siłowego to spalanie beztlenowe, w czasie samego treningu nie spalasz tak dużo kalorii, kalorie są spalane w podczas regeneracji mięśnia, tak że mi się wydaje że im bardziej dokopiesz mięśniom tym więcej spalisz, wyskoki zakres pow. tak nie uszkadza naszych mięśni a buduje wytrzymałość
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena bicepsa

Następny temat

trening dla osoby z dyskopatią

WHEY premium