SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mistrz MA lub wyksztalcenie...?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2457

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Huh...to moj debiut, zobaczymy jak to bedzie.

Zdecydowalem sie napisac ten post poniewaz nurtuje mnie od dluzszego czasu pewna sprawa. Otoz jakis rok temu rozmawialem z moim kolega z roku, ktory byl dobrze zapowiadajacym sie tenisista. Spytalem go dlaczego rzucil treningi i zajmuje sie tenisem raczej juz bardziej rekreacyjnie niz naprawde wyczynowo. Odpowiedzial mi czego nigdy nie zapomne, ze chcac byc najlepszym w jakies dyscyplinie sportu mususz sie jej calkowicie poswiecic inaczej bedziesz skazany na porazke i nie osiagniesz nic. On mial wybor studia lub sport i wybral studia (teraz ma stypendium w Niemczech). Powiedzial tez, ze przykre jest to ze nawet jezeli bedziesz ostro trenowal to nie ma gwarancji, ze to ci sie zwroci. Ta rozmowa z nim wywarla na mnie naprawde duze wrazenie bo byla szczera do bolu i tak dla mnie istotna. Potem spotkalem na AWF jeszcze wielu sportowcow (glownie plywakow) ktorzy starali laczyc w swoim zyciu sport z nauka z hobby itd., zaden nie odniosl sukcesu w sporcie - to zastanawiajace.

Teraz glowna mysl, a wlasciwie pytanie do Was wszystkich. Czy ze sztukami, systemami, sportami walki jest podobnie. Czy trenujac cos i studiujac skazuje sie na bycie przecietniakiem, czy moze da sie to polaczyc? Czy znacie przyklady mistrza MA, a jednoczesnie czlowieka wszechstronnego? Jezeli tak to jak oni to robia? Czy trening MA w poznym wieku ma wogole sens gdy chce sie byc w tym naprawde dobrym, czy moze lepiej odkladac juz na emeryture?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 305 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27620
zgadzam sie z nim w 100%
to wszystko ...
nic nie moge dodac :)


pozdrawiam
Bongo

pozdrawiam
Bongo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
thx za odpowiedz

dolaczylem sonde zeby zebrac wiecej odpowiedzi...hehe fajne i rozbudowane to forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
Mozna byc mistrzem i naukowcem. Podaje dwa przyklady. Dolh Lundgren, doktor chemii, karateka i aktor w jednej osobie. Vitaliyj Kliczko, znakomity bokser oraz doktor rowniez w jednej osobie

GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona.

"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3917
W pewnym sensie da się to połączyć, ale nie zupełnie. Można robić karierę naukową i zdobyć tytuł miszczowski w jakiejś sw, ale raczej nie da się obiema tymi rzeczami zajmować zawodowo. Naukowiec, to zajęcie na 24 h na dobę i jeżeli chcesz tutaj coś osiągnąć to wszystko inne schodzi na dalszy plan (mówie tu o naukach ścisłych). Jeżeli chcesz się zawodowo zajmować sw, to też musisz temu poświęcić dużo czasu, a jest jeszcze życie prywatne, rodzina itd.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 509 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7912
I ja myśle ze da sie to połączyć.Ze sztukami walki jest o tyle dobzre ze tak naprawde to nic ci nie jest potrzebne do tego,nie musisz mic specjalnej sali jak w tenisie, czy innych rzeczy.Wiec mżesz trenowac wszedzie i o każdej porze, rzeby mieć efekty 1,5 gdzoiny dziennie wystarczy.

"Karate ni sente nashi"-Gichin Funakoshi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51558 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No tak ale do SW jest sparingpartner potrzebny, wiec ni jest tez tak latwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Da się połączyć. Dobrym przykładem jest tu na przykład przez Garego Dolph Lundgren. Zdobył on pierwsze miejsca w Kumite w 1980 i 1981 roku w wadze ciężkiej na Mistrzostwach Europy. Był kapitanem szwedzkiej reprezentacji w kumite Kyokushin. Zna 4 języki, studiował na Królewskim Instytucie Technologii w Sztokholmie matematykę, fizykę i chemię. Dodatkowo bardzo popularny z niego aktor.
Znam osobiście mistrzów w Kyokushin, którzy z powodzeniem studiują i jednocześnie zajmują wysokie laury.
Dlatego zagłosowałem na TAK, można mieć te dwie rzeczy na raz. Trzeba tylko bardzo mocno tego chcieć.

Doradca w działach: Mieszane sztuki walki - MMA i Style tradycyjne
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 859 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9344
ja też zagłosowałem na TAK,ale to w dużej mierze zależy od jego zdolności.

------------>>> "Hana wa sakuragi, hito wa Bushi"<<<------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Ta glosuje na nie poniewaz moglbym przytoczyc o wiele wiecej przykladow przeciwnych nawet nie trzeba daleko szukac. A Wy piszecie o wyjatkach. Ale nie warto poswiecac sie jednemu zawsze trzeba jakas furtke sobie zostawic bo kiedys zacznie sie liczyc co innego nie tylko cialo ale i umysl.
Tacy mistrzowie jak mowicie (np. Klitschko- olimpijczyk) maja indywidulany tok nauki, stypendium itp. I na wiele jego brakow jest po prostu przymykane oko. Ale tylko dlatego by mial czas na treningi, zawody, przygotowania itp. To samo jest w Polsce, bo przy standardowym trybie nauki tego nie da sie pogodzic w pewnym momencie trzeba cos zostawic albo porzucic na jakis czas jesli sie chce cos osiagnac wiecej. No ale to juz prawdziwi wojownicy, ktorzy na prawde wiedza czego chca i zawsze beda szli pod gore ...
Mam kumpla, ktory dostal sie na AWF byl MP i za to dostal iles tam punktow- dzieki czemu m.in. sie dostal. Ale po roku olal ta szkole i powiedzial ze to jest szkola dla kujonow. A on jest sportowcem i to jego zycie. Nie mial takiej "sily" by sie dobrze tam uczyc. Kiedys podobno na AWF bardziej patrzyli pod katem sportowym.
Oczywiscie takie przyklady jak Lundgren, Klitschko podnosza na duchu i budza nadzieje ale ja uwazam ze sie nie da.
Chociaz zawsze mysle ze nauka nie zajc nie ucieknie a mlodosc tak. Teraz ludzie ucza sie nawet w wieku 40 lat. Michalczewski cos ostanio o maturze lub studiach wspominal
Ale - Uczcie sie pilnie jak Mickiewicz w Wilnie.


On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 936 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22642
Moim zdaniem nie da sie połączyć tych 2 rzeczy. Albo akwarium, albo rybki. Najlepszym przykładem są wypowiedzi piłkarzy (tak wiem oni nie trenują SW), którzy nie potrafią sklecić 2 zdań.
Paweł Nastula wielki judoka lepiej sobie radzi na macie niż z wypowiedziami przed kamerą (a może oni sie tak stresują że będą w telewizji - i im to nie wychodzi )



"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ken VS Tito

Następny temat

karate w k1

WHEY premium