SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Miguel Cotto vs Floyd Mayweather Jr

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10022

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 773 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9531

Floyd Mayweather Jr (42-0, 26 KO) zdradził nazwisko swojego następnego przeciwnika. Będzie nim niezwykle popularny portorykański mistrz trzech kategorii wagowych - Miguel Angel Cotto (37-2, 30 KO). Pojedynek odbędzie się 5 maja w MGM Grand w Las Vegas.

Z końcem ubiegłego roku "Junito" przestał być zawodnikiem grupy Top Rank. Jako wolny agent mógł przebierać w ofertach i zdecydował się na starcie z "Money" Mayweatherem, choć mógł po raz drugi wyjść do ringu z Mannym Pacquiao (54-3-2, 38 KO).

Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakty, że Cotto jest w tej chwili trzecim najbardziej popularnym zawodnikiem pod względem ilości sprzedawanych transmisji PPV, a jego starcie z Floydem odbędzie się w weekend Cinco de Mayo i na undercardzie z całą pewnością pojawią się meksykańskie gwiazdy boksu, nietrudno założyć, że organizatorzy spodziewają się ogromnego sukcesu gali.

źródło: bokser.org

Mniam

Zmieniony przez - LaRive w dniu 2012-02-01 20:31:05

Bardzo pożyteczną rzeczą dla niewykształconego człowieka jest czytanie zbioru cytatów

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Tym razem raczej się nie ześlizgiwały tak łatwo. Wiele ciosów dochodziło, co było widać między innymi po minie Mayweathera. Wcześniej napisałem, że walka będzie nudna jak flaki z olejem, a tu zostałem bardzo mile zaskoczony. Jestem pełen uznania dla Cotto i dla jego trenera, który świetnie go przygotował do tej walki. Cotto był zupełnym przeciwieństwem Mayweathera, który jak wyraźniej olała sobie tą walkę. Niby był lżejszy na wadze, ale w ringu nie było widać żadnego przygotowania pod Cotto. Z jednej strony to dobrze, bo trochę przytarł mu się ten nosek. Nawet Pan Mayweather musi trenować, żeby być najlepszym, bo jak widać czołówka się zaciska. Ciekaw jestem kolejnych walk obu pięściarzy.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 698 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6661
Szlagier na szlagiery.Floyd zachowuje czyste konto.
Niemniej walka może być wybitna.Liczę,że Cotto zrobi formę życia.

The bigger they come. The harder they fall.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Wspaniała wiadomość!!!!!!! Niesamowicie ekscytuje mnie ta walka tym bardziej, że prawdopodobnie odbędzie się ona w limicie 154 funtów, czyli Cotto nie będzie wysuszony zbijaniem wagi jak to było w przypadku walki z Mannym gdzie zszedł do 145 funtów. Nie ma obecnie lepiej zapowiadającego się pojedynku w tym roku!!!

Powiem szczerzę, że nie mam stu procentowego faworyta tego pojedynku ale jednak z racji ogromnej sympatii dla Miguela odważę się postawić na niego w tej walce.


Portorykańczyk jest obecnie na fali wznoszącej, wydaje się podbudowany psychicznie po dotkliwych porażkach jakie doznał z rąk gipsowego Margarito oraz Mannego Pacquiao.

Chylę czoło przed Floydem, który po raz kolejny odgrywa się PacManowi walcząc z bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem i to w normalnym dla niego limicie wagowym. Odważny i konkretny ruch ze strony Floyda.

Oczywiście bardzo doceniam cały potężny arsenał umiejętności Mayweathera, oraz jego pięściarski geniusz jak również jego nieczyste sztuczki. Jednak muszę przyznać, że w moim mniemaniu delikatnym faworytem tej walki będzie Miguel Cotto, który odzyskał wiarę w swoje wielkie umiejętności pod skrzydłami Pedro Luisa Diaza. Moim zdaniem znakomicie sprawdza się ich współpraca i owocuje na prawdę znakomicie. Nie zapominajmy również o tym, że Miguel ma także ogromne zaplecze techniczne, jego walki są bardzo przyjemne dla oka a praca nóg oraz ogólne poruszanie się po ringu na wręcz bajeczne.


Posadzić Floyda będzie cholernie trudno ale nie jest powiedziane, że nie można go wypunktować... Miguela czeka arcy ciężkie zadanie gdyż jak wszyscy wiemy Mayweather jest w ringu niesamowicie skutecznym oraz strasznie niewygodnym przeciwnikiem. Nie sądzę jednak, że będzie to dla Moneya łatwa wygrana. Jestem niesamowicie podekscytowany tą wiadomością i wyczekuję już z niecierpliwością tej walki!



Świat bokserski potrzebuje takich walk, na to czekają wszyscy fani i kibice boksu. Zapowiada się na prawdę znakomita pięściarska uczta!!!


WAR COTTO!!!!!!!!!!

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sercem jestem za Cotto, rozumem za Floydem :)
Ogolnie nie jest dla mnie to istotne, chce, oczekuje wielkiej walki. Bez walkow sedziowskichm bez kontuzji, bez kontrowersji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 793 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23741
Oby doszło do tej walki… wygra Floyd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Ja się w ogóle nie jaram tą walką. Jak dla mnie Floyd wypunktuje Cotto. Stylem Cotto podpasowuje Maywetaherowi i to jest kolejny dowód na to, że Mayweather dobiera sobie przeciwników. Mógł wziąść Alvareza, mógł Khana, mógł też wziąść Pacquiao, a wybrał Cotto. Śmieszy mnie to jak Mayweather usilnie chroni tego zera w rekordzie.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
usilnie broni?

Cotto to nie bedzie chłopak do bicia

jakby wzial Alvareza to by gadali ze malo doświadczony
jakby wział Khana to by gadali ze wział boksera podłamanego porażka

moim zdaniem wybór Cotto to najlepsza opcja jaka mogła być, najtrudniejszy możliwy rywal

ale i tak daje 70/30 na Floyda
nie widze za bardzo sposobu na pokonanie Floyda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
Najtrudniejszy byłby stylowo Khan, tak mi się wydaje. Ale jakby nie patrzeć , walka roku się szykuje, po ostatnim pojedynku Moneya jest niedosyt, po ostatnim pojedynku Cotto również, co prawda z top'u najlepszy przeciwnik pod Floyda, ale wielu skreślalo Cotto już z margaryną, a wyszło coś zupełnie przeciwnego, tylko, że margaryna nie ma tych cech co Floyd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 345 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13861
"Mógł wziąść Alvareza, mógł Khana, mógł też wziąść Pacquiao, a wybrał Cotto. Śmieszy mnie to jak Mayweather usilnie chroni tego zera w rekordzie"

W sumie możesz hejtować,ale twoje argumenty są dość mierne np. Alvarez,a z kim on walczył poważnym,o wakujący pas z Hattonem,potem jakieś słabe obrony,jego atutem mogły być warunki nic poza tym,Khan ? Po porażce z Petersonem,raczej na walkę z Moneyem nie zasługuje,poza tym on nawet sam nie zgłaszał swojej kandydatury,PacMan nie zgodził się na datę 5maja,także wybór był naprawdę mały Marquez już przegrał z Mayweatherem,Cotto to chyba najlepszy wybór,ale i tak koniec końców przegra z Moneyem,teraz kogo nie dasz Floydowi to jest wystawiany na pożarcie,ktoś napisał że Cotto jest na fali wznoszącej,ja uważam raczej odwrotnie,zmodyfikował swój styl,wygrał 3 ostatnie walki,ale to były słabe walki,z Margarito,z Mayorgą dopiero w 12 rundzie KO z Foremanem nawet chyba na pkt przegrywał Cotto,ale w ostateczności wygrał przez kontuzję przeciwnika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
Z Foremanem wygrywal na pkt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Ojj bokser7393 no coś ty, nie rozumiem dlaczego w ogóle nie rusza cie ten pojedynek? Masz inne typy na bardziej wyczekiwane walki?

Tak na prawdę to Floyd dopasowuje się pod każdego przeciwnika i praktycznie za każdym razem robi to perfekcyjnie ale moim skromnym zdaniem nie będzie to dla niego spokojny spacerek, Cotto nie będzie wymęczony i wysuszony zbijaniem wagi, bardzo dobrze przygotowany będzie trudnym orzechem do zgryzienia dla Mayweathera Jr.


Alvarez jest młodym nie do końca doświadczonym pięściarzem, walka z Floydem wiązała by się dla niego w wielkim ryzykiem i presją, nie wiadomo czy by ją udźwignął. Poza tym nikt nie chciałby się zawieść tym pojedynkiem jak to było w przypadku równie młodego i niedoświadczonego Ortiza.


Khan fakt stylowo nie byłby zbyt wygodnym przeciwnikiem ale nie ma tutaj o czym pisać na razie. Jego akcję diametralnie spadły po porażce z Pattersonem więc pod żadnym względem ten pojedynek byłby nieopłacalny dla Floyda.


Pacquiao...Nikt już nie połapie się jak tu jest do końca... Czas leci a walka ciągle jest nie pewna i być może nigdy do niej nie dojdzie. I tak uważam że najlepszy moment na tą walkę był w 2009/2010 roku.


Cotto obecnie jest na fali wznoszącej i to on jest najkorzystniejszą ofertą dla Floyda. Bardziej opłacalnym oponentem byłby oczywiście Manny.


Jest jeszcze jeden oponent, który byłby na prawdę potężnym wyzwaniem dla Mayweathera Jr ale ta walka była by już czystą abstrakcją chodzi mi o Martineza, ale do tego nigdy nie dojdzie...

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odzywki!

Następny temat

Sztuka walki w Dragon Ball Z

Wiecej