SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Miesnie brzucha a koszykówka?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5061

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
rozmawiamy o wpływie mięśni brzucha na rzut

to rozmawiajcie dalejb oma za***isty wplyw na rzutbueheh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 475 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2196
Darro i tak Cie nie przekonam, bo widze zjadles wszystkie rozumy. Jak sie rzuca nawet daleki prosty jumpshot to tego nie czuc. A sproboj sobie zrobic cos takiego - jumpshot z 6 metrow po dynamicznym odejsciu od obroncy i z wychyleniem do tylu i lekkim przetrzymaniu pilki. Jak uda ci sie utrzymac sylwetke i rzucic poprawnie to gratki. Ale ci sie nie uda. Jak masz slabe miesnie brzucha i grzbietu, to nawet prostego fadewaya nie zrobisz. Chyba nikt rozumny nie sadzi, ze trening miesni brzucha i plecow moze poprawic znaczaco % celnosci rzutow. Ale jest to niezbedny element treningu koszykarskiego i bez tego jest ciezko. Nie chce mi sie rozpisywac. Rzut do kosza to nie tylko cisniecie pilki w strone obreczy i jakos to bedzie. Chyba ze w grze panow z brzuszkiem i po pol litra, albo lamusow z osiedla grajacych raz na miesiac i mieniacych sie mega mastahami, bo potrafia skozlowac o kolano, czy jakias inna bzdure potrzebna w koszykowce jak ****ie majtki. Pozdrowienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
No taaa zgadzam sie...ale mi nie o to chodzi...odp.na pytanie autora...
:"Ostatnio dowiedziałam sie od trenera iż mięsnie brzucha bardzo wpływają na rzut itd. Wie moze ktos cos na ten temat? "

nie zgodze sie z jego trenerem bo miesnie brzucha nie wplywaja na rzut....moze minimalne...na celnosc rzutu wplywa w bardzo duzym znaczeniu trening i trening...Zobacz na przykladzie Charles Barkleya...Zero miesni brzucha,poporstu byl masywny i srednią mial zazwyczaj powyzej 20pkt...dlatego powtarzam,ze brzuch gowno dziala na taki rzut...trening , trening i tylko to....nie dlugo beda ploty,czy lewy palec u nogi pomaga w wyskoku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 475 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2196
To ze miesni brzucha nie widac, to nie znaczy, ze ich nie ma Zareczam Ci, ze nigdy nie bedziesz mial takich miesni brzucha jak Barkley u szczytu formy. Chyba ze pojdziesz w kulturystyke.

Odpowiadajac na pytanie o ktorym mowiasz. Jesli rzut rozumiesz jako np. rzut osobisty czy podobny rzut z gry, to fakt, wplyw miesni brzucha jest minimalny, mozna powiedziec zerowy. Jesli natomiast za rzut przyjmiemy manwer majacy na celu zdobycie punktow ( ) czesto w ekwilibrystycznej pozycji pod koszem z dwojka dryblasow pol metra nad toba, to zgodze sie ze slowami trenera. Tak silne miesnie brzucha wtedy pomagaja. Silne plecy tez. Nogi, ramiona , przedramiona, barki i wszystko inne na pewno tez. To chyba oczywiste.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 374
Stary co za bzdura, Barkley nie miał mięśni brzucha? Wierz mi że miał za***iste, tak naprawdę z ludzi którzy są niewytrenowani i dobrze rzucają to tylko niektórzy wysocy tak potrafią bo mają inna parabolę rzutu. W NBA nie znajdziesz gościa ze słabyn brzuchem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
Odpowiadajac na pytanie o ktorym mowiasz. Jesli rzut rozumiesz jako np. rzut osobisty czy podobny rzut z gry, to fakt, wplyw miesni brzucha jest minimalny, mozna powiedziec zerowy. Jesli natomiast za rzut przyjmiemy manwer majacy na celu zdobycie punktow

Kazaja: a powiedz mi gdzie autor postu napisal ze ma na celu rzut z manewrem??powiedzial sam rzut,dlatego odp.jak np. na osobistych...dlatego o to sie kluce,reszte co mowisz masz calkowita racje...jezeli ma byc z manerwrem to wiadomo...wszystkie meisnie sa wazne

W NBA nie znajdziesz gościa ze słabyn brzuchem.

z tym sie nie zgodze...na 100% znajde jakiegos ciecia ,ktory gra po 1,5 min na mecz,ktoremu dobry meneger zalatwil wystepy w danym klubie...a gra jak ciota,badz jest ciota....ale dobra,pewnie nie mailes to namysli...jak bys powiedzial"W NBA nie znajdziesz wyrozniajacego sie goscia ze slabym brzuchem"

-wyrozniajcago sie (czyli dobrego,ktory wnosi sporo dla zespolu w meczach)
elo

Zmieniony przez - DaroNigga w dniu 2005-12-22 23:39:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
miesnie brzucha sa bardzo wazne i bardzo wplywaja na ogolna gre gracza a co za tym idzie na rzut. Stabilizacja ciala jest bardzo wazna. Nie zawsze masz dobra pozycje do rzutu przeciez :/ czasami po zwodzie trzeba sie lekko wygiac ale rownierz utrzymac dogodna pozycje do rzutu. Chyba ze rzucacie w meczach tylko osobiste, to gratuluje talentu :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 475 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2196
z tym sie nie zgodze...na 100% znajde jakiegos ciecia ,ktory gra po 1,5 min na mecz,ktoremu dobry meneger zalatwil wystepy w danym klubie...a gra jak ciota,badz jest ciota....ale dobra,pewnie nie mailes to namysli...jak bys powiedzial"W NBA nie znajdziesz wyrozniajacego sie goscia ze slabym brzuchem"


Twoja wiedza o sporcie profesjonalnum jest 1000 razy mniejsza od mojej, a ja wiem w sumie nie wiele.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
buehhehe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Reenacting History - Młócka na żelazo.

Następny temat

Co o tym sądzicie?

WHEY premium