SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Miesiąc na diecie, nieprzyjemne gazy.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 461

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29
Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post :)
Przychodzę z dość popularnym problemem jakim są bardzo częste i nieprzyjemne gazy. Dużo o tym czytałem i doszedłem do wniosku że problemem u mnie jest albo zbyt duża ilość białka w diecie albo same płatki owsiane. Nie ukrywam, że niesamowicie jest to męczące.
Przedstawię po krotce co jem i w jakich godzinach
-śniadanie 8:00 jajecznica z 3 dużych jajek z pomidorem, czasem cebulką.
-drugie śniadanie 12:00 70/80g płatków owsianych bkyskawicznych, gotowanych na mleku. Gorzka czekolada do tego i jakiś owoc. Zazwyczaj banan, jabko, mandarynki
- 15:00 200g piersi z kurczaka z warzywami mrozonymi.
- kolacja o różnych godzinach, czasem 19, czasem 22. Ryż / makaron / ziemniaki z 200g piersi z kurczaka z surówką.

Zacząłem jakoś 8 stycznia po konsultacji z trenerem. Zaczynałem z wagą 57, aktualnie waha się między 60/61 więc idzie do góry.

Jeżeli napisałem w złym dziale to przepraszam.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Jak wcześniej nie jadłeś takich ilości jedzenia i warzyw to błonnik może Ci dawać do wiwatu.

I nie miesiąc ale 3 tyg ;)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29
Czyli rozumiem że organizm z czasem się przyzwyczai? Myślałem żeby płatki zamienić na chleb razowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Rozpiskę swoją wrzuć według zaleceń w regulaminie działu: https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html Poza tym warto zaznajomić się z możliwymi powodami problemów trawiennych: https://potreningu.pl/articles/440/przyczyny-wzdec 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33057 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
snake210196
Czyli rozumiem że organizm z czasem się przyzwyczai? Myślałem żeby płatki zamienić na chleb razowy.
Pociesze cię :) może się nie przyzwyczaić :) u mnie od wielu lat sie nie przyzwyczaił - ilekroć wchodze na masę to jest koszmar jak chodzi o gazy wzdecia itp . Eliminowałem błonnik , rozne produkty - przez kilka lat eksperymentowałem i doszedlem do wniosku że przy większym spożyciu węgli mam takie objawy - wchodząc na redukcje i obcinajac 200 g węgli wszystkie dolegliwości znikają po kilku dniach

Zastosuj się do wskazówek kolegi domera



Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2019-02-01 20:20:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Niestety powodów może być tyle, że bardzo trudno jest dość do konkretnego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
tych płatków wcale tak dużo nie masz, warto zadbać o florę jelitową - probiotyki, jogurt, kefir, kiszonki itp. od kiedy ja się do tego przyłożyłem to właściwie nie pamiętam co to "gazy" i mogę trawić stal i beton


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2019-02-01 23:34:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33057 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
DJ_DoDo
tych płatków wcale tak dużo nie masz, warto zadbać o florę jelitową - probiotyki, jogurt, kefir, kiszonki itp. od kiedy ja się do tego przyłożyłem to właściwie nie pamiętam co to "gazy" i mogę trawić stal i beton



Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2019-02-01 23:34:20
Dla tego najlepiej sprawdzac i testowac na sobie - u mnie akurat to nie pomaga bo jugurt nat 2% jem codziennie 70 g od lat , ogórki kiszone codziennie przynajmniej jeden ( swoje dzialkowe i duze zapasy ) kefir raz na czas tez wpada i nic:) ,,Tak czy inaczej warto zalozyc sobie jakis zeszyt i notowac zachowania organizmu w danych dniach ( w zależności co spozywaliśmy ) prędzej czy póxniej na jakiś ślad nas to nakieruje .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
zaśmiecasz sobie organizm tą pszenicą i nabiałem
jelita nie będą pocieszone w dłuższej perspektywie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29
Dziękuję za odpowiedzi. Zrobię tak jak mówicie. Zeszycik i spisywanie wszystkiego tak długo aż znajdę przyczynę.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Tak najlepiej, drogą eliminacji, u mnie wzdęcia powodowały owsiane 100g na śnaidanie ale zszedłem do 50 i było ok.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy doradca w dziale

Następny temat

cola vs woda

WHEY premium