SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mierzenie efektów budowy mięśni

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1046

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 191
Witam. Mam problem którego nie mogę zrozumieć. Otóż po redukcji (76kg) powoli chciałem wrócić na masę. Byłem na 0 kalorycznym przez 2 tygodnie i zacząłem dodawać kalorie. Waga ruszyła przy 3500kcal i tak sobie szło ładnie 0,5-0,6 max na tydzień. Zatrzymało się na 79,3 , ale jeszcze stwierdziłem , że do końca tygodnia dotrzymam , ale nic sie nie zmieniło. Więc dodałem +100kcal i co się stało następnego dnia waga pokazała 79,7 i sobie pomyślałem , że ok może być to kwestia kibelka czy coś. Zważyłem się następnego dnia i waga pokazała 80,5 i jeszcze kolejnego 81. Od razu zauważyłem , że buźka mi się zaokrągliła , a chciałem unikać tego tłuszczu jak najbardziej. Ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć dlaczego po dodaniu 100kcal waga tak nagle poszła do góry ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
a obwody mierzyłeś? waga jest słabym wyznacnzikiem, najważniejsze są pomiary obwodów ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33009 Napisanych postów 23112 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277924
Nie skupiaj się na wadze tylko na obwodach i lustrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 242 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8208
Codziennie miewam i większe wahania, o niczym to nie świadczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 191
Dobra to może napisze dokładniej. Jadłem 3500kcal waga szła do góry 0,5 - 0,7. Nie mam czegoś takiego , że waga np. Pojdzie w górę o 0,2, 0,3 0,4 w ciągu tygodnia nawet jak bym siedział miesiąc na tym 3500kcal to nie drgnęła by ani trochę. Dodałem 100kcal i przez 3-4 dni waga poszła o 1,7 w górę i teraz utrzymuje się na 81. Ale tak jak kolega wyżej napisał pomiary poszły w górę. Udo o 1,5cm i zaokrągliła mi się twarz. Jest to dziwne , bo nawet jeśli były by to wachania to waga dalej by szła w górę na 3600kcal a stoi w miejscu. Dlatego wczoraj dodałem + 100 kcal , dalej nic dziś dodam + kolejne 100kcal na 3800, bo obwody od tygodnia się nie zmieniają. Tłuszcz w moim przypadku idzie w uda i w buźkę to bardzo łatwo zauważyć. Zaraz wrzucę jak to wygląda z jedzeniem , żeby był jakiś podgląd.














Zmieniony przez - jestem33x w dniu 2021-08-27 20:09:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Z Twoich wypowiedzi nie bardzo rozumiem o co dokładnie pytasz i w czym leży problem. Budujesz masę mięśniową i z tego co widzę, prawdopodobne są tego efekty. Gdzie leży zagwostka, która Ciebie trapi?

To,co mogę zasugerować, to miara efektów kształtowania sylwetki. Bez wątpienia nie jest nią masa ciała. Istotne są obwody ciała mierzone co jeden, a nawet dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. Ty z kolei wspominasz o zmianach po jednym dniu? Kompletnie bez sensu. Sylwetkę kształtuje się dług i cierpliwie, a nie z dnia na dzień.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9374
Waga z dnia na dzień może skoczyć o 0.5 1 kg nawet a później stać z 2 tyg. Wiem po sobie , a pierwsze co biorę pod uwagę to cm. Nie da się ulac w jeden dzień, tak samo schudnąć. Nie wchodzić na wagę codziennie bo ogłupiejesz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - brak efektów

Następny temat

Poziom tkanki tłuszczowej

WHEY premium