SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięta a testosteron

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 407 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29449
Witam,
natknąłem się na dosyć ciekawy artykuł:

Picie miętowej herbaty dwa razy dziennie obniża poziom męskiego hormonu płciowego - testosteronu i może ograniczać nadmierny wzrost owłosienia u kobiet, np. na brzuchu, piersiach i twarzy - wynika z tureckich badań.
Artykuł na temat właściwości herbaty zamieściło pismo "Phytotherapy Research". Autorzy pracy uważają, że herbata miętowa może stać się alternatywną metodą terapii łagodnego hirsutyzmu. W leczeniu tego zaburzenia stosuje się obecnie środki antykoncepcyjne, które hamują produkcję androgenów, bądź związek osłabiający reakcję organizmu na te hormony (tzw. spironolakton).
Badacze przypominają, że kobiety wytwarzają pewne niewielkie ilości testosteronu. Do nadmiernego rozwoju owłosienia (hirsutyzmu) dochodzi wówczas, gdy produkcja tego hormonu rośnie ponad normę. Czasem hirsutyzm może być wynikiem poważnego schorzenia, jak np. zespołu policystycznych jajników, który jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi.
Naukowcy tureccy z Uniwersytetu Suleyman Demirel w Isparcie badali skuteczność herbatki miętowej w obniżaniu poziomu testosteronu u 21 kobiet z hirsutyzmem, z czego 12 cierpiało na zespół policystycznych jajników.
Pacjentki piły po dwie filiżanki herbaty miętowej dziennie przez 5 dni pierwszej fazy cyklu miesięcznego. Jest to tzw. faza follikularna, w czasie której komórka jajowa dojrzewa.
Napar przyrządzano zalewając jedną czubata łyżeczkę (5 gram) suszonych liści mięty 250 mililitrami wrzątku. Czas parzenia wynosił 10 minut.
Okazało się, że picie herbatki prowadziło do obniżenia poziomu aktywnej formy testosteronu we krwi pacjentek oraz do wzrostu produkcji kilku żeńskich hormonów płciowych.
Zdaniem autorów pracy, badania te sugerują, że mięta może modyfikować metabolizm testosteronu w organizmie kobiety bądź też wpływać bezpośrednio na jego produkcję. Prowadzący badania prof. Mehmet Numan Tamer zaznacza jednocześnie, że skuteczność herbaty miętowej w leczeniu hirsutyzmu trzeba będzie zweryfikować w dalszych badaniach. (ak) (źródło wp)


Co o tym myślicie, mięta może działaś negatywnie też na facetów? Chyba tylko w Turcji robiono takie badania, możliwe że to wałek. Sam lubię mięte i raczej z niej nie zrezygnuje. Znacie może jakieś odżywki o smaku mięty? Białko miętowo-czekoladowe byłoby ciekawą propozycją.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 362 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2964
Osobiście czytałem ze gumy miętowe powodują spadek libido/testosteronu. I jest to w jakims stopniu potwierdzone;p

DAJ SOGA JAK POMOGŁEM :D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja wymarzona siłownia.

Następny temat

Jak zapisac sie na silownie ?:)

WHEY premium