SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięso mielone w sosie pomidorowym LC

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7898

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3704 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10020
Przeglądając tutaj przepisy(choć bardzo nieuważnie ) nie spotkałam się z owym prostym, smacznym i szybkim daniem, może niektórym się przyda. Jeżeli jednak było coś takiego, proszę o usunięcie.
No to zaczynamy :

Składniki

500 gram mięsa mielonego wieprzowego ( najlepiej nie z tacki, blee)
1 puszka pomidorów
2 duże cebule
jakaś papryka, marchewka czy inne warzywko
4 łyżki oliwy/oleju
łyżka mąki (jak ktoś lubi nie za gęste to niekoniecznie)
Przyprawy:
czerwona ostra papryka
sól, pieprz, zioła prowansalskie/bazylia, zielona pietruszka


Mięso traktujemy czerwoną papryką, pieprzem i solą. Na gorący tłuszcz rzucamy małe kawałki mięcha i czekamy aż się zrumieni. Dorzucamy następnie pokrojoną w koche cebulę. Gdy ona też się zrumieni dodajemy pomidory z puszki łącznie z sokiem. Kolejno wlewamy szklankę zimnej wody. Dusimy ok. 15-20 minut. Do 1/2 szklanki wody wsypujemy łyżkę mąki, dokładnie mieszamy i wlewamy do gotującego się sosu. Chwilę gotujemy. Dodajemy pietruchę i przyprawiamy do smaku.
Najlepiej smakuje z ryżem.


Kaloryczność

1400 kcal
B 66
T 120
WW 12

SMACZNEGO





100 % satysfakcji

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Bez wazeliny, ale potwierdzam, że żarcie wypas i polecam, może w końcu się utuczę, jak to częśćiej będę jadł?

Można zamiast wieprzka dać woła, np. pręgę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 228 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6324
Ja takie robie tylko ze wlasnie z wola. Miele w blenderze i do spaghetti jak znalazl :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9608
nic odkrywczego ale tłuste o ja yebie :D

ja robie spaghetti prawie codziennie ale na chudej wolowinie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 228 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6324
dokladnie, najlepiej samemu zmielic chude mieso, robilem nawet z piersi kurczaka tez daje rade :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 249 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11443
Uwielbiam z makaronem i odrobina sera zoltego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Kolejni co się tłuszczu boją
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3704 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10020
Nie ma co się tłuszczu bać

zdrowy tłuszcz lepszy niż węgle

100 % satysfakcji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
Zaraz Cię zjadą, że tłuszcz z mięsa nie jest zdrowy, że cholestrol, itp Dobra, nie spamujmy, bo i tak nie przegadasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
maślana coś mała ta twoja porcja na talerzu

ale przepis okk, napewno zrobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3704 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10020
David, ta porcja była ogromna, nawet nie dojadłam

100 % satysfakcji

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolacja a la belriso

Następny temat

Roladki rybne z mozzarellą

WHEY premium