SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięsień łopatki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 671 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5808
Witam,

2 października cos mnie zabolalo pod łopatką. Na początku mialem tak ze nawet nie moglem wziac pełnego oddechu cała łopatka i bark bolały. do początku listopada odpuscilem treningi było lepiej. Tydzien temu wrocilem na treningi i dzien po bylo juz spoko czulem całe cialo bo zakwasy ale z łopatką nic specjalnego. Po wczorajszym treningu czuje lekko te łopatke znow ale nic mi nie rpzeszkadza tak bardzo.

Czy mial ktos cos takiego i ile to trwa? Czytalem na jednym forum ze nawet 2-3 miesiace ale nie wiem czy juz nie czas isc z tym do lekarza :). Jak ktos ma jakas wiedze to czy moglby powiedziec jakie badanie trzeba przeprowadzic by dokladnie miesien i sciegna tam zobaczyc by postawic dobra diagnoze? USG? RTG?

Zmieniony przez - marecki1990 w dniu 2014-11-19 14:11:02

makro sie liczy!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 8896 Napisanych postów 152304 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1199301
idz do ogarnietego fizjoterapeuty, powinien powiedziec ci z czym problem.
mozliwe, ze to rotator wewnetrzny czyli miesien podlopatkowy, ale bez badania sie nie obejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 671 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 5808
nie jeden już fizjoterapeuta mowi ze to miesien a nie kregoslup tyle ze juz miesiac mija jest wiadomo o niebo lepiej ale jednak jeszcze troche go czuje dlatego przestaje czekac i ide w poniedzialek do rehasportu. Wiecie jak cos takiego sie leczy? czy sa jakies zastrzyki w antybiotykach czy cokolwiek co moze przyspieszyć proces ktory zaleci lekarz?

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dla tych którzy beda szukać odpowiedzi.

Niepotrzebnie sie meczyłem cały miesiac chodzac na jakies nastawiania, masaze itd. Okazalo sie ze to neuralgia miedzyzebrowa a nie zadne problemy z miesniami pleców czy kregoslupa.

Doktor zalecił rozciąganie żeber a dokladnie wiszenie na drązku i stanie na rękach.

Wiszenie na drazku najpierw 10x po 5s nachwytem, pozniej podchwytem.
Pozniej 5-10x na jednej ręce po chociaz 3s, bo juz rece bolą, na tej ręce po ktorej stronie czujemy ból.

Stanie na rękach rano i wieczorem chociaz 2x po 10s.

Efekt czuć juz po 2-3 dniach. Obecnie jestem tydz po takiej "rehabilitacji" i juz w ogole nie czuje bólu

pozdrawiam

makro sie liczy!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z nosem i wysypianiem sie

Następny temat

Interpretacja zdjęcia rtg kęgosłupa

Wheya