SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Między Bogiem A Prawdą.[PYTANIE]

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 450
Czesc,
mam do was pytanie czy kung-fu(np,Wing Chun), jest takie jak je ukazuja fimy z bruce'm lee ?
Czy tez Jetem Li? Czy po prostu tak wygladaja walki jakie sa przedstawione w filmach,i ogolnie czy to jest prawda co ukazuja filmy z wyzej wymienionymi postaciami, czy tak naprwde te kopniecia to tylko kaskaderka? I te piekne umiejetnosci technik noznych+recznych+nunchako/itp?
Z gory Dziekuje daje sogi !

"Życie to nie tylko słodycz.
To znój i trud.
I jeśli mu się poddasz, to nieważne, jaki jesteś twardy... przydusi cię do gleby." ~Sylvester Stallone

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1084
Co prawda do wszystkiego co ma w nazwie "shaolinin" warto podchodzić ostrożnie to to mi się nawet podoba http://www.youtube.com/user/chanboxer?feature=watch 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Wing Chun jest kilka ( naście) odmian i nie wygląda jak na filmach fabularnych.
Filmy z Jet lee też mi się podobają, ale to z realem nie ma wiele wspólnego. Tak jak oni walczą w filmie, to w realu sportowe formy podwójne ( taki rodzaj układanej wali gdzie każdy zna swój następny i przeciwnika ruch - rodzaj choreografii) mogą to przypominać.
Reasumując - film to tylko film, a prawdziwe style nie są tak widowiskowe, by je można i się opłacało żywcem wstawiać do filmu. Dlatego układa się specjalne sceny walk by było ładnie, dynamicznie, i wszystko było widać.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 450
Yang, dzieki ze odpowiedziales, mam sprawe, molgbys mi podeslac jakis filmik/film dokumentalny jak wyglada realna walka pomiedzy np. KF a MT ? Bede wdzeczny i oczywiscie leci sog ;)

"Życie to nie tylko słodycz.
To znój i trud.
I jeśli mu się poddasz, to nieważne, jaki jesteś twardy... przydusi cię do gleby." ~Sylvester Stallone

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
A co googla i jutubkę ukradli?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 450
cynik, tak sie sklada ze ukradli ;/ ;d
Wujcio google spi a jutubka sie puszcza, wiec sam widzisz ;/

Zmieniony przez - Fighter. w dniu 2013-04-04 22:35:04

"Życie to nie tylko słodycz.
To znój i trud.
I jeśli mu się poddasz, to nieważne, jaki jesteś twardy... przydusi cię do gleby." ~Sylvester Stallone

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1084
Wbrew pozorom nie łatwo znaleźć w gąszczu netu dobre materiały odnośnie tradycyjnych sztuk walki.
ode mnie masz to

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 450
Fakirsan leci sog ;) Dzieki

"Życie to nie tylko słodycz.
To znój i trud.
I jeśli mu się poddasz, to nieważne, jaki jesteś twardy... przydusi cię do gleby." ~Sylvester Stallone

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
Jackie Chan zapytany o swój styl filmowy odpowiedział: trochę akrobacji, trochę skakania, judo, aikido, boks.
Jet Li jest zdaje się absolwentem szkoły opery chińskiej i stamtąd pochodzą jego bazowe umiejętności.
Bruce Lee nie ma praktycznie nic wspólnego z wing chunem. Uczył się w USA technik różnych styli od mistrzów takich jak np. Chuck Norris.

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2013-04-08 00:52:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1084
tutaj trochę południowej modliszki:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Małe sprostowanie Jodan - nie wiem co powiedział i kiedy Jackie Chan, ale uczył się od dziecka parenaście lat kilku styli "Kung Fu" i zwłaszcza w jego starych filmach jest mocno widoczny Hung Gar quan, i Pak Mei quan, oczywiście w wersji mocno upiększonej. W obecnych filmach to głównie akrobatyka, i mix z formami sportowymi. Ja w tym nie widzę ani boksu, ani judo co On robi.
Jet Lee jest absolwentem szkoły sportowej i mistrzem Chin w formach. Jest przedstawicielem sportowego Wu shu znacznie bardziej niż opery.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
To Jackie Chan uczył się w szkole chińskiej opery. Samo Hung i Yuen Biao to jego koledzy z tejże szkoły.
Jet Li raczej z operą nie miał nic wspólnego - tylko sportowe wushu w konkurencji taolu (formy).

Zmieniony przez - dacheng w dniu 2013-04-08 10:51:16

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

XI Puchar Polski BJJ w Koninie! 18.05.2013

Następny temat

Jaki rozmiar suspensora?

WHEY premium