SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie przeciwstawne

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6313

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
Witam,
Czytałem o ćwiczeniach mięśni przeciwstawnie chodzi tu o łączenie biceps-triceps itd.

Moje pytanie: jak konkretnie łączyć te partie mięśnowe ze sobą, tzn. czy wykonywać:
- kilka ćwiczeń na jedną grupę mięśniową a potem dopiero na drugą

czy:
- jedno ćwiczenie (3-4 serie) na jedną grupę mięśniową potem jedno ćwiczenie (3-4 serie) na drugą grupę mięśniową i tak na zmianę

czy:
- jedna seria na jedną grupę mięśniową potem jedna seria na drugą grupę mięśniową i tak 3-4 razy po czym zmiana ćwiczenia

Pozdrawiam
i z górę dziękuję za odpowiedź
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2283 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62133
Ćwiczenia na mięśnie przeciwstawne,czyli tzw. superserie,trenujemy jak w Twoim ostatnim pytaniu.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 777 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8196
j.w/
seriabic/seria tric i przerwa
itd.

Pamiętaj! Nie znam strzachu, więc jedź na plaże-przyzwyczajaj się do piachu!!!
http://www.sfd.pl/~TAJEMNICA_ZDROWEGO_JEDZENIA:_27_waznych_porad_~_!-t358150.html - Tajemnica zdrowego zywienia ~ !

http://www.sfd.pl/~TEST-_XP+CP_&_dodatki--->Masa_by_HoligaN90-t360772.html -Zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Tak mozesz stosowac superserie, ale mozna tez poprostu laczyc grupy antagonistyczne i robic ich treningi normalnie, ale IMO najlepszym wyjsciem jest trening typu FBW

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
Dziękuję za odpowiedzi :)
A i jeszcze jedno, większość artykułów pisze o połączeniu biceps-tricep i dwugłowe i czwórgłowe nóg. Czy Powiedzmy klatka i plecy czy barki plecy też można łączyć wg powyższych zasad i czy jest to korzystne?
Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Klata-plecy tak, bo np. przy wyciskaniu klata wyciska, a plecy ciagna, nie wiem czy mnie zrozumiesz :P
Fajnie wchodzi np. seria wioslowania po serii wyciskania :P
Plecy-barki nie bardzo, ale jakby nie bylo wyciskanie na barki a przyciaganie/podciaganie - ten sam tor ruchu.
Dwu- i czworogłowe nóg owszem, to jest podobny przypadek jak bic-tric.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17
dzieki smuk.
Wiem o co chodzi. Starz mam nie duży bo jakies 6 mięsiecy ale przybrałem 10 kg (bez odżywek). Cały czas na masę ćwiczyłem a takie superserie myślę trochę mi urozmaicą trening. No i nieco mam zamiar tempo przyspieszyć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening HST do oceny, poprawki

Następny temat

Trening na mase do oceny

WHEY premium