SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14106

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 479 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9675
W zwiąku z tym, że pojawia się coraz więcej wątków na temat brzucha, postanowiłem napisać Wam artykuł który znalazłem w gazecie KiF. Lato tuż tuż więc bierzmy się do roboty(w tym miejscu pozdrowienia dla "sezonowców" Wróćmy do tematu... Są grupy mięśniowe, do rozwoju których przywiązujemy bardzo dużą wagę, są też takie, o rozwoju z różnych powodów zapominamy. Do tych pierwszych należą mięśnie klatki piersiowej, naramienne, bicepsy i tricepsy, do tych drugich - mięśnie brzucha.
Tym wszystkim którzy wahają się czy warto poświęcać nieco czasu na trenowanie mięśni brzucha chcę przypomnieć, że mięśnie te mają dla nas wartość nie tylko estetyczną. Przecież oprócz tego, że nadają naszej sylwetce wygląd wysportowany, razem z mięśniami grzbietu stanowią dla kręgosłupa naturalny gorset, który doskonale go stabiulizuje, przez co znacznie zmniejsza się ryzyko jego urazu. Lekarze specjaliści już od dawna alarmują, że do większości urazów kręgosłupa w ogóle by nie dochodziło, gdyby nie słabo rozwinięte mięśnie brzucha.
Można mieć wręcz doskonałe mięśnie brzucha, ale jeżeli będą one przykryte zbyt grubą warstwą tkanki tłuszczowej, to i tak nie będzie ich widać. Dlatego pierwsze, co należy zrobić, to pozbyć się nadmiernej ilości owej tkanki. Niestety, nie jest to łatwe. Wbrew popularnej opinii ćwiczenia na mięśnie brzucha wcale nie są na to najlepszym sposobem. O wiele skuteczniejsze są ćwiczenia aerobowe bądź HIIT
Lecz niezapominajmy o diecie. To, że zaczęliśmy intensywne treningi aerobowe(bądź HIIT) nie upoważnia nas do tego, aby zacząć jeść wszystko, na co mamy ochotę. Tym sposobem daleko nie zajedziemy. Wraz z treningami należy uporządkować sposób odżywiania się(więcej o diecie itp. w dziale odchudzanie)
Zanim zaczniemy wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha, musimy wyjaśnić sobie dwie sprawy. Pierwsza, czy wykonywać ćwiczenia zarówno na mięśnie proste jak i skośne brzucha, druga zaś, czy ćwiczenia na mięśnie brzucha wykonywać z obciążeniem. Jeśli chodzi o pierwszą sprawę, to trzeba wiedzieć, że mięśnie skośne brzucha leżą po jego bocznych stronach Ćwicząc je, zwiększamy ich masę, co przekłada się na poszerzeniu nas w talii. Jeżeli o drugą sprawę chodzi, to zgodzicie się chyba ze mną, że pod względem budowy mięśnie brzucha są takie same jak inne mięśnie. Skoro tak, to dlaczego niegy nie mieliśmy dylematu, czy np. do ćwiczeń na mięśnie klatki piersiowej używać obciążenia czy też nie. Doskonale przecież wiemy, że treningi bez obciążenia nie mają większego sensu. Dlaczego miałyby go mieć w wypadku mięśni brzucha? Przecież prawa rządzące rozwojem mięśni są dla nich wszystkich takie same. Aby mieć silne i ładnie ukształtowane mięśnie brzucha( jak kulturyści) musimy najpierw zwiększyć ich masę, a później masę tę wyrzeźbić. Większa masa tych mięśni to głębsze bruzdy między poszczególnymi ich elementami, to lepszy efekt końcowy. Do zwiększenia masy mięśni, w tym również mięśni brzucha, konieczne jest wykonywanie ćwiczeń z odpowiednio dużym obciążeniem. Mięśnie muszą otrzymywać silne bodźce, ponieważ tylko takie bodźce zmuszają je do rozwoju. Bodźców takich na pewno nie otrzymują, gdy do ćwiczeń nie będziemy używać obciążenia lub też będzie ono zbyt małe. W tym miejscu mógłbym podać jakieś ćwiczenia na owe mięśniem, ale cóż z tego jak zaraz niektórzy będą pisać jak wykonać to, a jak to. Więc postanowiłem podać link do strony, w której pokazane jest jak i jakie ćwiczenia można wykonywać na mięśnie brzucha.----> http://www.muscle-zone.pl/tekst.cgi?oper=2&txt=brzuch.txt&sesid=nonexda1fdcc516126ea08003335616f84b64&referer=
Bez względu na to, jakie będziemy wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha, niezwykle ważny jest właściwy dobór obciążenia. Obciążenie powinno umożliwiać wykonywanie powtórzeń w pełnym, przewidzianym dla danego ćwiczenia, zakresie ruchu. Powinno też gwarantować nam, że powtórzeń tych nie będzie ani więcej, ani mniej, niż to, co jest w planie treningów.
Układając plany treningów pamiętajmy o tym, że mięśnie brzucha, tak jaki i pozostałe mięśnie, po intensywnym treningu potrzebują odpowiednio długiego odpoczynku. Gdy ten odpoczynek będzie za krótki, to mięśnie brzucha nie zdążą się zregenerować. Z uwagi na ich regenerację nie jest wskazane trenowanie mięśni brzucha częściej niż dwa razy w tygodniu.
Trochę się wypociłem ale myślę że ten art pomoże nie którym a innym da do myślenia, żeby nie zaniedbywać mięśni brzucha( szczególnie teraz gdy "sezon plażowy" się zbliża Pozdrawiam, życząc wszystkim wymarzonych "kaloryferków"

Zmieniony przez - mustafa90 w dniu 2007-06-10 22:18:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Z białkiem SZTOS łatwiej zdobędziesz prawdziwie SZTOS formę!

16 porcji w opakowaniu, w tym 19g białka w 1 porcji!

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1306
ciekawy i przydatny artykuł sog duchowy:Dpozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14141 Napisanych postów 52103 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 395851
Troche sie opisales SOG

edit: nie wszedl

Zmieniony przez - georgu w dniu 2007-06-11 09:41:49

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 479 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9675
Dzięki panowie, a napisałem się po to, by nie powstawały coraz to nowsze posty z pytaniami o te mięśnie. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 192


Co prawda to prawda!! za***czaszczy artykulik!!! Mięśnie brzucha są bardzo ważne i trzeba o nie dbać!! Nie łatwo jest utrzymać przysłowiowy karolyferek!! Pozdrawiam

((((------))))

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 479 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9675
Dzięki Skater, masz racje te mięśnie(jak piszę w w/w art.) są bardzo ważne, ale wielu z nas ich nie ćwiczy. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1268 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11409
piszesz o cwiczeniu miesni brzucha z obciazeniem ale nie piszesz z jaka czestotliwoscia, ile razy w tyg trenowana ta partia...?

pzdr

ZAKŁADY BUKMACHERSKIE
Zgarnij BONUS 40zł
www.bwin.com/?pid=1209&pt=2&language=9&mc=MGM-IY/cnHGpn65IIrXLuJlJw=== 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 479 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9675
pisze: "Z uwagi na ich regenerację nie jest wskazane trenowanie mięśni brzucha częściej niż dwa razy w tygodniu...". A po drugie tak jak pisałem wyżej to nie jest artykuł napisany przeze mnie, ja go tylko przytoczyłem, pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 192
Mięśni brzucha nie chce sie ćwiczyć.... zwłaszcza jeżeli sie ćwiczy na siłce... sam kiedyś zacząłem ćwiczyć 6 wedera i doszedłem do 15 dnia, a potem to już mi sie nie chciało...

((((------))))

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 61854
Ja ćwiczę 2-3 razy w tygodniu na koniec każdego treningu 6serii po 10powt na wyciągu górnym. Polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 643
swietnie to opisales. Ja wlasnie skonczylem a6w .

sabbath

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szybkosc powtórzenia

Następny temat

bicek

Sztos